mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:00:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)  (Prebrano 124554 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #315 : četrtek, 26.05.2011 : 22:36:50 »

Sprašujem pa na podlagi mnenja občin, da komunalni prispevki niso primerni za uvedbo, torej verjetno ne bodo uvedeni, temveč bo šlo za takso, ki jo bomo plačali le lastniki psov. Očitno ne bo šlo za prispevek, ki bi ga plačevali vsi, temveč ga bomo plačevali samo nekateri, torej bomo tudi reševanje problematike zapuščenih živali plačevali samo nekateri. Kateri bomo to, vemo - lastniki, lastnik pa je tisti, ki se kot lastnik izreče sam, oz. se mu lastništvo dokaže.


Jaz sicer menim, da bi bil tak zakonski predlog samomorilski za vlado. Kar pri sedanji vladi pomeni, da je zelo verjeten. Smiley

No, ampak če bi zaradi tega zakona šli na referendum, zakon pade.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #316 : četrtek, 26.05.2011 : 22:40:15 »

Mene pa zanima, kam gre taksa od cepljenja proti steklini - da ne bi slučajno kdo pozabil, da lastniki psov takso že plačujemo.

Na to sem menda v eni od debat na tem forumu tudi jaz že opozorila ...
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #317 : petek, 27.05.2011 : 10:01:16 »

Menda bo tiskovna konferenca o predlogu Mejre Festič 1. junija 2011 ob 13h v Knjižnici Otona Župančiča, Kersnikova ulica 2, Ljubljana.
Govorniki bodo: dr. Igor Pribac, dr. Mejra Festić, Adil Huselja, Maja Arambašič in Jadranka Juras.

Brez "menda".

In še stavek iz vabila:
"Predloge sprememb obstoječega Zakona o zaščiti in varstvu živali ZZZiv z več kot 31.000 podpisi civilne iniciative in notarskim zapisnikom bodo uradno predani Državnemu zboru 6. junija 2011."

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #318 : petek, 27.05.2011 : 17:48:02 »

"menda" je tam zato, ker sem zasledila informacijo v eni objavi na FB, kar pa ni čist uradno in ne bi kar tako pošiljala ljudi nekam ...
in še vedno najdem objavo o tiskovki samo tule.
Logiran

jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #319 : nedelja, 29.05.2011 : 19:14:15 »

"menda" je tam zato, ker sem zasledila informacijo v eni objavi na FB, kar pa ni čist uradno in ne bi kar tako pošiljala ljudi nekam ...
in še vedno najdem objavo o tiskovki samo tule.

Jaz sem dobila uradno vabilo, tako da bo kar držalo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #320 : ponedeljek, 30.05.2011 : 09:50:07 »

Prihaja davek na pse
pon, 30.05.2011 07:00, Ksenija Koren
V Sloveniji je 223.260 registriranih psov, za katere bi po novem plačevali pasjo takso.

http://www.slovenskenovice.si/clanek/155214
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #321 : ponedeljek, 30.05.2011 : 12:43:50 »

Ma to je krneki. Ce ze mislijo uvest takso, naj jo uvedejo splosno za vse-jo pac placa cisto vsak in gre za zapuscene pse/macke v tisti obcini. Pa basta.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #322 : ponedeljek, 30.05.2011 : 12:54:36 »

Mene pa nič ne moti, da plačamo samo lastniki psov. Tudi meni ni prav, da bi mi kot ateistu poturili davek ali takso za raznorazne sekte in verstva. To je odločitev vsakega posameznika in ni potrebe po nekem vsiljevanju ljudem, ki z živalmi nočejo met nič. Niso se jih umislili in ni fer, da zanje plačujejo.

Bolj me moti to, da še vedno nočejo ali se jim ne da popisat VSEH psov. Tisto polovico ali tretjino, ki obstaja, a jih uradno ni. Huh Undecided

Da o mačkah ne govorimo. Ki so očitno "potrošna roba"...

Naj plačujejo vsi, ki imajo živali in naj dvignejo kazni za malomarnost, mučenje, zapustitev itd... Naj se udari tiste, ki dejansko delajo štalo, ne pa da raje za kakimi starimi mamicami skačejo in jim zaračunavajo kazni za spuščenega psa, ki ima tudi sam 100 let in komaj hodi za njo.  Roll Eyes Sej dobiš večjo kazen za to, pa čisto nič moteč, kot pa da se izživljaš nad živalmi ali pa ga prosto spuščaš samega.  Roll Eyes Državna logika mi je največkrat nerazumljiva, sploh ko se navezuje na reševanje neke problematike.

Naj se že enkrat začnejo ukvarjat s problemom, ne pa samo s polnjenjem blagajne.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #323 : ponedeljek, 30.05.2011 : 13:04:03 »

No, po tej logiki gre denar od psov za pse, denar od mack pa za macke. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #324 : ponedeljek, 30.05.2011 : 13:09:47 »

No, po tej logiki gre denar od psov za pse, denar od mack pa za macke. Roll Eyes

Ampak za VSE pse, tudi za lastniške, mar ne? Oziroma PREDVSEM za lastniške. To bi bilo edino logično. Če plačujem davek, naj bo obvezno cepljenje proti steklini zastonj. Ali pač kaj drugega.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #325 : ponedeljek, 30.05.2011 : 13:24:14 »

Točno tako, ker smo lastniki (označenih) psov za stroške z  zavetišči  krivi prav toliko kot nelastniki psov. Če se pa zbira od lastniških, naj se porabi za ureditev pasjih sprehajalnih poti (ne kletk, ki jih imenujejo pasji parki), košev in vrečk za dreke, tudi kakšen varen privez na kakšni strateški točki bi se prilegel, pa še kaj drugega tudi. Lahko bi šlo nekaj tudi za subvencije kastracij lastniških živali, da bi bile te cenejše in dostopnejše tistim, ki si zares ne morejo privoščiti. V takem primeru pa nimam nič proti davku.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #326 : ponedeljek, 30.05.2011 : 13:32:19 »

Nanook, sej pol nebi vedli več kaj z dnarjem...  Evil

Čakam dan, ko bodo inšpektor pa kak bodyguard Roll Eyes hodila od vrat do vrat ali pa vsaj na vsaka druga...

Še prej pa do veterinarjev, ki delijo taka leeeeepa navodila  Lips Sealed Angry Angry Angry
Sej ni čudno, da je tako kot je.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #327 : ponedeljek, 30.05.2011 : 15:10:55 »

A ni tko, da se davke in takse plačuje zato, da vsak plača malo za nekaj, za kar moramo poskrbet vsi ali pa rabimo vsi?   

Mene pa nič ne moti, da plačamo samo lastniki psov.

Mene tudi ne, če bi bilo potem tkole:

Točno tako, ker smo lastniki (označenih) psov za stroške z  zavetišči  krivi prav toliko kot nelastniki psov. Če se pa zbira od lastniških, naj se porabi za ureditev pasjih sprehajalnih poti (ne kletk, ki jih imenujejo pasji parki), košev in vrečk za dreke, tudi kakšen varen privez na kakšni strateški točki bi se prilegel, pa še kaj drugega tudi. Lahko bi šlo nekaj tudi za subvencije kastracij lastniških živali, da bi bile te cenejše in dostopnejše tistim, ki si zares ne morejo privoščiti. V takem primeru pa nimam nič proti davku.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #328 : ponedeljek, 30.05.2011 : 15:12:53 »

Se strinjam, zato pa naj malo več časa namenijo tudi označevanju neoznačenih... kot sem tudi že omenla...

In pol pa naj tudi naredijo s tem denarjem.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #329 : ponedeljek, 30.05.2011 : 15:18:17 »

A ni tko, da se davke in takse plačuje zato, da vsak plača malo za nekaj, za kar moramo poskrbet vsi ali pa rabimo vsi?   
Mogoče res rabimo vsi, ne dobimo pa vsi, ko potrebujemo.
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines