mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 00:51:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Imam pekinezerja katerega ne morem navaditi na več stvari
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imam pekinezerja katerega ne morem navaditi na več stvari  (Prebrano 12254 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
renesenekovich
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« : torek, 29.06.2010 : 10:00:22 »

Imam pekinezerja ki je star 4 mesece! Sedaj ga imamo približno 3 tedne in od začetka nam je hodil na wc ven, zdaj pa to dela kar v hiši. Seveda popoldne gre normalno ven, večer ko pa se nahrani grema ven pa noče it na wc, ker enostavno mislim da se boji teme.. Greva ven gre natanko tako daleč kot jaz in se vleže med noge.. Potem pridemo gor in se ponoči podela... Nastavlen imamo časopis, one pleničke za pse in se na časopis polula... veliok potrebo pa opravi kar zraven... Mi lahko poveste kako ga navaditi?

Zanima me tudi če ga dam na povodec noče it, kr vsede se in ga lahko vlečeš.. seveda ga ne in počakam da se odloči vendar želim z njim hoditi na krajše sprehode on pa enostavno noče...


Imam še eno vprašanje trenutno mu zelo izpada dlaka, mogoče je razlog to da smo ga kopali pred 3 dnevi in mu odmrla dlaka odpada ker mu izpada ogromno dlake, medtem ko mu prej ni...


Hvala
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : torek, 29.06.2010 : 10:20:25 »

1. 4-mesece star pes je pasji otrok in navaditi ga je treba na red, ker sam se ne bo.
2. Pasjega mladica je treba peljat ven na vsaki dve uri, po vsakem obroku, ko se zbudi ..., brez izjeme.
Psi morajo opravljati potrebo zunaj in ne na raznih plenicah in papirju po stanovanju. Posebej sedaj, ko je lepo vreme, ni nikakrsnih izgovorov za tako pocetje. Lenoba ne opravicuje nemarnosti lastnika, je pa navajanje psa na opravljanje potrebe v stanovanju nemarnost in lenoba lastnika in ne psa.
3. Hja, pasji sprehod ali opravljanje potrebe ne pomeni, da gres ven in stojis sredi teme ter cakas, da pes opravi svoje. Hm ... Pelji psa na sprehod, malo postoj tu in tam, pa vztrajaj tako dolgo, da bo potrebo opravil. Ce nekaj casa ne bo nic, pojdi domov in ponovi vajo takoj, ko bo nakazal, da je treba na potrebo. Pac nekaj noci ne bos spal. Tema se nobenega psa ni ubila in strah prepoznavas ti, ne pes, oz. ti moras psu dajati obcutek, da tema nic ne naredi, da je treba opravit potrebo, cetudi prekle dol padajo.
4. Ja, ce pasjemu mladicu nataknes ovratnico in povodec ter pricakujes, da se bo s teboj sprehajal, pri tem pa nic ne naredis, da bi bil sprehod psu zanimiv - tudi jaz ne bi hotela s teboj hodit na sprehod. Kaksna igracka zraven ne skodi, pa poklicat ga je treba, tudi rahlo potegnit za strik ga ne bo bolelo ... Seveda pa pri tej starosti sprehodi ne bodo na Triglav in po najvecji vrocini, temvec zjutraj, ko je se sveze in zvecer, ko se najhujsa vrocina poleze.
5. Ja, a imas res pekinezerja? Ker mi je mal sumljivo, da ne ves, da je treba psa vsak dan pocesat in da psom dlaka izpada. Torej, normalno je (ne zaradi kopanja), da psu dlaka izpada in da ga je treba dnevno cesat.

Torej? Najosnovnejsa (ampak res najosnovnejsa) vprasanja in dileme o psu. Predlagam kaksno knjiznico, kjer se da dobit kaksna splosna knjiga o psih, o negi, vzgoji ... In to takoj, ne cez mesece. Ker je treba s psom delat danes in jutri in pojutrisnjem in ne gruntat, da bo sam od sebe ratal sprehojen, sobno cist, pocesan in vesel. Ti si zato tukaj, da psu vse to poves, pokazes in ga naucis.
Logiran

renesenekovich
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #2 : torek, 29.06.2010 : 10:26:46 »

1.) Pes je že bil navajen na čistočo, je šel normalno ven zadnje čase lahko z njim celi dan zunaj preživim ker sma enostavno cel dan zunaj, ko on mora na potrebo beži v hišo in se podela!

2.) Preživimo ves čas zunaj, kako pa se bliža mrak pes enostavno ne upa ven. Zato mu poskušam hrano dat pol ure prej, vendar on nebo šel ven ker se enostavno boji. Peljem ga malo okrog, vendar kako ga naj peljem na sprehod da se podela če noče bit na povodcu.

3.) Najprej smo ga navajali na ovratnico. Ima gor samo ovratnico vsak dan, se z njo igra ko pa ga pripneš na povodec, enostavno kot da bi se mu zmešalo. on se igra , leži, lahko ga vlečeš pa nebo nikamor šel...

5.) Imam pekinezerja, Češemo ga 2 krat dnevno zjutraj in večer... Seveda mu odpadna dlaka gre ven, vendar zdaj mu dlaka izpada brez česanja... Češemo ga vseeno vendar ko on gre po hiši.. Je hiša polna dlak.. Imamo prav glavnik saj smo navajeni na psa z dolgo dlako če smo prej imeli Novofundlanca...

Na sprehode če grema hodima zjutraj pred šolo, ko še ni vroče vendar je potem malo moker in prav uživa.. proti večeru pa več noče...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #3 : torek, 29.06.2010 : 11:04:13 »

Če je že bil navajen, pa sedaj ne, morate tudi vi pač stopiti korak nazaj in ga znova navajati, kot da nikdar ne bi znal. Še vedno je pač to le pasji mladiček ...


Glede dlake pa - ni vsaka dolga dlaka enaka in ne odpada enako, ne glede na to, če ste tudi prej že imeli psa z daljšo dlako je lahko nega precej drugačna.
Če se vam zdi izpadanje prekomerno (da se recimo pojavljajo mesta brez dlake) pa pojdite čimhitreje k veterinarju.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : torek, 29.06.2010 : 11:26:15 »

Glede na to, da razumevanje 4-mesecnega mladica povzroca tezave, predlagam povezavo z vzrediteljem (ne vem, zakaj je ze ni). Torej, obrnit se na vzreditelja, ki bo pomagal okrog dlake in dal nasvet, ali je treba po pomoc k veterinarju, ali je samo vasa predstava o kolicini dlake v bajti napacna (zagotovo so razlike med dlako pekinezerja in novofundlandca). Vzreditelj lahko da nasvete tudi o vsem drugem - animacije ob navajanju psa na povodec, pa o "strahu" pred temo in o vsem drugem, kar te zanima. Pes se nima kaj igrat z ovratnico, temvec ima ovratnica poseben namen. Za igranje so igrace.
Sicer pa sem mnenja, da nujno potrebujes (ti in ne pes) pasjo solo, zato se pozanimaj, kam v blizini lahko cim prej gres s svojim psom.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : torek, 29.06.2010 : 11:36:28 »

Če je že bil navajen, pa sedaj ne, morate tudi vi pač stopiti korak nazaj in ga znova navajati, kot da nikdar ne bi znal. Še vedno je pač to le pasji mladiček ...


4-mesečni mladiček je še zelo daleč od tega, da bi kar vse znal. Več kot se boste z njim ukvarjali, bolj "po svoji meri" si ga boste "naredili". Nikakor pa za nobeno napako ne krivite psa, ampak vedno in izključno le sebe.



kako ga naj peljem na sprehod da se podela če noče bit na povodcu.

3.) Najprej smo ga navajali na ovratnico. Ima gor samo ovratnico vsak dan, se z njo igra ko pa ga pripneš na povodec, enostavno kot da bi se mu zmešalo. on se igra , leži, lahko ga vlečeš pa nebo nikamor šel...



Pes se nima kaj odločit, da "noče bit na povodcu". Seveda na začetku nobeden noče, kaj pa misliš. Saj se niso skotili s povodcem okrog vratu. Poznamo tudi take, ki so iz čiste trme  tudi po  nekaj ur čepeli pod mizo s pripetim povodcem, ker so bili pač užaljeni. Vendar tu nimaš kaj popuščati. Treba je biti vztrajen in potrpežljiv.  Na dveletnega otroka se nihče ne jezi, če sam ne vozi kolesa naravnost za mamo, a od psička pa pričakuješ doktorat iz lepega vedenja pri 4 mesecih ali kaj?

Sicer se pa tudi jaz strinjam, da vzemi v roke kakšno knjigo in si preberi kaj o vzgoji psov. Škoda, da nisi že prej. Pa tudi vzreditelja pokliči in vprašaj za nasvete - vsak resen ti bo z veseljem pomagal.

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
renesenekovich
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #6 : torek, 29.06.2010 : 12:29:21 »

lol negre se zato da bi jaz prvič dal psička na povodec pa bi že moral it zraven mene, ampak ko ga ti 3 tedne postopoma uvajaš na povodec, vsak dan malo, pa se skos brani da z muko pol je to malo tak ne...
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #7 : torek, 29.06.2010 : 12:31:33 »

Nihče se še ni v enem dnevu izšolal, večina nas je potrebovala precej let, zato ti priporočam potrpežljivost in vztrajnost!
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #8 : torek, 29.06.2010 : 13:11:19 »

renesenekovich, pa piši slovnično, da te bomo razumeli. Hvala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : torek, 29.06.2010 : 13:24:02 »

renesenekovich, kot je videti, zelis vzbuditi vtis, da imas edinstvenega 4-mesecnega psa, ki mu nenormalno izpada dlaka, ki se nenormalno boji teme, ki ne zeli hodit na povodcu in ki noce lulat zunaj. Pa ti z gotovostjo povem, da imas povsem navadnega psa, ker pocne vse tisto, kar pocnejo vsi 4-mesecni mladici, ce jim to dopustimo oz. omogocamo. Tudi zate bi rekla, da si povsem povprecen pasji skrbnik, saj kazejo izkusnje, da velika vecina ljudi ne ve, da so pri psu poglavitne vztrajnost, doslednost, nepopustljivost, odlocnost ... Dejstvo je, da zna toliko, kolikor si ga naucil in pac nic vec. Ce ga nisi naucil, da je treba sledit gospodarju na striku ali brez, ne bo sledil pri petih mesecih, pa tudi pri petih letih ne. Ce mu ne bos pokazal, da tema ne grize, se bo teme bal vsak dan bolj. Ce mu ne bos pokazal (mali milijonkrat zaporedoma, ce bo treba), da je treba opravit potrebo zunaj in ne na plenico, potem bo scal v bajti tudi pri petih ali desetih letih. In ti, ki ze pri 4-mesecnem mladicu gruntas, da je z njim nekaj narobe, bos o tem, da je z njim res nekaj narobe, preprican cez pet let. Vendar, narobe ni z njim nic, temvec s teboj. Zal, moras to sprejet in sprejet tudi psa kot psa, ki se nic ne zna, z vsakim dnem, ko mu kazes, kaksno njegovo vedenje je zate ok, pa samo se utrjujes njegovo prepricanje, da je on tisti, ki bo povedal, kdaj se gre scat, kdaj se gre ven, kdaj se gre na sprehod in kaj se pocne z ovratnico in povodcem.

Mimogrede - kako pa lahko od zunaj zbezi v hiso lulat, ce ti tega ne odobravas? To lahko naredi enkrat, potem si ti na vrsti, da mu poves, da tako ne bo slo, ali mu pac to preprecis. Ce ne ves, kako, upam, da imate vrata, ki se dajo zapret. Pa imate kaksen dolg strik, ki onemogoci psu sibanje tja, kamor ti ne zelis? Ovratnica mora bit gor, ko ti hoces, prav tako mora bit nanjo pritrjen povodec, ko ti hoces in pes mora na sprehod, ko ti hoces in tja, kamor ti hoces. Razen, ce gre za bolezen, o cemer pa ne pises, torej nima spuscajev po vratu, da bi ga motila ovratnica, nima zlomljene tace, da ne bi mogel korakat za tabo (na povodcu ali brez) ...
Logiran

ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 30.06.2010 : 12:40:16 »

Tudi mi imamo pekinezerja - stara je 9 mesecev. Je izredno trmasta, veljavna, izbirčna, ... Hotela je biti zelo dominantna, pa smo ji to po nasvetih s tega foruma malce izbili iz glave in jo prizemljili k tlom. Še vedno to počnemo, ker izkoristi vsak trenutek, ki ga lahko. Evil

Tko da, POTRPEŽLJIVOST, VZTRAJNOST in kot je ena že rekla - TI SI ŠEF! Shocked
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 30.06.2010 : 12:45:34 »

Aja, še to. Trenutno mi dela to, da je začela kazat zobe in prav grdo renčat na tri otroke - niso bili istočasno prisotni ( sošolce od naših otrok). Še dobro, da sem jo imela vsakič na vrvici.  Angry

Kaj mi priporočate? Eden od otrok je potem prišel zraven in ga je lepo sprejela.... drugič pa spet. Renčat.
Naj bo ves čas na vrvici?
Drugače me uboga in pride na klic. Se je pa ne upam spustit in poskusit kaj bo?!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 30.06.2010 : 19:02:56 »

Kar na štriku jo imej, ampak povodec MORA biti popuščen. Vrvica je samo za vsak slučaj, da če kakšen otrok steče, da ne more teč za njim. Najbolje je, da je samo pripeta in je povodec prosto na tleh, da nebi vplivali na to, da bi imela psička občutek, da se ne more umaknit.

Kako naprej je pa odvisno od razloga zakaj psička renči. Kaj pa pravijo v šoli?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #13 : sreda, 30.06.2010 : 19:41:07 »

Večino so tako že napisali...glede navajanja na povodec. Kupi čisto tanek in lahek povodec, fajn je kakšen razstavni in naj ga ima gor v hiši, naj ga vleče za sabo brez da ga ti držiš...potem se počasi navaja, da povodec primeš in ga lahko držiš, da ne popeni, pol šele začneš učit, da se na povodcu hodi. Tako nekako se v grobem mladiče navaja, mi začnemo že pri 5 tednih starosti...
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 30.06.2010 : 20:21:38 »

Živjo.
V šoli so opazovali to renčanje ( sem vzela otroka s sabo in je zanalašč tekal okrog in mimo njenega gobca, tako da je zarenčala)  in mi povedali, da hoče pes dominanco. Otrok naj se več ukvarja z njo, naj dela vaje poslušnosti, pelje na sprehod, da jesti... pod mojo kontrolo seveda.
To smo delali in ni več težav.   Shocked

Kot kaže, pa sedaj to poskuša na tujih otrocih. In to ne na vseh - le na nekaterih. Ne vem, ali kaj zavoha ali ji enostavno niso všeč. Mogoče jih je že itak strah in to ona začuti in si privošči izpad... Ampak ti otroci pridejo k nam le enkrat na 14 dni ali pa še poredkeje.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Imam pekinezerja katerega ne morem navaditi na več stvari
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines