mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:10:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Imam pekinezerja katerega ne morem navaditi na več stvari
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imam pekinezerja katerega ne morem navaditi na več stvari  (Prebrano 12223 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 01.07.2010 : 15:09:57 »

Jaz sem zadevo rešla tako, da je vsak tuj otrok, ki je imel voljo kaj naredit s psom, naredu kakšen trikec in psa nagradil. Na začetku jih ni hotela upoštevat, ampak če ni ubogala otroka, sem ponovila povelje sama in otrok je nagradil. Pri meni je bilo sicer bolj strah kot dominanca. Ko je čuvala dvorišče je bil pa odločen ne dovolj za prenehanje usajanje in takrat je naprej tiho opazovala dogajanje pred ograjo.
Mislim, da bi jaz kombinirala različne zadeve, predvsem pa, da mora upoštevat tudi druge otroke, nehat, če se ji tako pove in da če ji kaj ne paše, se mora umaknit ona. Brez pardona. Ampak, ko se umakne, naj ima mir.
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 01.07.2010 : 15:33:23 »

Živjo.
Fajn za idejo, da lahko tudi tuji otroci z njo naredijo kaj enostavnega.  Smiley
Psica izgleda ne prenese le določenih ljudi oz. otrok. Spet drugič pa bo istega otroka pustila pri miru. Je res zelo nepredvidljiva!
Ko je prvič zarenčala sem mislila, da ji je kdo stopil na rep ali taco, drugič prav tako, tretjič pa sem postala pozorna na obnašanje.

Nzadnje smo imeli doma eno žurko in je prišlo več ljudi. Bila je spuščena in je prosto hodila okrog nas in po vrtu. Nobenega problema. Mirna, prijazna, sproščena,..vse tako kot mora bit. Nato pa je prišel en gospod (prvič ga je videla) in je začela lajat, kazat zobe.
Sem jo takoj odstranila - zaprla v hišo. Je ful cvilila, praskala, želela ven. Sem jo čez en čas spustila in je naredila isto. Jaz pa tudi. In je bila do konca žurke v hiši. Sama! Undecided
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 01.07.2010 : 15:43:24 »

Ni nepredvidljiva. OTrok se verjetno napačno obnaša. Ali jo gleda v oči ali se je boji, lahko jo samo sumičavo pogleduje... Dobro opazuj otroka, ki naj bi bil moteč in boš opazla, da psica ni čisto nič nepredvidljiva. Kmalu že na daleč ugotoviš na katero osebo bo renčala in na katero ne. Samo dobro opazuj Wink

In ko takšno osebo opaziš, psa "daš v povelje" ali naj te gleda ali naj se usede, vedno pa takim ljudem pokažita bok, ko gredo mimo ali se že prej tako naštimajta, če jo boš dala v sedi recimo. Pa vedno bodi ti v mes in predvsem bodi sproščena, pomaga po navadi, če tujca pozdraviš in se mu nasmehneš, da se sprosti še on  Roll Eyes Tongue
To velja bolj na sprehodu in prvem stiku, kjer je ni možnosti obhoda.  Smiley
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Imam pekinezerja katerega ne morem navaditi na več stvari
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines