mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:10:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: gobe??
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: gobe??  (Prebrano 5485 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
goldfish
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« : sreda, 30.06.2010 : 13:17:21 »

no torej kako je z gobami, ali jih pes lako je in koko pripravljene? na olju mu jih nebi prepražla, temveč bi jih manjšo količino dala kuhat zraven riža, zelenjave in mesa.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #1 : sobota, 10.07.2010 : 09:38:35 »

Prehranska vrednost gob je približno enaka, kot če papirnati robček namočiš z vodo in pokapljaš z maggi začimbo.  Tongue Voda, celuloza in malo arome, ki ugaja človeškemu nosu in zato pač gobe jemo. Je pa že v čisto vseh priročnikih o gobah zapisano, da nikakor niso glavna jed, ampak bolj začimba. In da se jih ne daje otrokom do 3 let. Za psa so še bolj "brezvezne" in nepotrebne.

Nekako tako bi rekla: če ti je od kosila ostal zrezek, ki se ga drži par koščkov gob, mirno daš vse skupaj psu. Da bi mu dala samo gobe ali da bi jih celo posebej za psa pripravljala, pa ni ravno smiselno početje, oziroma bi znalo biti več škode kot koristi.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: gobe??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines