mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:13:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: PES NA KOLESU
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: PES NA KOLESU  (Prebrano 8171 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vesna
gost
« : torek, 02.04.2002 : 09:14:45 »

Huh Ali ima kdo kakšne izkušnje pri prevozu psa na kolesu ali morda kakšen nasvet.

Vrsta vprašanj se mi pojavlja: spredaj, zadaj, v košari, culi ... Mogoče prodajajo v trgovinah kakšno zadevo za prevoz, mogoče ste jo naredili sami.  
Psička je stara 8 mesecev, težka 8 kg.

Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1 : sreda, 03.04.2002 : 10:07:09 »

Spomnem se neke gospe, ki je svoja dva psicka vozila v kosari na kolesu zadaj. Je pa najbrz zelo tezko privaditi psicka, sploh pa mladega, da mirno sedi kamor ga postavimo, potem pa se vse skupaj se giba (kolo)... :-/ Morda bi bilo na zacetku lazje, ce jo privadis na torbico za pse (le glava ji moli kozi odprtinico), ki jo lahko kupis v boljse zalozeni zoo trgovini. Pes se v taki torbici pocuti varno in je miren - preizkuseno! Wink Cheesy Potem pa torbico polozis v kosarico in postopoma privajas, ko je pridna nagradis s piskotkom... Smiley
Logiran
tomazicv
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 40


« Odgovor #2 : sreda, 11.12.2002 : 11:23:17 »

Nekje sem videl posebno prikolico za vožnjo psa. Bilo je zelo hecno videt na cesti, ampak pes je zelo užival v vožnji kot sem videl.

Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3 : sreda, 11.12.2002 : 13:21:24 »

na danskem je prevoz psa s kolesom nekaj vsakdanjega. kolsarje in pse vidite na vsakem koraku. psi se vozijo v košarah spredaj, zadaj. večji pa se vozijo v prikolicah, ki jih kolesarji vlečejo za sabo. meni je bil ta način zelo zelo všeč. poled psa lahko naložiš še robo ki si jo kupil. skratka praktino. take prikolice sem videla v tovarniški trgovini Rog. kar pa je važno mora bit kuža privezan in to na tako dolgem povodcu da če bi slučajno skočil iz prevoznega sredstva da pristane na tleh, ne pa da se obesi.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #4 : četrtek, 26.12.2002 : 22:16:27 »

Jaz najraje vidim,da psička teče kar lepo ob kolesu Wink
Sem pa že videla,kako je neka gospa imela na zadnjem kolesu pritrjeno košaro,v njej pa toy kodra,ki je bil za vsak slučaj privezan.Običajno pa taki psi iz "visoke družbe" kar sami od sebe sedijo pri miru (vsaj nekateri),saj se jim zdi preneumno,da bi se vrteli,oni so vendar "kraljevski"(mislim na zančilnosti nekaterih pasem,npr:pekinžan...).Je imela pa neka gospa na psrednjem kolesu pritrjeno kletko za psa in je bil kuža notr (sveda majhne rasti,saj srednjevelikega psa ali velikega,pač ne moreš peljati na kolesu,pa še bolj mu koristi,če teče zraven Cool Wink Tongue
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #5 : nedelja, 20.04.2003 : 19:58:22 »

oj!
Jaz imam za svojega psa(maltežan)posebno košaro v kateri se vozi seveda pa je v košari privezan saj nikoli ne veš kaj ga lahko piči in skoči ven iz košare!
lp,pia&co. Smiley Wink Smiley
Logiran
Feja
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #6 : nedelja, 09.05.2004 : 14:25:37 »

zdravo. jaz sem mojo fejo ze navadila na voznjo v kosarci. lepo sem ji dala brisaco v kosarco, jo oblepila s kartonom, da ne zatakne kam tacke. postavim jo notri in jo seveda privezem okrog krmila, da mi ne more skociti ven. najprej sva se navajali pocasi, tako da sem jaz hodila pes okrog bloka s kolesom v roki ona pa v kosarci. ze drugic sva se lepo peljali. ves cas, se posebo ce je slab asfalt in kaksna luknja ji govorim kako je pridna in jo vcasih pobozam ter se z njo pogovarjam. sedaj se lepo peljeva v mesto pa po tivoliju. zadnjic se je v parku prevec zlauflala in je na moje presenecenje kar sama zelela nazaj v kosarico. tako je zaspala in sem imela mir.

bi bila pa zelo vesela, ce kdo ve kje imajo kaksno mehko stvar za kosarce. mogoce prirejene prav za to.
lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #7 : nedelja, 09.05.2004 : 18:11:16 »

oj!
Jaz imam za svojega psa(maltežan)posebno košaro v kateri se vozi seveda pa je v košari privezan saj nikoli ne veš kaj ga lahko piči in skoči ven iz košare!
lp,pia&co. Smiley Wink Smiley


Kakšna pa je ta košara? Kje pa si jo kupila? Koliko pa približno stanejo te košare?

Lp
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #8 : ponedeljek, 26.05.2008 : 14:16:28 »

jaz bi pa TOLE imela.... ali kdo ve, kdo bi mi to lahko naredil? Smiley
Logiran
raines
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 30.06.2010 : 14:52:00 »

Zdravo!

Mene pa zanima, če pozna kdo kakšno dobro rešitev za prevos psa na kolesu. Rad bi jo (višavko Šilo) vozil spredaj, vendar ne najdem neke dobre varjante. Košare ne najdem nikjer dovolj velike. Opazil sem tudi neko torbo, ki jo montiraš na balanco, vedar naj bi imela nosilnost do 7 kg, za višavce pa pravijo da naj bi jih dosegli od 7 do 10.

Ima s tem mogoče kdo iskušnje?

lp
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #10 : petek, 09.07.2010 : 14:13:46 »

Zdravo!

Mene pa zanima, če pozna kdo kakšno dobro rešitev za prevos psa na kolesu. Rad bi jo (višavko Šilo) vozil spredaj, vendar ne najdem neke dobre varjante. Košare ne najdem nikjer dovolj velike. Opazil sem tudi neko torbo, ki jo montiraš na balanco, vedar naj bi imela nosilnost do 7 kg, za višavce pa pravijo da naj bi jih dosegli od 7 do 10.

Ima s tem mogoče kdo iskušnje?

lp

Izkušenj nimam, sem pa ravno v teh dneh videla, da se je en pes prevažal v posebni "torbi" zadaj na prtljažniku. Pes je bil tudi privezan, za vsak slučaj. Morda vprašaš v kakšni kolesarski trgovini?

Sama pa psa ne bi prevažala v posebnem boksu, ki bi bil ZA kolesom (torej kot prikolica, na lastnih koleščkih), ker se mi to na slovenskih cestah zdi prenevarno.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #11 : petek, 09.07.2010 : 17:24:42 »



Sama pa psa ne bi prevažala v posebnem boksu, ki bi bil ZA kolesom (torej kot prikolica, na lastnih koleščkih), ker se mi to na slovenskih cestah zdi prenevarno.

Take prikolice zdaj prodajajo za otroke in jih v Ljubljani srečaš ogromno.
Odvisno, kje se voziš - če imaš poti, kjer so urejene kolesarske steze, verjetno gre. Ob robu kakšne prometne ceste se pa tudi jaz ne bi s tem vozila (če bom prikolico nabavljala, bosta noter otrok in pes Tongue).
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #12 : sobota, 18.09.2010 : 19:43:22 »

Izkušenj nimam, sem pa ravno v teh dneh videla, da se je en pes prevažal v posebni "torbi" zadaj na prtljažniku. Pes je bil tudi privezan, za vsak slučaj. Morda vprašaš v kakšni kolesarski trgovini?


Izvedela sem tudi, kje so nabavili to zadevo. Žal ne gre le za torbo, ampak za prav posebno kolo, ki je prilagojeno temu, da lahko na prtljažnik namestiš tako, precej veliko pasjo torbo, v kateri lahko prevažaš celo na vsaki strani po enega psa, oba v tej torbi tudi privežeš. Kolo je od proizvajalca Kona, stane pa okrog 600 evrov.
Če moderator presodi, da gre za reklamo, lahko ime proizvajalca mirno izbriše.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: PES NA KOLESU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines