mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 05:22:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Casper
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Casper  (Prebrano 20009 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ricky Martin
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 10.07.2010 : 13:07:55 »

 Kiss Kiss :-*kakšen lepotec Cheesy
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #16 : sobota, 10.07.2010 : 13:35:42 »

ane.... Cheesy in se tudi zaveda Grin
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 10.07.2010 : 13:41:06 »

Njegova skrbnica je dolgo čakala na pravega posvojitelja zanj in ji noben od interesentov ni bil dovolj všeč, da bi mu zaupala Casperja. Je že vedela zakaj. Smiley Kiss
Logiran
dam irr
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 10.07.2010 : 22:21:17 »

lepo je lepemu  Cheesy
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #19 : torek, 13.07.2010 : 14:23:38 »

Seznanjanje se postopoma in počasi premika proti pozitivnim rezultatom. Ugotovili smo, da se Miška bolj kot karkoli drugega Casperja boji, in zato še ni nič kaj preveč firbčna. Sem po vseh super nasvetih kar se seznanjanja tiče kupila tudi priboljške s katerimi naj bi muace nagrajevala ob pozitivnih stikih, pa se ni obneso, ker jih ne eden ne drugi ne marata. prave kraljevsko zbirčne mačkonarje imam, ni kaj Roll Eyes Smiley

Je pa še en nov dogodek- zaradi nujnih vzdrževalnih del na oknih v stanovanju (okna so res stara in eno je celo počilo po celi dolžini Shocked) bo najverjetneje treba obe naši muaci (jaz grem seveda zraven) za en teden preseliti k staremu očetu v hišo (brez izhoda ven se razume!!!).  zanima me, ali je bolje, da jih tam popolnoma ločim ali pa je morda teritorij na katerem sta oba tujca, primeren za uspešnejše združevanje. Sicer pa upam da to za njiju ne bo prevelik šok-  7dnevni počitniški paket v precej hladnejši hiši s trikrat več prostora- upam da bosta preživela. Huh Huh Huh Huh



sicer pa je danes Casper(po domače kar Maco, Maconar, Muac,Tunimuni,...) poskrbel za neprespano noč. Ker je cel dan spal, je bil seveda ponoči več kot razpoložen za igranje in razgrajanje. Po božanju, čohanju, valanju, skakanju mrmjavkanju, igranju in dirkanju sem žrtvovala še zadnjo gumico za lase in ko jo je dokončno razmrcvaril, smo pa le lahko vsi zaspali- to je bilo ob 4h zjutraj Grin Grin Grin Grin Grin še dobro da mi ni bilo treba danes v službo Roll Eyes   
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #20 : torek, 13.07.2010 : 14:50:52 »

Seznanjanje se postopoma in počasi premika proti pozitivnim rezultatom. Ugotovili smo, da se Miška bolj kot karkoli drugega Casperja boji, in zato še ni nič kaj preveč firbčna. Sem po vseh super nasvetih kar se seznanjanja tiče kupila tudi priboljške s katerimi naj bi muace nagrajevala ob pozitivnih stikih, pa se ni obneso, ker jih ne eden ne drugi ne marata. prave kraljevsko zbirčne mačkonarje imam, ni kaj Roll Eyes Smiley

Je pa še en nov dogodek- zaradi nujnih vzdrževalnih del na oknih v stanovanju (okna so res stara in eno je celo počilo po celi dolžini Shocked) bo najverjetneje treba obe naši muaci (jaz grem seveda zraven) za en teden preseliti k staremu očetu v hišo (brez izhoda ven se razume!!!).  zanima me, ali je bolje, da jih tam popolnoma ločim ali pa je morda teritorij na katerem sta oba tujca, primeren za uspešnejše združevanje. Sicer pa upam da to za njiju ne bo prevelik šok-  7dnevni počitniški paket v precej hladnejši hiši s trikrat več prostora- upam da bosta preživela. Huh Huh Huh Huh



sicer pa je danes Casper(po domače kar Maco, Maconar, Muac,Tunimuni,...) poskrbel za neprespano noč. Ker je cel dan spal, je bil seveda ponoči več kot razpoložen za igranje in razgrajanje. Po božanju, čohanju, valanju, skakanju mrmjavkanju, igranju in dirkanju sem žrtvovala še zadnjo gumico za lase in ko jo je dokončno razmrcvaril, smo pa le lahko vsi zaspali- to je bilo ob 4h zjutraj Grin Grin Grin Grin Grin še dobro da mi ni bilo treba danes v službo Roll Eyes   
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #21 : sreda, 14.07.2010 : 14:27:58 »

Aja še to- opazila sem da se po intenzivni igri moj maco kar hitro zadiha- diha glasno in z dprtim gobčkom. Ne vem a je to samo sedaj ko je poletje in vročina in pač nima mere, ker se tako rad igra, ali je morda kaj drugega vzrok. Kako je bilo pa s tem pri njegovi skrbnici?
 Huh Smiley
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 15.07.2010 : 08:30:08 »

tjassa, pri skrbnici Casper zaradi prostorske omejitve ni imel možnosti za tako igranje divjanje, kot pri tebi. Možno, da je malo brez kondicije, potem pa še ta vročina...Norček  Kiss
Glede začasne selitve: opazuj in naredi po občutku. Miški pa le omogoči tudi umik v "varen prostor".
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #23 : četrtek, 15.07.2010 : 10:34:12 »

no saj tudi v mojem stanovanju nima ravno nogometnega igrišča, čeprav mu glede na njegovo igralno zavzetost sploh ne bi škodil Smiley zaenkrat sem samo njega peljala sabo v hišo, kjer neskončno uživa, saj se tu res laho izrazijo njegove dirkalne sposobnosti. pa je tudi veliko hladneje tako da ni več tako zadihan.
Ravnokar sem brskala po super čombetu za nov praskalnik, ker tega, ki ga imamo ima premajhno odprtino da bi se lahko noter stlačil. a je kateri še posebej priporočljiv?
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #24 : četrtek, 22.07.2010 : 15:10:35 »

Naš Casper ima novo ime: Moi (po nizozemsko lep, po slovensko moj). Smiley Si ga je kar sam izbral, med čohanjem in prigovarjanjem. Grin V hiši se je zabaval sto na uro, z opasico sva šla pogledat tudi na vrt,pa ni bil preveč zainteresiran, se je kar noter vrnil. Trenutno smo na obisku pri dveh kužkih in eni muci, kjer bomo ostali do avgusta. Mačkonar je neverjetno prilagodljiv in firbčen. Dveh neprimerljivo večjih kužic(nemška ovčarka, švicarska ovčarka) se prav nič ne boji-prej obratno. Slednjo celo čaka v zasedi in se poskuša z njo igrati. Sedaj že eno uro ležita na razdalji en meter in se gledata. Izgleda, kot da bosta še prava prijatelja. Kamorkoli se švicarska ovčarka premakne, ji je Moi takoj za petami. Prov luškana sta. Grin Grin Grin
Sicer je pa mačkon pravi scrkljanec, vsako jutro ob pol petih prileze v posteljo in se stiska, ter zahteva čohanje. In ga seveda tudi dobi, ker takemu lepotcu se je nemogoče upreti. Cheesy
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #25 : nedelja, 01.08.2010 : 16:15:04 »

Casper Moi se javlja s počitnic!

čakam miško..
kam je šla..??

le kam gre ta cev.....  grem notr.....grem....
evo me...
daj mi mir že s tem fotoaparatom
pa lupčka tud nočem dat...
lahko te pa napadem!!! Evil
kok sem jaz en lep mucek...

Logiran
avena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 01.08.2010 : 19:52:50 »

Pa še res je, krasen mucek si Moi! Kiss
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #27 : sreda, 08.09.2010 : 11:37:15 »

Počitnice so mimo tako kot tudi uvodne faze sponavanja z Miško. Vse menjave krpic, ležišč in prostorov smo dali skozi, trenutno pa smo v fazi ko se gledamo čez steklo, saj se transporterji niso obnesli-Moi se je počutil utesnjenega. Roll Eyes Provizorično smo med vrata ki ju ločujejo potisnili prazen akvarij, tako da se lahko več ur na dan opazujeta v izložbi Smiley Napredek je velik, glede na to, da se je na začetku Miška na smrt bala že samo mjavkanja za sosednjimi vrati. Načeloma se gledata še kar od blizu, včasih celo zelo od blizu brez kakšnih posebnih zapletov. Vsake toliko, pa Miški pade ideja, da je treba tega mačjega vsiljivca nujno takoj skloftat in takrat smo veseli, da smo v akvariju ane. Moi je neverjetno potrpežljiv in prijazen, saj nenehno staro mačjo teto z mrmjavkanjem vabi k igri.
Če se Miškini pretepaški popadki ne bodo umirili, sem razmišljala tudi o nakupu feromonske ovratnice.
Toliko za sedaj, slikice pa še sledijo.
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #28 : sreda, 08.09.2010 : 12:59:36 »

Tudi pri nas je bilo prvo privajanje na novega mačka stresno (in dolgotrajno).
Doma je kraljevala muca Mačka, prišel je vsiljivec Sonček (čisto neproblematičen). Prvih par dni cela katatrofa, ta'stari mački se je čisto strgalo!  Shocked (jaz sem pa paničarila)
Po parih dneh postopnega uvajanja, straže (v eni roki metla v drugi sesalec  Roll Eyes), paničnih klicev v zavetišče (soriiiii), sem obupala...
in odprla vsa vrata.  Wink

Najhuje je bilo itak meni! Onadva sta se potem kar hitro zmenila kdo je šef! 
Sem jima pa preventivno prej kremplje postrigla - ziher je ziher, pravijo pri nas.

Lahko ti še namignem, da je šlo v drugo, tretje in četrto neprimerno lažje!  Tongue  Wink
Mačka sicer nad novimi sostanovalci ni najbolj navdušena (skupnega ležanje in umivanja ni), sobivajo pa čisto vredu. In vsi trije točno vedo, kdaj jim Mačka dovoli, da se z njo malce poigrajo  Roll Eyes in prav tako vedo kdaj bodo padale "batine". 
(to pa ne pomeni, da je vseeno ne izzivajo!) Wink

Moi in Miška, upam da se bosta kmalu skupaj podila, pa da vse skupaj le ne bo preveč stresno (za šefico).  Wink
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #29 : torek, 14.09.2010 : 14:03:10 »









[img]http://lh6.ggpht.com/_bP-VCyANUr4/TI9v650rk4I/AAAAAAAAAFg/ET6Jhp5SZN8/s720/DSC_0785.JPG[/img
Malo se še grdo gledata in Miško vsake toliko popade in nažene Moi-a, sicer pa brez večjih travm.  Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Casper
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines