mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:06:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Hoja nazaj
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hoja nazaj  (Prebrano 5709 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« : nedelja, 11.07.2010 : 10:40:55 »

Imam en problem. Nalo bi rada naučila hojo nazaj, ampak ne gre. Zavedam se, da psa ta trik lahko naučiš tako, da si na ozkem prostoru. Torej v sobo sem povlekla posteljo, čisto zraven omare, da je bil zelo ozek prehod ( še jaz sem komaj šla skozi), nato sem vzela zobno ščetko ( ker je Nali zanimiva) in jo dvignila nad njeno glavo, Nala je gledala za njo, nato sem zobno šteko višala nad njeno glavo, vse bolj nazaj, seveda je gledala za njo, ampak namesto, da bi šla nazaj, da bi jo dosegla, se je vsedla Huh Nato sva par krat poskusili, pa ni šlo. Potem pa sem vzela igračo (njeno najljubšo) nin postopek ponovila, a se je spet vsedla. Na koncu sem ji držala zadnjico, da se ne bi mogla vsesti, ampak takrat se pa sploh ni premaknila Angry Ne vem kako jo naj to naučim. Že zelo dolgo si prizadevam. Prosim za nasvet? Hvala!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 11.07.2010 : 13:37:35 »

Nobene igračke nimaš v roki ampak samo počasi hodiš proti njej in klikaš vsak premik tačk, sploh pa premik zadnjih nog.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 11.07.2010 : 18:52:37 »

Tudi to sem že poskusila ampak začne prosit Tongue Vsede se in prosi Cry
Logiran
nanica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #3 : nedelja, 11.07.2010 : 19:18:32 »

Pri meni pomaga da imam priboljšek ali igračo spodaj pri njenih nogah. Ker takoj ko boš igračo vzdignila se bo avtomatsko usedla. Jaz pri moji držim stegnjene dlani v višini njenih tac tako da jih voha in hodim proti njej oz jo malček porivam. Težko razložit, upam da se usaj malo razume. Je pa res da je to nekaj težjega za psa saj naj nebi imel tako dobrega občutka z zadnjimi nogami za se premikat. Imam tudi jaz probleme z premikom v levo in desno stran. Počasi pa potrpežljivo, klikaj za vsak najmanjši premik.  Wink Srečno
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 11.07.2010 : 22:01:03 »

Če hodiš proti njej z namenom, da se ti umakne ne bo nič prosla.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 28.07.2012 : 16:01:23 »

Sicer stara tema ampak bom vseeno vprašala... Roll Eyes Dinota sem učila tako, da sem hodila proti njemu. Sicer je šlo težko, ker se je usedal, ampak potem se je lepo navadil. Ne vem pa, kako bi ga naučila da gre nazaj sam, brez da bi šla kakorkoli proti njemu. Zdaj sem nekajkrat delala tako; tarčo, na katero mora stopiti z obema zadnjima tacama (nek večji pokrov) sem dala najprej čisto malo zadaj za njega in nagradila ko je sam naredil korak do nje. Potem sem dajala tarčo vedno bolj nazaj. Šlo je, dokler je bila tarča oddaljena slab meter. Več pa nikakor ne gre, po malo manj kot 1 m se ustavi in pride po nagrado. Poskusila sem tudi, da nagrajujem vsak korakec nazaj ko sem jaz pri miru, a isto na majhno razdaljo še dela, potem pa ne več. Undecided Kak predlog kako bi to naučila? Mu gre pa suer vrtenje okoli mene nazaj, zdaj se uči še osmice nazaj in mu gre kar dobro. Cheesy
Lp. Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Hoja nazaj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines