mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 10:03:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...  (Prebrano 52340 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : nedelja, 11.07.2010 : 23:09:18 »

Prava resnica o polnih zavetiščih ...
... ali zakaj se že od leta 2003 ne premaknemo nikamor?

Današnje stanje v Zavetišču Horjul

Danes, 11.7.2010 je v Zavetišču Horjul 49 psov. To so:
- pet (5) z odločbo veterinarskega inšpektorja odvzetih psov,
Pika, november 2008
Čuri, februar 2009
Fifi, avgust 2009 (neoznačena)
Burja, april 2010 (neoznačen)
Odvzem, april 2010 (neoznačen)
- dva (2) psa, ki so ju lastniki oddali v zavetišče za oddajo v nov dom,
Jun, december 2007, (neoznačen)
Miki, julij 2010
- en (1) pes, katerega usodo rešuje lastnica zavetišča,
Paprika, junij 2006
- en (1) pes, ki ga veterinar ni hotel uspavati na zahtevo lastnikov,
Nodi, maj 2010
- osemintrideset (38) neoznačenih psov:
Pepsi, februar 2008
Čips, marec 2008
Štrumf, september 2009
Luki, november 2009
Nutelca, januar 2010
Gal, januar 2010
Ajda, februar 2010
Čenča, marec 2010
Lian, marec 2010
Hepičop, marec 2010
Gigi, april 2010
Zoja, april 2010
Ru, april 2010
Bella, april 2010
Tiny, april 2010
Lan, april 2010
Lajka, april 2010
Čar, april 2010
Crni, maj 2010
Rex, maj 2010
Page, maj 2010
Lana, maj 2010
Berta, maj 2010
Mičo, maj 2010
Čupa, junij 2010
Hrušica, junij 2010
Škofja Loka, junij 2010
Tinta, junij 2010
Rupsi, junij 2010
Jagoda, junij 2010
Mekinje, julij 2010
Trzin, julij 2010
Kongo, julij 2010
Čad, julij 2010
Kenia, julij 2010
Škotka, julij 2010
Barbi, julij 2010
Podsmreka, junij 2010
- dva (2) pasja mladiča
Fluffy, marec 2009 (mladič)
Kranj, junij 2010, mladič (neoznačen)

Indija Koromandija v Zavetišču Horjul ...

Danes bi moralo biti v Zavetišču Horjul samo 9 psov. To so:
- pet (5) z odločbo veterinarskega inšpektorja odvzetih psov,
- dva (2) psa, ki so ju lastniki oddali v zavetišče za oddajo v nov dom,
- en (1) pes, katerega usodo rešuje lastnica zavetišča,
- en (1) pes, ki ga veterinar ni hotel uspavati na zahtevo lastnikov.

Poleg teh devetih psov se lahko šteje še kakšnih 7 psov, ki čakajo na sprejem v zavetišče, kamor bi jih želeli oddati njihovi lastniki, ki jih zaradi različnih razlogov ne morejo več imeti. Pa v zavetišče ta trenutek še ne morejo, ker zaseda njihove prostore 40 psov, ki so v zavetišče prišli neoznačeni, njihovi lastniki pa se za svoje početje nekaznovano čohajo po ja.... Več prostora pa ni in če ne bodo kmalu oddani, prihajali pa bodo novi in novi neoznačeni psi, bo potrebno ... Psa se lahko po Zakonu o zaščiti živali humano usmrti 31. dan po prihodu v zavetišče. Če tega ne stori samo zavetišče, ko je polno, lahko veterinarski inšpektor izbere nekaj živali za evtanazijo in veterinar jih evtanazira, da naredi prostor za tiste živali, ki čakajo na sprejem.

Lahko mi verjamete, da bi bilo v idealnih pogojih, ko bi naša zakonodaja delovala (in z njo službe, ki so za to odgovorne), danes v Zavetišču Horjul samo 5 psov, za katere bi morale občine plačati 30 dni stroške oskrbe. Štirje psi s spiska bi bivali v zavetišču na stroške lastnikov ali zavetišča. 40 psov v zavetišču sploh ne bi bilo, ker bi bili že kakšen dan ali dva po sprejemu vrnjeni lastnikom, ki bi, seveda, morali sami plačati stroške, ki so nastali s sprejemom njihovih psov.

Pa ni tako. Občine so plačevale za 45 psov, namesto za 5 psov.

V zavetišču Horjul so v letu 2008 vrnili lastnikom 6 mikročipiranih psov, v letu 2009 pa 17. Večje število v letu 2009 gre na račun mnogo številčnejšega sprejema psov in ne na račun številčnejšega označevanja psov. Odstotek glede na število sprejetih psov je enak, je pa v obeh letih tako majhen, da je dejansko brezpredmeten. Kot, da čipiranje psov sploh ni obvezno, temveč je nadstandard super-odgovornih lastnikov psov.

Jana Pahovnik
11.7.2010

Zgornje je samo en del članka. Celoten članek najdete TUKAJ.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 11.07.2010 : 23:16:26 »

Prava resnica o polnih zavetiščih ... za telebane!
Bolj logično in razumno bi se situacija težko opisala. Če tega kdo ne razume - buhnampomagi.

Hvala, Jana! Upam na številčno branje.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 11.07.2010 : 23:19:45 »

Se bojim, da ne bodo vsi brali celotnega clanka, pa objavljam tukaj se en delcek Wink

Dajmo, odgovorni prebivalci Slovenije, zavzemimo se za najenostavnejše rešitve problemov, ki so na dlani. Zahtevajmo od odgovornih in plačanih uradnikov, da opravijo svoj posel odgovorno in ne zahtevajo od nas kar naprej novih in novih dajatev ter nalagajo vedno nove obveznosti samo nam, ki nas najdejo v svojih evidencah. Naj poiščejo neodgovorne lastnike psov in mačk in jim naložijo vse tisto, kar mi kot odgovorni lastniki že ves čas počnemo - naj označijo in cepijo pse, naj plačajo pristojbine, naj tudi oni odgovorno poskrbijo za svoje živali in naj polno odgovarjajo za svoja početja.

Potem se lahko brez težav pogovarjamo o mnogih spremembah zakonodaje, o novih taksah, o obveznih šolanjih, o popisih vseh legel in še marsičem. Tudi živalska policija ne bo rešila slovenskih živalovarstvenih problemov, dokler psi (in mački) ne bodo označeni.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 12.07.2010 : 00:55:03 »

Vem, da še čipiranja psov nismo osvojili, ampak meni se res mudi še naprej. Za začetek bi rada pozvala vse, ki ste pripravljeni priznati, da je vaša mačka pač vaša mačka, da jo odpeljete k najbližjemu veterinarju čipirat. Prosite ga, da vas ob tem seveda kot skrbnika vpiše v CRPsi.
Prosim, nekdo mora začeti. Nekdo mora povedat, da mačka ni tretjerazredna žival. Kdo, če ne najprej tisti, ki so pripravljeni celo priznati, da imajo mačko?
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 12.07.2010 : 01:00:07 »

Tudi Zavod Mačja hiša poziva vse, ki še nimate svojih mačk čipiranih in vpisanih v register, da to čimprej storite.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 12.07.2010 : 01:06:36 »

Članek je s podatki omejen na trenutno število psov v ZH. Situacija se od začetka delovanja do danes ni spremenila niti malo, le število sprejetih je večje zaradi večjega števila pogodbenih občin. Razmerje med sprejetimi/(ne)označenimi je nespremenjeno.

Prosila bi vse, da članek pošljete odgovornim na občine, v katerih prebivate. Morda bo od njih do odgovornih prišla kakšna resna in upoštevana pobuda.
Logiran

sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #6 : ponedeljek, 12.07.2010 : 08:20:30 »

Za začetek bi rada pozvala vse, ki ste pripravljeni priznati, da je vaša mačka pač vaša mačka, da jo odpeljete k najbližjemu veterinarju čipirat. Prosite ga, da vas ob tem seveda kot skrbnika vpiše v CRPsi.

Evo, takoj v petek, ko pridem domov, jo napokam v transporter in peljem na čipiranje in vpis v CRP. In se seveda opravičujem, ker tega nisem storila že prej (sram sram sram).

Kar se pa neoznačenih psov tiče...  butnglavc butnglavc butnglavc butnglavc butnglavc (Mi lahko VURS posodi en čitalec in grem js prostovoljno od bajte do bajte? Tongue Lips Sealed bruham)
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #7 : ponedeljek, 12.07.2010 : 08:32:25 »

Prosila bi vse, da članek pošljete odgovornim na občine, v katerih prebivate.

Se ga lahko tudi sprinta in malo potala naokoli?
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #8 : ponedeljek, 12.07.2010 : 08:41:07 »

Pomurski občinarji bodo dobili servirano v najkrajšem možnem času.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #9 : ponedeljek, 12.07.2010 : 08:46:56 »

Nas naslednji uradni poziv javnosti v smislu extra intenzivnega osvescanja bo ocitno v zvezi s cipiranjem mack Wink

Bom spet muckomisko zicala za vodenje akcije. Smiley
Razmisljala sem tudi, da bi skusali urediti enoakcijo znizane cene cipiranj na kaksni veterini ... 
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #10 : ponedeljek, 12.07.2010 : 08:49:43 »

Koliko pa sploh zaračunajo veti čipiranje mačke? Pri psih je to vezano na cepljenje proti steklini in je vsakokrat "samo" čipiranje cela znanost in kup pogajanj in dogovarjanj.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #11 : ponedeljek, 12.07.2010 : 08:53:10 »

Jana a lahko kopiram link in ga pošljem po mailu nekaterim prijateljem, ki se že dlje časa odločajo za psa oz. mačka?

Sicer pa super članek...
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #12 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:01:20 »

Koliko pa sploh zaračunajo veti čipiranje mačke? Pri psih je to vezano na cepljenje proti steklini in je vsakokrat "samo" čipiranje cela znanost in kup pogajanj in dogovarjanj.

Odvisno, mi imamo take izkusnje:

- nekateri ti zaracunajo samo cip in v tem primeru smo se mi zdi placali samo 5 € ali nekaj podobnega;

- nekateri ti zaracunajo se storitev cipiranja, tako sem za cipiranje neke macke v Ajdovscini lani placala se mi zdi 20-22 €. Ceprav veterinar dobro ve, "kam spadam".

Predvidevam, da ti redko zaracunajo samo cip, se posebej, ce si "navadna" stranka.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:04:29 »

Se ga lahko tudi sprinta in malo potala naokoli?

Vsekakor je zazeljeno tudi printanje Smiley, posiljanje linkov (ne spam, temvec po osebnih mailih), objava drugje ...

Smisel je, da razumemo, kje je problem polnih zavetisc in velikih stroskov, ki se jih obcine tako otepajo. Ker sami ne vidijo (ali nocejo videti) resitve, ki dejansko najbrz ni tako draga in nemogoca, kot jo zelijo vsi "uradni" prikazati, jim je treba to na najenostavnejsi nacin povedati - s stevilkami.

VURS sicer pravi, da morajo sami lastniki poskrbeti za oznacitev in cepljenje psov, vendar v realnosti tega niso storili v 7 letih, tako da ni za racunati, da bodo zdaj ali kasneje storili to sami od sebe. Torej, jim je pri tem treba pomagati. To lahko storijo obcine s "pritiski". Obcinam mora biti v interesu, da resijo problem, saj imajo one s tem strosek. VURS ni zainteresiran za resitev, ker ne pridobiva nicesar, nicesar ne prispara, polnost zavetisc ga dejansko ne zanimajo. Z njimi (polnimi zavetisci) in z ekspanzijo problemov se jim samo daje podlaga za se vec jambranja, kako so obremenjeni.

Strosek letanja inspektorjev po Sloveniji bo zagotovo visok, pa vendar enkraten in ne stalen, kot se kaze pri oskrbi lastniskih psov v zavetiscih iz dneva v dan. Racunamo lahko, da bi bila tako (sistem, kako bodo to izvedli, pac morajo nastudirati uradniki) v nekem trenutku pocipirana vecina psov v Sloveniji in od tam bi se startalo naprej: zmanjsali bi se obcinski stroski za oskrbo psov v zavetiscih in pritekati bi zacel denar za kazni, saj je tezko verjeti, da se bo veliko manj psov (vsaj v zacetku) setalo brez lastnikov okrog. Tudi razne prometne nesrece, zdravljenja "zanemarjenih", prekratke ketne, "neznani" psi na domacih dvoriscih in podobno bi se zacelo resevat tako, kot je treba. In nenazadnje - potrebe za gradnjo novih in novih zavetisc bi odpadle, saj ne bi bilo nikakrsne potrebe za njimi. Zdaj se da zaslediti v javnosti kup nesmislov, koliko zavetisc se potrebujemo in da naj bi vsaka obcina imela svojega. Tudi to so velikanski stroski, ki so dejansko nepotrebni.

Zame je hec to, da lahko popisejo po bajtah ljudi, po kmetijah gospodarske zivali, nepremicnine in bog ve, kaj se vse, ne morejo pa popisati psov. Prav kretenasti se mi zdijo izgovori o tem, da ne smejo popisovalci hodit okrog bajt in stet po vogalih privezanih cuckov. Ker nimajo pristojnosti. Ko so prisli popisat bajto, so lahko pogledali v vsak cimer. Hm ...

Vsekakor pa je nadvse pomemben tudi sledec moment: V slovenskih zavetiscih ne bo potrebe za evtanazijo zdravih psov po 31. dneh, saj se bo zagotovo dalo za kaksnega psa, ki ne bo v tem casu nasel novega lastnika (odvzeti psi, recimo) zbrati dovolj doniranih sredstev za njegovo oskrbo. In tako bodo lahko tudi tisti, ki morajo zaradi prostorske stiske sedaj razmisljati o evtanazijah v lastnem - slovenskem zavetiscu, pomagali resevati tuje pse, kar je postalo v zadnjem casu med "aktivisti" sila moderno Undecided.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:07:56 »

Od 15-30 eur stane čipiranje z vnosom podatkov v register, večinoma pa dobrih 20 eur. Bi rekla, da  izredno majhen strošek glede na efekt v primeru, da se ti mačka izgubi, pobegne ali kaj podobnega. En od naših bivših varovancev je zalutal iz stanovanja, bil sprejet v Zavetišče Gmajnice, lastnik pa obveščen takoj po sprejemu tja. Zaradi čipa, seveda.
Čipirajte svoje mačke.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines