mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 07:13:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...  (Prebrano 52332 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #75 : torek, 13.07.2010 : 23:37:07 »

In še občinam v okolici Velenja:

Črna na Koroškem, Dobrna, Gornji Grad, Laško, Mislinja, Mozirje, Nazarje, Ravne na Koroškem, Rečica ob Savinji, Slovenj Gradec, Šmartno ob Paki, Vitanje, Vojnik, Zreče
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #76 : sreda, 14.07.2010 : 15:06:41 »

Dodajam še

Ljubno ob Savinji
Solčava

prav tako poslano nekaj bližnjim tiskanim mediem
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #77 : sreda, 14.07.2010 : 15:08:21 »

Skogkatt, lahko prosim napišeš, katerim medijem si poslala? Hvala!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #78 : sreda, 14.07.2010 : 15:40:26 »

Savinjske novice in Naš čas
Logiran

rozika
novinec
*
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #79 : sreda, 14.07.2010 : 17:50:27 »

Lahko pošljem na Večer?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #80 : sreda, 14.07.2010 : 22:23:39 »

Mi smo pošiljali večim medijem, bom naše prosila za seznam in javim.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
sansa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 219


WWW
« Odgovor #81 : sreda, 14.07.2010 : 23:22:32 »

Dobila sem odgovor z občine Dobrova-Polhov Gradec (takoj naslednji dan - pohvalno). Kopiram, da vidite, da se vsaj ponekod stvari premikajo v pravi smeri. Smiley

    Hvala za poslan članek.

    Kot je razbrati so nečipirani psi v glavnem mladiči, ki niso bili cepljeni proti steklini, kar je velik problem, ki se ga že nekaj časa zavedamo.
 
    Zaenkrat poskušamo narediti vsaj toliko, da vsak najden nečipiran pes dobi čip, tako se ne vrne dvakrat v azil. Kar pa se tiče mačk ima občina dogovor z veterinarsko kliniko Tristokosmatih, ki lastniške muce in pse sterilizira oz kastrira po bistveno nižjih cenah (plačnik je lastnik), lastniške muce pa tudi čipira (strošek pokrije občina 6€), medtem ko za prostoživeče muce plača stroške kastracije/sterilizacije občina, muce se označi (odrezan vrh levega uhlja) in vrne v naravo. Običajno za te muce skrbijo najditelji, s tem pa smo tudi bistveno razbremenili zavetišče v Horjulu.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #82 : sreda, 14.07.2010 : 23:24:01 »

O ko bi le vsaka občina bila pripravjena odgovoriti...
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #83 : četrtek, 15.07.2010 : 08:27:57 »

A lahko kdo pošlje še v Ivančno Gorico pa na Ig? Me res zanima njihov odziv..
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #84 : četrtek, 15.07.2010 : 09:19:07 »

hm.. zdajle ste me spomnili. ali se dovoli, da se članek objavi v kakšnem občanu ( seveda s pripirsom in virom, kdo ga je napisal). bi poskusila vsaj v tej smeri na občini, če bi bili pripravljeni objavit? ker tega pa res vsi berejo.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #85 : četrtek, 15.07.2010 : 10:03:16 »

Ok. Takole. Mi smo pošiljali na: Maldino, Dolenjski list, Cosmopolitan, Gorenjski glas, Primorske novice, Žurnal, Kmečki glas, Adriamedia.si,  City Magazine, Dobro jutro, Družina, Delo (in vse kar spada pod to hišo), Revija Svobodna misel, Večer, PopTV, Kanal A, RTVSlo, Dnevnik, STA, Finance, GeaTV, Gloss, Ljubljanske novice, Naravno.net, Demokracija ... V glavnem veliko. Pomoje bo lažje, če ima še kdo kako idejo, da napiše, pa jst preverim, če je že bilo poslano. Načeloma pa niso všteti lokalni časopisi (razen Ljubljane).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #86 : četrtek, 15.07.2010 : 10:06:52 »

Pridna, delam na tem, da bo seznam daljši ...  Zamujam. sram
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #87 : četrtek, 15.07.2010 : 10:10:10 »

MO Ljubljana ima spletno stran za pobude občanov:
https://urbanizem.ljubljana.si/PobudeMescanov2/VnosPobude_Template.aspx#

pridna, lahko še tam daš eno kopijo, če se ti zdi, da to tam paše?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #88 : četrtek, 15.07.2010 : 10:47:19 »

Velenjcani Smiley
Ravnokar me je klicala gospa Natalija Petric, ki na velenjski obcini skrbi za zascito zivali in za sodelovanje z zavetiscem.
Imeli sva zelo konstruktiven pogovor in ugotovili sva, kje so resnicni problemi - neoznacenost psov in mack in posledicno enormni stroski za obcino (bolj zaradi mack, kot zaradi psov). Poskusala bo pomagat, oz. bo osvetlila zadeve tako pri odgovornih na obcini, kot pri ekipi, ki pripravlja predvideno izgradnjo zavetisca v Velenju, tudi v smislu, kako bi v obcini dosegli cipiranje necipiranih psov. Ugotavlja, da je sodelovanje z VURS zelo slabo. Ugotavlja, da so stroski izjemno visoki in da se vecajo, da je posebej problem mack letos velikanski, da pa jih najbolj tolcejo potni stroski, zato se zavzemajo za izgradnjo zavetisca, ker so Dramlje dalec. Iz tega razloga imajo za macke dogovor z lokalno veterino, macke cipirajo, s/k, rezejo uhlje in vracajo v okolje.

Zaradi mojega pisanja in vasega posiljanja imajo precej tezav, ker je klicev veliko. Sprasuje se, kako nekatere obcine nimajo pogodb in ne izvajajo ZZZiv, tiste, ki pa ga izvajajo, imajo gromozanske in narascajoce stroske in se boji, da bo kdaj komu prislo na misel, da pac še tisti, ki zdaj to izvajajo, nehajo.

Predlaga, da se z vso mocjo pritisne na poslance in sicer nikakor v smislu prosnje, temvec zahteve, saj so voljeni s strani obcanov. To je nekako prvi korak. Predlaga tudi, da se bolj osebno lotimo zadev, saj je s temi maili kar kriz in jih ne berejo. Predstavit je treba tocno, kaj je problem in kje bi lahko bile resitve. Jaz sem ji recimo rekla, da ne vem, na kaksen nacin lahko dosezejo v okviru obcine, da se na terenu pocipira in cepi pse ter izrece kazni, bo pa o tem obvestila tiste, ki lahko zadeve nastudirajo in morda tudi izvedejo.

Skratka, na obcini Velenje je sogovornica, kateri ni problem predstaviti problematike, ki je tudi sicer ljubiteljica zivali in skrbi, da zadeve v zvezi s tem v obcini Velenje tecejo, kolikor se le da gladko. Iz prakse in stalisca obcine ve, kje so problemi in se obe strinjava, da je zadnji cas, da se zacne kaj odvijat sirse in dolgorocno, da se problem resi tam, kjer bodo efekti. Ve pa tudi mnogo o neucinkovitosti vurs.

Povedala sem ji tudi o praksi iz Pomurja, predstavila sem ji akcijo, ki so jo izvedli v Pomurju o s/k lastniskih mack in psov in povabila je, da se pride zadevo predstaviti.

Skratka, moram rect, da je bil prijeten in konstruktiven pogovor in srcno upam, da bo tudi njeno posredovanje naprej obrodilo sadove. Nadvse je zainteresirana in pravi, da bi obcina naredila vse, da se zadeve resijo v dobro zivali.
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #89 : četrtek, 15.07.2010 : 10:50:11 »

O super

Upam, da se bo našel še kakšen tak Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines