mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 09:23:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...  (Prebrano 52336 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #90 : četrtek, 15.07.2010 : 10:51:39 »

Bravo Dobrova - Polhov Gradec, bravo Velenje!  super
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #91 : četrtek, 15.07.2010 : 11:03:09 »

Fajn Smiley

Lepo je slišat kak feedback.

Sej ne teče vedno vse gladko in včasih Poživovke res dolgo čakajo na zeleno luč, ampak ajd, vsaj nekaj pa je. Mislim, da je lahko vsem v interesu, da bi kdaj stekla akcija ala Pomurje.

Čudi me pa, da se vsi tako nemočno obnašajo glede čipiranja. Nekaj velikih oglasov v smislu "Čipirajte psa preden se inšpektorji spravijo na teren" bi po mojem prepričanju že ogromno doseglo v izogib kazni.
Logiran

vidka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #92 : četrtek, 15.07.2010 : 11:06:33 »

a lahko kdo pošlje na Brezovico pri Ljubljani?je kar nekaj živali v Horjulu od tu.hvala.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #93 : četrtek, 15.07.2010 : 11:08:05 »

Pa jaz res ne vem kaj tako komplicirajo s tem čipiranjem..

Naj si VURSovi inšpektorji vsak teden zberejo eno slovensko vas/mesto, s sabo naj vzamejo policijo in enega veterinarja in naj ljudem, ki nimajo označenih in cepljenih psov na licu mesta izstavijo kazen, veterinar naj pa psa označi in cepi.
Potem naj se pa vsako leto preverja register in se oglobi lastnike, katerih psi niso bili cepljeni v roku..

To pa res ne more bit tolk težko no..če pomurke lahko same porihtajo xy vasi, bi jih tudi oni lahko..
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #94 : četrtek, 15.07.2010 : 11:08:35 »

Bravo, še več takšnih občin  bravo
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #95 : četrtek, 15.07.2010 : 11:12:11 »

vidka, a ti pošljem vzorec maila?
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #96 : četrtek, 15.07.2010 : 11:15:02 »

Pa jaz res ne vem kaj tako komplicirajo s tem čipiranjem..

Naj si VURSovi inšpektorji vsak teden zberejo eno slovensko vas/mesto, s sabo naj vzamejo policijo in enega veterinarja in naj ljudem, ki nimajo označenih in cepljenih psov na licu mesta izstavijo kazen, veterinar naj pa psa označi in cepi.
Potem naj se pa vsako leto preverja register in se oglobi lastnike, katerih psi niso bili cepljeni v roku..

To pa res ne more bit tolk težko no..če pomurke lahko same porihtajo xy vasi, bi jih tudi oni lahko..

Pa še nekaj je - oni se izgovarjajo na premalo kadrov. Če bi ''reskirali'' ene parkrat nekaj ljudi za tako akcijo, bi se hitro razvedelo, da če pa psa nimaš cepljenega in čipiranega, pa fašeš kazen. Na domačem dvorišču. In bi ljudje sami od sebe v izogib kazni peljali na čipiranje/cepljenje, sčasoma bi bilo takih akcij potrebno vedno manj (ker bi bil vedno večji % psov čipiran), stroški občin pa bi se znatno zmanjšali. Pa potem bi tudi lažje izvajali ukrepe, ki jih sedaj ne, ker ''se ne ve čigav je pes''
Logiran
mirjana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #97 : četrtek, 15.07.2010 : 11:23:40 »

Moja muca je čipirana že ene par let. Kako lahko preverim če je čip vpisan v register?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #98 : četrtek, 15.07.2010 : 11:27:36 »

Takrat, ko so popisovali naše ljudstvo, bi lahko kamot vključili noter še popis domačih živali. Pa kasneje kakšno skupino ljudi, ki bi potem naknadno preverjala, če so psi počipirani v kolikor jih ne bi našli v registu. Tako bi lahko ustvarili rdeče liste tistih, ki od začetka nimajo čipiranih psov in jih naknadno preverjali. Seveda po občinah.

    
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #99 : četrtek, 15.07.2010 : 11:29:39 »

Podpis!
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #100 : četrtek, 15.07.2010 : 11:31:22 »

mirjana naslednjič ko bosta pri veterinarju naj ji odčitajo čip in preverijo v registru, če so vpisani vsi/pravi podatki Wink

Jaz to pri Zari vsakič preverim ob cepljenju stekline Smiley
Logiran
vidka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #101 : četrtek, 15.07.2010 : 11:49:39 »

skogkatt ja.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #102 : četrtek, 15.07.2010 : 11:53:33 »

Opazam, da ni povsem prav razumljeno sporocilo, ki ga zelim s clankom sporociti, saj vsi padejo na "stroske" oz. tudi na to, da zelimo, da ne bi vec placevali za zivali v zavetiscih, kar pa je popolno nasprotje tistega, kar v resnici sporocamo in kar si od srca zelimo.

Ker v clanku pise, da naj se "odgovorne in placane uradnike" prisili (seveda je misljen VURS), da naredijo tisto, kar morajo, mislijo, da morajo to naredit obcine. Prvi vtis je, da zahtevamo od obcin, da se vec placujejo in se vec naredijo, oz. se bojijo, da bo odziv javnosti, da naj obcine nehajo placevat za zivali. Ce razlozis, je hitro jasno, da hocemo od obcin, da se zavedo, da placujejo nekaj, cesar jim ne bi bilo treba, kriv pa je nekdo drug in ne one neposredno. Obcine so krive v toliko, ker ne vidijo problema in resitev in ker ne stopijo skupaj (tako bodo imele moc) in zahtevajo od drzave (MKGP, VURS, vlada), da te zadeve uredi tako, kot pise v zakonodaji. Posledice resitve problema so vsem vsec in vsi bi radi prisli tja, kako priti tja, pa zaenkrat se ne ve nihce. In tukaj je treba skupaj razmisljat, kaj naredit. Mi vemo, kje so resitve, obcine nam lahko pomagajo (tudi v svoje dobro), da do teh resitev pride cim prej in cim bolj efektivno.

Nekaj pointov:
- stroski so tako visoki samo zato, ker psi niso oznaceni in neoznacen pes, ki pride v zavetisce, je obcinski, oznacen pa od lastnika - tako so razporejeni tudi stroski,
- jasno postane tudi, da potem ne bodo vec problem zavetiske kapacitete, ker bodo lastniki odpeljali psa takoj (ali pac v nekaj dneh) domov,
- jasno je, da sami lastniki ne bodo padli na odziv vurs, da so dolzni oznacit psa, ce niso na to foro padli vse od leta 2003, zato jih je treba k temu "prisilit", prisili jih pa neposredno lahko izkljucno samo vurs z nadzorom in kasiranjem (ne s prosnjami),
- da se bo nabralo nekaj denarja izkljucno tako, ce se ne bo gledalo cez prste - cipirat, cepit - oboje kasirat, izdat placilni nalog za kazen in to bo durs izterjal, ker ko pride do tja, ni trte mrte; v zavetiscu nikakor izdajat izgubljenih psov nazaj lastnikom brez placila in povratnike striktno prijavljat (to se namrec menda ne dogaja, ce se lastniki bunijo in upirajo placilu stroskov),
- samo s sirso akcijo se bodo zadeve postavile prav, obcine bodo uspesneje lahko resevale problem, denar se bo trosil pravilneje,
- da za nepostimane lastnike ne morejo naprtit stroskov odgovornim - to je nadvse pomembno, da se se posebej izpostavlja, ker le tako se bo tiste, ki lahko kaj naredijo, prisililo v delovanje,
- ...

Zal je informacija, da z vurs ni kooperativnosti nikjer, tudi na obcinah ne, jasna. Sem preverila, kaj mislijo o tem, da bi postala drustva zivalska policija in je popolno strinjanje, da to ni mogoce.

Kdor bo predstavljal komu osebno ali v kaksnih lokalnih medijih ali kjerkoli, prosim da izpostavljate te vidike, da dopoveste ljudem, da ne zelimo manjse, temvec vecjo skrb za zivali z manjsimi obcinskimi stroski, da ne grozimo obcinam z nicemer, temvec jih prosimo za uvid problemov in resitev in skupno iskanje poti do resitve. Zal je kakrsnokoli pot z obcinami treba iskati samo zaradi nezainteresiranosti vurs in ker ni ze do sedaj pripeljal obcinskih stroskov tja, kjer bi morali biti - samo za tiste zivali, ki res potrebujejo pomoc skupnosti, ne pa tudi za mnozico zivali, ki imajo nekje lastnike. Po sedanji zakonodaji je samo vurs tisti, ki lahko to stori, brez kakrsnegakoli organiziranja lokalnih skupnosti in iniciativ. To je njihovo delo, dolznost in obveza, obcine pa so zaradi vursove nezainteresiranosti in neucinkovitosti postavljene pred dejstvo kopice problemov, ki jih ne morejo same resiti, ker nimajo pristojnosti, saj ne morejo same cipirati in cepiti ter kaznovati za nespostovanje zakona s strani lastnikov.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #103 : četrtek, 15.07.2010 : 11:57:33 »

vidka, napiši mi mail ali pa mi pošlji na toowildcat@hotmail.com Wink
Logiran

vidka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #104 : četrtek, 15.07.2010 : 13:24:37 »

za skogkatt
vidkas@mail.com
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines