mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 12:15:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...  (Prebrano 52343 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #15 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:14:21 »

Od 15-30 eur stane čipiranje z vnosom podatkov v register, večinoma pa dobrih 20 eur. Bi rekla, da  izredno majhen strošek

Seveda, a to se povecini zdi nam, ne pa vsem lastnikom mack (pa ne govorim tistim, ki mack posvajajo z naso pomocjo - tistim je vse jasno). Podobno kot s s/k ... Tiste, ki so neosvesceni (in ki taki zelijo tudi ostati) lahko k s/k ali cipiranju preprica akcijska cena (psiholoski ucinek, hehe). meni pa je zazacetek premikanja na bolje pri takih lastnikih dovolj ze, da se spremenijo na bolje, pa magari zaradi akcijskih cen ... Vazen je ucinek, se posebej bi rekla, da pri cipiranju mack, za katero vecina ljudi se slisala ni, niti se jim to ne zdi potrebno.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:16:20 »

Bomo skupaj z veti poskušali kakno akcijo čipiranja skup spravit, ne bi bila slaba ideja, bi rekla. Nika2, se midve slišiva glede tega?
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #17 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:16:40 »

Priznam, tudi moja ni čipirana. Pa se imam za osveščeno Undecided. Bom uredila v kratkem.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #18 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:17:51 »

Bomo skupaj z veti poskušali kakno akcijo čipiranja skup spravit, ne bi bila slaba ideja, bi rekla. Nika2, se midve slišiva glede tega?

To bi bilo super Smiley Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #19 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:24:11 »

Jaz sem pa kot prvo zadevo ob cepljenju mačka zahtevala še mikročipiranje in vpis v pasji register, iz preprostega razloga, da se ve komu ga vrnit, če se bognedaj (ampak res - pupupu!) izgubi. Pa se nimam za ozaveščeno.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #20 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:29:49 »

Pa imate izkušnje, da vetom in zavetiščem (če izključimo ZH in očitno Gmajnice) sploh pride na pamet pogledat, če je mačka čipirana? Smo tako daleč, da je vsaj strokovnim delavcem to nekaj normalnega ali bo treba tudi strokovne javnosti še obveščati in izobraževati na to temo?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:33:30 »

V Zonzaniju jih pregledajo, vendar je bilo treba malo zatežiti.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:37:02 »

Cipiranje je enkraten strosek v 10 ali vec-letnem zivljenju nase zivali.
Za pse je sicer vracunan v ceno cepljenja proti steklini.

Pred casom smo imeli debato glede zgodnejsega cipiranja pasemskih (rodovniskih) mladicev. Zacelo se je z argumentom, da je to velik in nepotreben strosek za vzreditelje, ce dajo cipirati pse ze v leglu. Ok, moj predlog je bil takrat in je se vedno (da se ga verjetno porabiti tudi za razlicne akcije):

KZS naj naredi nekaj za svoje clane - vzreditelje, naj se gre zmenit na VURS, da lahko s potrdilom KZS-ja, da so rodovniki v izdelavi (ce se niso izdelani do 8. tedna starosti mladicev), vzreditelj cipira rodovniske mladice, stare 8 tednov zastonj, namesto ob cepljenju. Ko bodo novi lastniki prisli s 3-mesecnimi mladici na veterino cepit steklino, bodo pac takrat placali s ceno cepljenja se ceno cipa. Dejansko je vseno, ali cipiras psa 4 tedne pred cepljenjem proti steklini ali tocno ob cepljenju stekline. No, to se ocitno ne bo zgodilo tako kmalu, oz. je verjetnejsa varianta, da bi prej v kaksnem novem zakonu bilo doloceno, da je treba mladice cipirat ze v leglu, kot da bi k temu kakorkoli pripomogla krovna organizacija. Vsekakor bo nekaj morala pogruntat, ker sredi naslednjega leta FCI prepoveduje tetoviranje psov. Iz tega delajo na KZS menda celo znanost, saj naj bi bil sistem tetoviranja nenadomestljiv, tetovirni referenti pa nepogresljivi. Ok, pa to je ze zgodba za druge teme. Vsekakor pa spada sem spoznanje, cemu je cipiranje sploh namenjeno. Vsekakor ne temu, da ima nekaj ljudi kaj pocet ali temu, da pac sibamo v nase kosmatince elektroniko.

Kje je vzporednica s cipiranjem mack? Za zacetek bi se lahko za kaksno "special" varianto zmenila razna drustva, ki resujejo problematiko, tako kot ze o tem tukaj govorita Nika2 in helena. Ali pa, recimo, povsem lokalno - v eni vasi imajo vet. ambulanto in se tam zmenijo za skupno akcijo cipiranja vseh vaskih mack po sindikalni ceni Cheesy
mal heca, ker se bo to tezko kdaj zgodilo - pa vendar, nemogoce ni nic.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #23 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:38:22 »

Pa imate izkušnje, da vetom in zavetiščem (če izključimo ZH in očitno Gmajnice) sploh pride na pamet pogledat, če je mačka čipirana? Smo tako daleč, da je vsaj strokovnim delavcem to nekaj normalnega ali bo treba tudi strokovne javnosti še obveščati in izobraževati na to temo?

Mislim, da bi moralo vsaj v zavetiscih to biti praksa, ker itak bi morali (ok, "bi morali", ne vem, ce povsod drzi) zivali iz zavetisce iti oznacene. Pri veterinarjih zavisi od primera do primera - en nas vet vedno preveri, ce je macka cipirana, za druge pa ne vem - glede na slabo osvescenost o ostalih zadevah dklepam, da je odgovor velikokrat, da ne preverjajo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:40:18 »

Verjetno je smiselno zadevo urejati na Veterinarski zbornici. Kaksen pogovor/dogovor ... in oni lahko dajo kaksno okroznico vsem vetom, da je obvezno treba ob obisku veterinarja preveriti identiteto zivali. Morda tudi na VURSu.
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #25 : ponedeljek, 12.07.2010 : 09:48:05 »

Če bi uspeli doseči tako okrožnico, bi bilo še bolj super, če bi vsebovala tudi priporočila vsem vetom, naj vsako stranko vprašajo, če je mačka čipirana in ponudijo čipiranje. Pa čeprav bo njihov interes za to početje, da zaslužijo dodatnih 10-30€ na mačko.
Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 12.07.2010 : 10:00:54 »

Naš muc je tudi čipiran Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 12.07.2010 : 10:36:06 »

Če druga ne, se jim lahko predlaga čipiranje mačke v namen lažjega dokaza lastništva. Itak večina meni, da imajo tako lepe ali prijazne mačke, kakršne tako rado ukrade žleht folk Roll Eyes
Moj in mamin st oba čipirana.
Logiran

catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #28 : ponedeljek, 12.07.2010 : 11:11:58 »

Vsekakor je zazeljeno tudi printanje Smiley, posiljanje linkov (ne spam, temvec po osebnih mailih), objava drugje ...


Jap jap, osebno in z namenom... poslano.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 12.07.2010 : 12:17:45 »

Tema o akcijah reševanj živali iz tujine je prestavljena - najdete jo TUKAJ.
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Prava resnica o polnih zavetiščih ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines