mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:35:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Imam ustrezne pogoje.
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Imam ustrezne pogoje.  (Prebrano 7086 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mucka
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


WWW
« : sreda, 14.07.2010 : 15:34:11 »

Moja situacija je čisto zakomplicirana.[ upam da pišem v pravo temo.] Želim si psa .. hrta  Smiley Vendar je tukaj problem. Živim v stanovanju [1 sobno] čeprav so dve sobe [ pregradili stanovanje] je  majhno [ ne ne glih premajhno]. Brez balkona,vrta... saj je to stanovanjska hiša.  Vem da bodo zdaj spodaj komentarji pa ti si še majhna,itd. ampak moja želja je velika. Mogoče res nimam prostora za hrta mogoče za katerega manjšega. Grin ker sem proti mučenju živali ne bi nikakor in nikoli dopustila da jo jaz mučim s svojem stanovanje [ če ta ni primerne velikosti zanj.] Zato rabim nasvet. Vem in sem 1000% prepričana da je za hrta premajhno. Kaj pa za manjše vrste psa ?  Cheesy nasvet.nasvet.nasvet rabiim [ potrebujem ] ♥  Naj raje pretrpim to željo in počakam da se preselimo nekam na večje [ z balkonom ] ali si zdaj ˝nabavim˝ primernega psa za ta trenutni prostor. Prosim povejte mi kaj,svetujte vi imate izkušnje  Smiley pripravljena sem na ˝novo˝življenje z svojim ljubljenčkom. lep Pozdrav.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : sreda, 14.07.2010 : 15:44:27 »

Najprej nekaj čisto osnovnega: hrta imaš lahko tudi v garsonjeri. Če si seveda ustrezna skrbnica in si zanj vzameš dovolj časa. To  pomeni, da ima zagotovljeno dovolj gibanja, kvalitetno prehrano, dobrega veterinarja in  veliko ljubezni - v to pa se šteje tudi čas, ki ga imaš na voljo za psa.
Iz tvojega zapisa sklepam, da si psa sicer želiš, vendar ti ni čisto jasno, kako boš to speljala. Predlagam, da se glede na starost najprej pogovoriš s starši, saj se morajo s tem strinjati. Stroške za hrano in veterinarsko oskrbo bodo najbrž pokrivali oni, a ne? Glede na velikost psa se da približno izračunati, koliko te bo na mesec stala oskrba. Pa še enkrat ponavljam, oskrba s kvalitetno hrano - če ne veš, kaj pod to šteje, boš tudi na tem forumu našla veliko podatkov.
Potem vzemi v roke kakšno knjigo, npr. za začetek "Psi za telebane". Ko boš naštudirala to, preberi še kaj specifičnega o hrtih. Obstajajo knjige, forumi... lastnike hrtov lahko tudi kaj povprašaš, če kakšnega srečaš na sprehodu. Večina ti bo z veseljem pomagala.  In šele potem, ko boš naredila vse to,  začni resno razmišljati o tem, kako bi prišla do psa. Če si iz pravega testa, bo hrt zelo zadovoljen s tvojo družbo tudi v majhnem stanovanju. Kakšne druge vrste pes pa prav tako.
Veliko sreče ti želim! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2 : sreda, 14.07.2010 : 16:12:38 »

Ce mislis da je stanovanje pretesno za vecjega psa (dvomim sicer da je, ker je naceloma vsako stanovanje dovolj veliko za psa), si lahko omislis Whipeta ki so manjsi.
Obvezno pa glejte za legli z rodovnikom.
Logiran
Mucka
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 14.07.2010 : 17:01:15 »


Obvezno pa glejte za legli z rodovnikom.

Zakaj rodovnik ? kaj se ne more brez rodovnika
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : sreda, 14.07.2010 : 17:12:48 »

Uf, Mucka.... Pojdi na začetno stran mojpes.neta in si preberi pravila, pa boš vedela, zakaj. Pes brez rodovnika je vedno MEŠANEC, tudi če je podoben neki pasmi.

Pa se mi ne da, res ne.... VSE ŽE PIŠE. Prosim, beri. Beri, beri in še naprej beri. In ko boš razumela, zakaj "ne brez rodovnika", sprašuja dalje.
In preden še ti rečeš "kaj pa imate proti mešančkom" - ti že vnaprej povem, da nič. Večina ljudi, ki se oglašajo na tem forumu, ima prav mešančke. Tudi jaz.

Prosim, ne imej nobenega psa, dokler ti določene stvari ne bodo jasne. Samo "imeti rad živali" namreč ni dovolj.

Za začetek preberi tole:



http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1577

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
massy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #5 : sreda, 14.07.2010 : 17:13:33 »

Joj... jezen
A se hecaš? bruham
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6 : sreda, 14.07.2010 : 17:15:37 »

Ma jaz ji oprostim samo zato, ker je še otrok.  Ampak samo tokrat. Če se bo zdaj pojavila vrsta hate-prispevkov, ne bom več tako prizanesljiva,
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
massy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #7 : sreda, 14.07.2010 : 17:19:35 »

Ja saj razumem. Vendar včasih izgleda, kot da se nekdo namerno "norčuje" s takimi posti.
Mucka, kar preberi, kar je na povezavah - je zelo koristno:)
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #8 : sreda, 14.07.2010 : 17:30:17 »

Zakaj rodovnik ? kaj se ne more brez rodovnika
Ves kako je, najveckrat so ljudje neprijetno preseneceni, ker kupijo brez rodovnika pa potem zraste v nekaj pasmi podobnega. Pobrskaj po tej strani, bos nasla veliko koristnih informacij in resnice o "pasemskih brez rodovnika".
Logiran
Mucka
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 14.07.2010 : 17:39:34 »

Joj . . Res se opravičujem da sem naredila tako paniko :*  Vzela sem si čas vse prebrala temeljito ... Ja rodovnik !

massy lepo te prosim .. umiri se mal.

Vse sem prebrala o rodovniku in se odločila da ga pes mora imeti  Smiley  Wink
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 14.07.2010 : 17:46:53 »

Poglej si tole temo in zakaj ne kupiti nerodovniškega psa Smiley
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,37518.0.html
tale žverca naj  bi bila maltežan pa mu še podobna ni
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #11 : sreda, 14.07.2010 : 17:59:03 »

Velikost stanovanja je še najbolj postranska zadeva glede psa. Predpisana velikost za pesjak je 4 krat 2 metra in zanesljivo je vsako stanovanje večje od tega.  Smiley Veliko bolj važno je vse to, kar so že napisale. Dogovor, kdo bo skrbel za psa, pa stroški za hrano in oskrbo... in potem čas, čas in še enkrat čas. Če imaš dovolj časa za sprehode, bo pes v stanovanju večinoma spal in za to potrebuje samo eno primerno ležišče - če se vrnem k velikosti stanovanja.

S tem časom je pa tako. To ni samo danes ali en mesec. To je vsa leta, vsak dan. Pogosto sploh mlajšim interesentom za psa svetujem, da se preizkusijo. En mesec se obnašaj tako, kot da psa že imaš. Torej vstajanje 1 uro prej kot ponavadi, pa sprehod po okolici, pa popoldan en dolg sprehod, pa zvečer, ko te vsi kolegi čakajo, še enkrat. Tudi v dežju; pa takrat, ko se imaš polno za učit, pa takrat, ko je kaj za gledat po TV... Da vidiš, ali je res to to, kar si želiš, ali ti bo po nekaj mesecih presedlo.

Ker si mlajša, bi ti svetovala, da se odločiš za manjšo različico hrta (npr. že omenjeni whippet), s katerim boš lahko varno tudi sama hodila na sprehode. Pa malo se razglej po okolici in pozanimaj, ali je kje kakšna ograjena površina, kjer bi ga lahko od časa do časa varno spustila  tekat. Sicer nič hudega, če ni - so drugi triki na razpolago; je pa zelo praktično.

Počitnice pa kar veselo izkoristi za branje pasjih knjig in pasjih debat. Če ne kmalu, ti bo pa prišlo prav kdaj kaseje.  Smiley
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 14.04.2011 : 14:33:55 »

Jaz pa če že primerjamo preizkušnjo za psa s preizkušnjo za mačko (ki ju zdaj imam) nebi nikoli hodila čistiti wc-ja h prijateljem, nekaj časa na dan se delala, da se igram z mačko, dajala vsak dan namišljeno hrano...ni govora! Pa tega nisem nikoli delala, stara sem 11 let in prav v redu skrbim zanje.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Imam ustrezne pogoje.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines