mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:12:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Požrešnost x)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Požrešnost x)  (Prebrano 5548 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« : četrtek, 15.07.2010 : 17:20:58 »

Hoojla Cheesy sem nova na tem forumu in je zelo zanimiv. V nedeljo sem dobla 3 mesece in pol staro psičko Riko.
Na začetku je bila zelo prestrašena in žalostna, najbrž zato, ker smo jo odvzeli mamici  Sad
Ampak zdej je že boljš Cheesy Mam pa problem, oz 3 probleme.
-vsako noč se polula na tla (pač ko gremo že spat)(živimo v bloku) ji zvečer po poznem sprehodu ne smem dat več za pit?Namreč vedno ma na voljo vodo.Sprehajam jo pa zgodaj zju3 na dolg sprehod ko je še nekako hladno, pred  kosilom na kratek sprehod ker je že vroče, po kosilu po večerji in zvečer spet na dolg sprehod.
-noče it iz stanovanja! Mogoče zato ker ji je vroče..ali se boji psov uzuni.. Namreč pri prejšna lastnica sploh ni skrbela za mladiče..psico(nemško ovčarko) je imela privazano, za samca neve katere vrste pes je bil in naenkrat je psica postala breja xD
Živeli so pa nekje v hribu zato najbrž ni navajena otrok, prometa in hrupa.. No uglavnem ko jo hočem ven peljat se upira in se kr uleže na tlain jo morem nest do bližnjega travnika. Tam je pa pridna.
- Ko grema ven in jo spustim vedno najde neke ostanke hrane na tleh in kr use poje -.- bog ve če je sploh užitno -.- tudi smeti bi kr grizljala. Hranim jo 3x na dan. Za jest ji dam  malo več ker smo jo dobili zelo shujšano. Ko dobi za jest je zelo hitro, kot da se boji da ji bom hrano vzela. Undecided Nevem ka naj naredim.
Drugače sem jo pa naučila oz jo še učim da ko gremo na sprehode in jo imam na povodcu da hodi poleg mene in ne vohlja na okol. Potem ko jo pa spustim tam kjer ni prometa pa vohlja in hodi za mano. Aja pa še nekaj xD Doma ko jo pokličem pride k meni in se usede ko ji rečem, uzuni pa me ne upošteva najbolj. Ko jo pokličem noče pridit. Pride sam ko že odhajam(laufa za mano)
Hvala za pomoč! Cheesy
P.S ko me uboga jo nagradim s priboljškom Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : četrtek, 15.07.2010 : 18:47:10 »

-vsako noč se polula na tla (pač ko gremo že spat)(živimo v bloku) ji zvečer po poznem sprehodu ne smem dat več za pit? Namreč vedno ma na voljo vodo.Sprehajam jo pa zgodaj zju3 na dolg sprehod ko je še nekako hladno, pred  kosilom na kratek sprehod ker je že vroče, po kosilu po večerji in zvečer spet na dolg sprehod.

Ali so to njeni edini trije izhodi? Če da, je to premalo. Sprehajanje je kul, a mladiča je treba peljat ven lulat pogosteje. Na začetku praktično po vsakem obroku in vsakokrat, ko se zbudi iz počitka, tudi, če se ti zdi, da je veliko popila. Vsakokrat, ko zunaj lula/kaka, ko pohvališ in zadevo poimenuješ. Tako jo boš lahko naučila sobne čistoče. Dokler mladič ni vajen sobne čistoče, je na skrbnikih, da naredijo vse, da do tega, da bi lulal not, sploh ne pride, torej čim večkrat ven lulat.

Ali to nočno lulanje kako napove (cviljenje, prestapanje,...)? Po tvojih opisih se bere še zelo plašna, je razlog za to lulanje lahko strah?

- Ko grema ven in jo spustim vedno najde neke ostanke hrane na tleh in kr use poje -.- bog ve če je sploh užitno -.- tudi smeti bi kr grizljala.

Ne spuščaj je s povodca. Za njeno dobro in varnost. Dokler se ne poznata dovolj dobro, dokler nimaš izdelanega odpoklica in dokler tvoj NE ne bo deloval vsaj 90%, je spuščanje lahko nevarno. Kaj če bo naslednjič pojedla strup? Lahko nabaviš fleksi in jo sprehajaš na njem, a zavedaj se, da daljši kot je štrik, težje jo boš nadzorovala in po potrebi preprečila kako nesrečo/neprijetnost.

Za jest ji dam  malo več ker smo jo dobili zelo shujšano. Ko dobi za jest je zelo hitro, kot da se boji da ji bom hrano vzela. Undecided Nevem ka naj naredim.

Shujšanost - ste ji kupili brikete za mladiče? Ti so bolj hranljivi, narejeni prav za mladiče, ki še rasejo in se razvijajo.
Če preveč hlasta po hrani, lahko nabaviš skledo proti hlastanju. Je hlastanje tako hudo, da se ti ga zdi potrebno odpravljati? Ali tudi čuva hrano, če se ji približate?

-noče it iz stanovanja! Mogoče zato ker ji je vroče..ali se boji psov uzuni.. Namreč pri prejšna lastnica sploh ni skrbela za mladiče..psico(nemško ovčarko) je imela privazano, za samca neve katere vrste pes je bil in naenkrat je psica postala breja xD
Živeli so pa nekje v hribu zato najbrž ni navajena otrok, prometa in hrupa.. No uglavnem ko jo hočem ven peljat se upira in se kr uleže na tlain jo morem nest do bližnjega travnika. Tam je pa pridna.

Če je sprememba okolja tako velika, psička ni preveč samozavestna in je živela stran od "civilizacije", jo bo na vse novo pač treba navajati. Po korakih. Glede na to, da tako reagira na hrano, jo poskusi iz stanovanja zvabiti s priboljški.
Sprejemanje otrok je poglavje zase. Tu je treba počasi in po pameti, pa tudi odvisno od tega, kakšna je njena reakcija, ko sreča otroka. Vsekakor ne na silo, ne nje vleči k otrokom in ne otrok k njej.
Za socializacijo s psi bi ti predlagala kake igralne urice ali malo šolo v kakovostni pasji šoli.

Predlagam ti še, da si nabaviš knjigo Psi za telebane, kljub nekoliko hecnemu naslovu je res res dobra in v njej boš našla ogromno nasvetov in trikov, kako s psom.

Srečno.

p.s. Ste psičko cepili proti kužnim boleznim in čipirali? Mladič mora biti do starosti treh mesecev 2x cepljen proti kužnim boleznim (zelo zelo pomembno za njegovo zdravje). Čipiranje je zakonska obveza, predvsem pa je pomembno za primer, če bi se zgodila kaka nesreča in bi vam pobegnila, da jo boste lahko našli (v register dajte vpisat eno delujočo gsm številko). Oboje opravite pri veterinarju.
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 15.07.2010 : 20:05:37 »

Ali so to njeni edini trije izhodi? Če da, je to premalo. Sprehajanje je kul, a mladiča je treba peljat ven lulat pogosteje. Na začetku praktično po vsakem obroku in vsakokrat, ko se zbudi iz počitka, tudi, če se ti zdi, da je veliko popila. Vsakokrat, ko zunaj lula/kaka, ko pohvališ in zadevo poimenuješ. Tako jo boš lahko naučila sobne čistoče. Dokler mladič ni vajen sobne čistoče, je na skrbnikih, da naredijo vse, da do tega, da bi lulal not, sploh ne pride, torej čim večkrat ven lulat.
Ali to nočno lulanje kako napove (cviljenje, prestapanje,...)? Po tvojih opisih se bere še zelo plašna, je razlog za to lulanje lahko strah?
--Eh ne Cheesy vn jo peljem vsaj 7x na dan. Zju3 na sprehod za skoraj 2 uri in je zelo pridna.(ob 6) pol ob kakoh 9 alpa prej, pa 12, pol ob treh popoldan, ob 6 zvečer pa ob osmih pol pa nočni sprehod(tud kr dolg) uglaunem uzuni je velik Cheesy zdej ko je vroče res velik pije pa jo pelem u senčko lulat tk mal okrog bloka(ne za dolgo)
Em. ja učeri je blo prvič ko me je prišla zbudit Cheesy sem blaprau vesela Cheesy sam pol sm vidlada se je že polulala..mogoč je prišla povedat al neki xD soseda mi je predlagala da dam velik časopisa po tleh in da pač ko bo začela lulat tam odstranim usak dan en časopis da nakoncu ostanejo trije časopisi Cheesy bom probala Cheesy Ja plašna je še sam ne več tk ko na začetku Cheesy Ji morm dat čas da se navadi Cheesy

Ne spuščaj je s povodca. Za njeno dobro in varnost. Dokler se ne poznata dovolj dobro, dokler nimaš izdelanega odpoklica in dokler tvoj NE ne bo deloval vsaj 90%, je spuščanje lahko nevarno. Kaj če bo naslednjič pojedla strup? Lahko nabaviš fleksi in jo sprehajaš na njem, a zavedaj se, da daljši kot je štrik, težje jo boš nadzorovala in po potrebi preprečila kako nesrečo/neprijetnost.
--Aja? sam nevem..ob savinji ko sma se zju3 sprehajala je bla pridna. Čim bližje sma domu(bloku) bolj poredna je.
Ko sma pa pri uhodu pa je vesela da gre domov xD ah ja kdo jo razume Cheesy

Shujšanost - ste ji kupili brikete za mladiče? Ti so bolj hranljivi, narejeni prav za mladiče, ki še rasejo in se razvijajo.
Če preveč hlasta po hrani, lahko nabaviš skledo proti hlastanju. Je hlastanje tako hudo, da se ti ga zdi potrebno odpravljati? Ali tudi čuva hrano, če se ji približate?
--Ja ma prave brikete. Men se zdi da jim je ona gospa devala ostanke hrane pa ni blo velik pa so se mladički pač navadl hit jest an..pač k ni blo velik al neki..zdej ji dajemo mičken večje odmerke glede na kilažo ki jo ima, zato da dobi normalno težo Cheesy ja smo kupli ono posodico da kao more hrano mal lovit al neki Cheesy Ne ni napadalna. Sem jo naučila da ko dam skledo na tla da počaka dokler pač se neumaknem in pol lahka je. Pač tk je bolš ko pa da se kr zažene v posodo:D

Če je sprememba okolja tako velika, psička ni preveč samozavestna in je živela stran od "civilizacije", jo bo na vse novo pač treba navajati. Po korakih. Glede na to, da tako reagira na hrano, jo poskusi iz stanovanja zvabiti s priboljški.
Sprejemanje otrok je poglavje zase. Tu je treba počasi in po pameti, pa tudi odvisno od tega, kakšna je njena reakcija, ko sreča otroka. Vsekakor ne na silo, ne nje vleči k otrokom in ne otrok k njej.
Za socializacijo s psi bi ti predlagala kake igralne urice ali malo šolo v kakovostni pasji šoli.

--Ja Cheesy sej jo postopoma ampak ne na silo. Sosedi majo pse pa tudko grejo kaki mim in se prestraši počeprem k njej pa jo pomirim in pol jo pes mal prevoha Cheesy in pol vidi da nč ni Cheesy Do zdej jo je sam en otrok božu xD mal se jih boji sam ni napadalna. Ja probala sm jo vn spravit s priboljški in z igračo ampak nč ne deluje.Sej mi jih jepar že rekl da so oni tud jih na začetku nosl pol pase navadi..sam je kr velik mladič pa nebomo mogl več jo doug nosit Cheesy Ker je mešanec med nemškim ovččarjem in nevem čem(una lasnica ni vidla samca -.-')

Predlagam ti še, da si nabaviš knjigo Psi za telebane, kljub nekoliko hecnemu naslovu je res res dobra in v njej boš našla ogromno nasvetov in trikov, kako s psom.
--Aja:D okej hvala za use nasvete Cheesy!

Srečno.

p.s. Ste psičko cepili proti kužnim boleznim in čipirali? Mladič mora biti do starosti treh mesecev 2x cepljen proti kužnim boleznim (zelo zelo pomembno za njegovo zdravje). Čipiranje je zakonska obveza, predvsem pa je pomembno za primer, če bi se zgodila kaka nesreča in bi vam pobegnila, da jo boste lahko našli (v register dajte vpisat eno delujočo gsm številko). Oboje opravite pri veterinarju.

--Ne nismo se še odpravl. Mormo čim prej sam baje je bolšda nam prvo mal zaupa. mislim da bo kr najbolš takoj v ponedeljek poklicat pase naročit. sam pred ceplenjem more baje neke tablete jest da odpravi gliste če jih slučajno ma ker more bit 100% zdrava. Tk da ja. Čim prej, bolš je Cheesy Hvala šee enkrat


Oprosti za nered. ne gre mi še citiranje xD
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3 : četrtek, 15.07.2010 : 20:13:15 »

Ja, tri dni pred cepljenjem proti kužnim boleznim ji morate dati tablete proti notranjim zajedalcem. Kupiš jih v lekarni, poveš, koliko kg ima psička in glede na težo boš dobila ustrezno količino tablet.

S cepljenjem pa nikar ne odlašajte, gre za njeno zdravje, sploh ker ima stike z drugimi psi in za tuje pse ne morete vedeti, če so zdravi.

pa še en mičken komunikcijski nasvet - malo lepša slovenščina nikoli ne škodi, tudi na forumu. Je lažje brati. Wink
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 15.07.2010 : 20:16:56 »

Ja.Aha js sem mislila, da pri veterinarju. Cheesy
Ja so me že posvarili. Bom poskrbela za to.
Haha Cheesy Ja vem da grozno pišem ampak sem navajena  Smiley Oprosti  Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 15.07.2010 : 22:48:41 »

Ne glede na navajenost je tukaj pravilo, da pisemo slovensko.
Hvala.
Logiran

Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 17.07.2010 : 11:09:54 »

Groza kakšni so eni "vzreditelji" da sploh ne vedo s čim je bila sparjena njihova psica! Psi morajo biti pod nadzorom in pika!


Glede plahosti. Morali jo boste naučiti, da vam psička zaupa, morali boste delati na zaupanju. Jaz bi delala tako, da bi jo prvo navadila na tisto kar se manj boji, šele ko se bo tega kar se manj boji prenehala bati, bi šla na tisto kar ji vzbuja strah v kosteh.


Predlagam naslednje. A imate kakšnega sorodnika, ki ima otroka? Sprašujem zato, ker bi lahko tega otroka naučili kako se pravilno dela z psi in bi začeli psičko postopoma navajati na tega otroka.

To pa storite tako.

1. Psičko daste na povodec. Naj sede.
2. Otrok pride skozi vrata.
3. Otrok počepne in razpre roke ter psičko pokliče po imenu.
4. Če psička stopi korak naprej proti otroku, kliknete ( z klikerjem) in dajte priboljšek.
5. Če se psička prestraši in se skrije za vas, je ne pohvalite in NE kregajte ali cukate.
6. Ko se bo skrila za vas, jo ignorirajte.
7. Otrok naj postopek ponovi ( počep, roke narazen, pokliče psičko)
8. Če se psička odzove in gre proti otroku kliknete in rečete " priiiidnaa"


Ne mislite, da bo to takoj delovalo, to lahko traja tedne in tedne. Če bi imeli možnost jo navajati vsak dan?

Še nekaj. Ko se bo psička približala otroku, naj ji ta da priboljšek. 

Glede hrupa. Psičko postopoma, 1x na dan peljite tja, kjer je hrup. S seboj imejte kliker in priboljške. Počepnite, razprite roke in jo začnite klicati z vabljivim glasom. Če vam bo zaupala in prišla do vas, sledi klik in nagrada.

Glede pobiranja s tal, pa takole. Psičko naučite na ukaz "pusti". Vadite doma. Ko jo imate na povodcu ( doma), dajte na tla nekaj slastnega. Ko bo skušala pojesti, rahlo potegnite povodec, ko se bo ustavila rečite " priidna, pusti". To ponavljajte. Nato jo peljite ven in zunaj ponavljajte postopek, dan za dnem.

Glede tega, da vas ne uboga. Ne je spuščati, dokler niste povsem prepričani, da vas bo ubogala. Priporočam sledni povodec  ali flexi in vadite doma, nato pa preidite na kraje, kjer vas ponavadi ne uboga. Enako počep, razprtje rok, ko se vam začne približevati pa " priiiidnaaaa".

Upam, da sem vam vsaj malo pomagala Grin
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 19.07.2010 : 21:21:15 »

Ja vem -.-' Ker me res zanima kakšna bo, ampak okej Cheesy
Uf to pa jesuper ideja! Ne, sem pa delala v vrtcu kot prostovoljka in jih poznam veliko iz mojega bloka Smiley
In bojo z veseljem pomagale.
Ja to pobiranje s tal me vedno bolj jezi. Danes mi je prvič uspelo ji vzeti iz ust, kar je pobrala.
Ja maš čist prav! Cheesy Sam vztrajnost je pomembna.
Zadnič me je pa skor kap!xD Moja mami ko bi seveda rada da je svobodna in ne na povodcu, jo je spustila preblizu ceste in lumpa je šla na cesto! Še dobro da smo jo spravli dol preden se je kaj zgodilo. Drugače ko jo imam spuščeno drugje (npr. ob savinji) je zelo pridna Cheesy In mislim, da mene šenajbolj uboga. Problem je samo, ko mene nekaj dni ne bo doma,ona paje navajena spat pri men in se sprehajati z mano Cheesy No saj se mora vseh nas navadit.
Hvala za pomoč! Bom probala in upam da bo pomagalo.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #8 : torek, 20.07.2010 : 10:23:02 »

Super, upam, da vam bo pomagalo Smiley

Bi bilo fajn, da mamo lepo prosiš, da psa ne spušča. Povej ji koliko psov konča pod kolesi avtomobilov in koliko škode moraš potem plačati, zaradi avtomobila, kje pa še je žalovanje...

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Požrešnost x)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines