mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:37:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Bula na zadnjiku-nujno
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bula na zadnjiku-nujno  (Prebrano 5470 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« : nedelja, 25.07.2010 : 12:13:32 »

Muc starih staršev Bučko je bil pred kratkim kastriran. Zadnjič sem mu pod repom, na zadnjiku opazilo veliko, ne krvavo bulo. Klicali smo na veterino in rekli so, naj drugi dan pridemo. Ker pri babici nismo imeli pravega transporterja smo mačka dali v škatlo, škatlo pokrili z zabojem ter vse dobro zavezali. Mačka je bilo zelo strah, saj ni navajen vožnje. V mestu smo šli še po sestro ki je imela transporter, se odpeljali pred veterino in se odločili mačka premestit. Čim smo dali še zavezano kletko ven pa nam je maček zbežal ven. Cry Verjetno si je med vožnjo spodvil karton. Navajen je živeti na deželi zdaj pa se je znašel v mestu. Nismo ga mogli ujet. Včeraj smo polepili okrog letake ter jih dajali ljudem v pošto in spraševali mimoidoče, dali smo večkrat na 2 radia. Iščemo ga.Veterinarji pravijo da bo verjetno prišel domov, čeprav je od le tega oddaljen 11km.
Za bulo pa so rekli da je tisto mogoče črevesje, ki mu je ob ugrizu lisjaka pokukalo ven. Zanima me kaj naj še naredimo da ga najdemo ter kaj bi bila bula. Slike pridejo. sram sram
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : nedelja, 25.07.2010 : 12:24:03 »

Upam, da ga najdete.
Dajte ga iskat na mestu kjer je usel, kontaktirajte pristojno zavetisce (ki ga ste ga v vsakem primeru dolzni obvestiti), vprasajte pa tudi, ce vam lahko pomagajo z lovljenjem, oz. vsaj posodijo zivolovko.

Bula je lahko tudi vnet skrotum, ce je bil muc pred kratkim (to je relativen pojem) kastriran. Ne vem kdaj je bil ugriznjen in kam, lahko je seveda tudi absces na mestu ugriza.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #2 : nedelja, 25.07.2010 : 13:26:42 »

Kje pa je bil izgubljen, da vemo ali ga lahko tudi ostali pomagamo iskat?
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #3 : petek, 10.09.2010 : 19:13:38 »

Oprosti za pozen odgovor, v ilirski bistrici.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #4 : petek, 10.09.2010 : 19:54:39 »

Ali ste mačkonarja že našli? Naj delim s tabo "mojo" izkušnjo, oz. od babice izpred nekaj let. Tudi ona živi na vasi in takrat so mačka peljali cepit proti garjam, če se prav spomnim (takrat je bila ravno neka epidemija na dolenjskem koncu). No, ona je bila toliko pametna, da ni mačka niti v škatlo dala, ampak ga je nosila v naročju - do takrat ni nikoli ušel, no, enkrat mu je pa ratalo Undecided . Več kot en mesec so hodili vsak dan okoli veterine gledat (v Novem mestu, če katera ve kje je to...je precej izven samega centra), nakar je čez dober mesec ena soseda omenila babici, da je videla Oskarja v centru, pri cerkvi (precej stran od veterine). V glavnem zgodba s srečnim koncem Smiley. Maček je bil res tam, saj je nekdo potepuškim mačkam hrano tam nastavljal, tako da se je še poredil v tistem času Roll Eyes. Tako da ne obupat, mogoče se pa le bo prikazal kje.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 12.02.2011 : 09:19:23 »

Na žalost Bučkota še vedno ne najdemo.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Bula na zadnjiku-nujno
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines