mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:50:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Odziv starejšega psa na mladička
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odziv starejšega psa na mladička  (Prebrano 6852 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kristy123
otrok do 14 let
*
Sporočil: 4


WWW
« : nedelja, 25.07.2010 : 14:49:50 »

Doma imamo psa (tača), starega 7 let in je mešanček (zlati prinašalec, kokeršpaniel in terier ali šnavcer). Dobili smo ga v zavetišču Gmajnice Smiley

No, zdaj pa moj problem:
Moja teta ima psičko, ki je breja. je podobne pasme kot  naš Tač (prav tako tudi pes, s katerim je psička breja). Ker pa teta malih psičkov ne more obdržati, smo pomslili, da bi enega vzeli.  Smiley  Toda ne vem, kako se bo odzval Tač.
(Imam tudi sestrico, staro 1 leto in pol. Sprva je bil nanjo ljubosumen, zdaj pa ne več toliko. Pusti se ji, da ga poboža (včasih tudi pocuka). Le redko pa se zgodi (npr. če jo v igri vzamem v naročje in se vrtiva, .............), da laja in skače na mene, ko jo imam v naročju. Toda vseeno mislim, da v sebi skriva pravo očetovsko skrb.  Smiley

Kako bi se odzval na mladička (ki naj bi mu bil kar podoben) HuhHuhHuhHuhHuh??

Namreč, če bi se odzval napadalno, ali pa bi bil ljubosumen, če bi ga vzela v naročje, mladička ne bi mogli imeti.  Sad


P.S. Ima bolj lovski značaj.

Hvala za odgovore!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : nedelja, 25.07.2010 : 15:22:02 »

Najprej rešite tole z otrokom, potem razmišljajte o še enem psu.
Otrok nima psa kaj cukat, pes pa nima kaj v otroka skakat.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2 : nedelja, 25.07.2010 : 15:48:57 »

Ima sploh smisel tukajle spraševat kako da je teta dopustila da ima njene psica mladiče, katerih, seveda, sedaj ne more obdržat? Nezaželjene torej. Sterilizacija, če kdo morda ve, kaj ta beseda pomeni.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #3 : nedelja, 25.07.2010 : 15:51:16 »

Aja, pa psom podobnost nič ne pomeni.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 25.07.2010 : 15:56:00 »

emmm... V bistvu jim kar, ampak ne v tem smislu ali bo mladič sprejet ali ne. To je odvisno od karakterja psa in predvsem avtoritete vodnika.

PS: Yo, nekatere pasme so zelo "rasistične"  Tongue
Logiran
kristy123
otrok do 14 let
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 25.07.2010 : 17:05:17 »

Ima sploh smisel tukajle spraševat kako da je teta dopustila da ima njene psica mladiče, katerih, seveda, sedaj ne more obdržat? Nezaželjene torej. Sterilizacija, če kdo morda ve, kaj ta beseda pomeni.

no, takoda,
psički SO bili zaželjeni, toda pred kratkim se je teti rodila hčerkica in sedaj pač ne želi imeti še več psov
toda ne vem zakaj je niso dali sterilizirati že prej, ko je bila noseča

PS: brez skrbi! vem haj pomeni sterilizacija!!!!!!!!!!!!!!!!!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6 : nedelja, 25.07.2010 : 17:27:52 »

no, takoda,
psički SO bili zaželjeni, toda pred kratkim se je teti rodila hčerkica in sedaj pač ne želi imeti še več psov
kristy123, človeška nosečnost traja cca 9 mesecev, pasja cca 65 dni, če se ne motim. Torej ni šanse, da bi še nerojeni psi bili zaželjeni, zdaj pa naenkrat jih ne more več obdržati. Valjda je teta vedela, da je noseča?
Logiran
kristy123
otrok do 14 let
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 25.07.2010 : 17:37:48 »

ja, je toda res ne vem zakaj je ni že takoj sterilizirala (to sem že omenila!!!)


toda ne vem zakaj je niso dali sterilizirati že prej, ko je bila noseča

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #8 : nedelja, 25.07.2010 : 17:43:37 »

Ja, je kar je, žal.
Kar se tiče odziva tvojega psa, ti res ne vem kaj dosti povedati - morala bi ga poznati, da bi sploh lahko povedala svoje mnenje. Načeloma naj bi odrasli psi ne napadali oziroma se agresivno vedli do mladičev, ampak tudi to ima svoje ne tako zelo redke izjeme. Kakšne pa so sicer izkušnje srečanj psa z drugimi - tako odraslimi kot mladimi? Kako sprejema pse na lastnem terenu, v svoji hiši? Se tudi sama prav te dni ubadam s podobno dilemo, ki nikakor ni rešljiva z instant-receptom.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #9 : nedelja, 25.07.2010 : 18:17:38 »

Glej Kristy, v profilu piše, da si otrok, zato ne bom nadaljevala. Morda bi bilo lepo, da bi se že pri svojih letih začela zavedati, da so živali čuteča bitja, ne kos pohištva, katerega si omisliš, ko pa ti ni več všeč, se ga znebiš. In želim ti, da odrasteš v odgovorega človeka.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #10 : nedelja, 25.07.2010 : 18:20:23 »

Odvisno koliko je tvoj pes vzgojen. Če te tvoj pes uboga in nimaš problemov z njim na sprehodih itd., potem lahko razmišljaš o novem psu. Ko boš imela mladička bo šlo veliko časa za njegovo vzgojo. Če tvoj pes na splošno ni napadalen do mladičev oz. ostalih psov, se mi ne zdi problem vzeti še enega psa. Mogoče ga bo na začetku ignoriral, potem pa bosta kmalu postala prijatelja.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #11 : nedelja, 25.07.2010 : 19:28:15 »

Odvisno koliko je tvoj pes vzgojen. Če te tvoj pes uboga in nimaš problemov z njim na sprehodih itd., potem lahko razmišljaš o novem psu. Ko boš imela mladička bo šlo veliko časa za njegovo vzgojo. Če tvoj pes na splošno ni napadalen do mladičev oz. ostalih psov, se mi ne zdi problem vzeti še enega psa. Mogoče ga bo na začetku ignoriral, potem pa bosta kmalu postala prijatelja.
Ni nujno tako. Moja psica nima problemov s samci, ki jih sreča na sprehodu (s samicami je v večini primerov druga štorija), na njen teritorij pa ne spusti nikogar. Eno je nevtralen teren, drugo njen teritorij in tega aspekta jaz glih ne bi zanemarjala.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 25.07.2010 : 19:50:58 »

Tukaj pa nastopi avtoriteta vodnika.
Sama delujem po principu, da delam kot hočem, če psu kaj ni prav ima vso pravico se umaknit in če se to zgodi je/ga nihče ne moti, ampak ne bo določal kdo sme priti na obisk ali ostat in kdo ne. To določim jaz oz. kdorkoli domači dvonožni.
Logiran
kristy123
otrok do 14 let
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 25.07.2010 : 21:55:51 »

Kakšne pa so sicer izkušnje srečanj psa z drugimi - tako odraslimi kot mladimi? Kako sprejema pse na lastnem terenu, v svoji hiši?

Včasih na nekatere pse (mlade in stare), laja že, ko jih zagleda, včasih pa se z njimi obvohava in se z njimi celo igra (spet neglede na starost), toda to so ponavadi samičke, čeprav sta bila med njimi tudi dva samca)

Drugače pa v našo hišo ni prišel še noben pes. Le dvakrat smo dobili pasje obiske "okoli" hiše (1. je prišel sosedov zlati prinašalec (samček), ki jim je ušel. dali smo mu vodo, nato pa ga odpeljali k lastnikom. 2. pa je za mano (ko sem šla domov) šla ena mešanka. ker na ovratnici ni nič pisalo, sem pustila, da hodi za mano, in ji pri hiši dala vodo, saj je bila žejna. Nekaj časa je ostala za hišo (tako da je moj pes ni videl), nato pa odšla. No, naslednji dan smo opazili, da ima lastnika...) no, Tač je, ko je opazil oba psa, začel lajati (morda zato ker je bil ljubosumen, saj je bil on v pesjaku, psa pa v stiku z mano?)
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #14 : torek, 03.08.2010 : 12:28:51 »

Ni nujno tako. Moja psica nima problemov s samci, ki jih sreča na sprehodu (s samicami je v večini primerov druga štorija), na njen teritorij pa ne spusti nikogar. Eno je nevtralen teren, drugo njen teritorij in tega aspekta jaz glih ne bi zanemarjala.

Tudi moj pes na svojem teritoriju laja na obiske tako pasje, kot človeške. V bistvu začne lajati ko sliši zvonec. Ampak notri jih pa mora spustiti.
Z mladičkom smo ga prvič srečali na sprehodu 50 m stran od hiše, bolj z razlogom, da je bilo vse skupaj bolj sproščeno. Če je samec stabilen, tudi naj ne bi napadal mladičev in samic. Opozorilno renčanje ali kakšna sankcija je nekaj normalnega, če mladič nagaja starejšemu psu.
Če pa pes na sprehodu ne prenese psov oz. ima druge vedenjske težave, potem o drugem psu sploh ne bi razmišljala.



Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Odziv starejšega psa na mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines