mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:16:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: PICI (uradno OLI, rodovniško PIQUET)
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: PICI (uradno OLI, rodovniško PIQUET)  (Prebrano 35928 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #120 : sreda, 23.05.2012 : 14:37:00 »

Hvala vsem za dobre želje, očitno pomagajo, ker mi se pač ne damo in rinemo s stisnjenimi
pestmi in borbeno pesmijo na ustih, naprej   pevka Grin

Joooj kakšen maneken! ljubezen mi gremo pa na dieto  Lips Sealed
Tako zelo stiskamo pesti za bratca, da sploh ne morem opisat. In sem res vesela vsake dobre novice. Smiley

Čarka, lahko še zmeraj enkrat pokličem? Wink

Maneken je po zaslugi pobritega trebuha  Tongue in pa seveda stalnega nadzora nad vsakim grižljajem,
s strani šefice  Angry
Tudi mi mislimo na vas  objem in valjda lahko pokličeš, le vztrajna moraš malo biti, ker ga zunaj, ko sem z zvermi,
praviloma nimam  Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #121 : sreda, 23.05.2012 : 18:19:35 »

Ooo, Pici je že v akciji Cheesy Super, le tako naprej, pa pridno lulat "po moško" Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #122 : sreda, 23.05.2012 : 20:24:13 »

Pici Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #123 : sobota, 02.06.2012 : 18:06:55 »

Saj ni res, pa je  Sad
Picko je bil danes zopet na kliniki, na spiranju mehurja  sram

Sicer nekaj dni ni bil v našem varstvu, a včeraj, ko smo ga čuvali, se mi je
zdelo lulanje zopet sumljivo. In zagnala sem alarm in zopet dobila odgovor,
da prej tega še ni bilo  butnglavc jezen In alarm se je spremenil v orkan, ki je ciljno udaril
ob polnoči  in tako sta s šeflo pobrala na kliniko, kjer so mu brez obotavljanja
sprali mehur.

In razlaga njegove šefice: Saj še ni bilo nič posebnega  jezen trmoglavka

V bistvu se sprašujem, do kam segajo moje kompetence oz. pravice kot nelastnici
tega psa, ker trenutno si ne morem misliti, da bi ob vsej gužvi v službi in doma,
zopet pristal na operacijski mizi, nenazadnje tudi zato, ker si podobnega finančnega
zalogaja kot zadnjič enostavno ne morem več privoščiti, pa naj se sliši še tako kruto  sram

Navodilo je ŠE več zaužite tekočine, čeprav jo naš palček vsak dan popije 6dl, kar je zgornja meja
"normale" za aktivnega psa njegove teže. Tudi pH urina smo uspeli zbalansirati na 6,8-7,3 (ciljni
je 7 - 7,5), a očitno vse to še zdaleč ne pomaga pri naših unikatnih kamnih  Undecided.

Eh, saj bo, danes je zame pač en tak dan svetobolja  predaja
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #124 : sobota, 02.06.2012 : 18:14:36 »

Bogi Picko Sad, res držim pesti, da ti ne bo treba več pod nož, dovolj so te že rezali v tvojem življenju in bi teta karma lahko že končno poskrbela za mal ravnovesja stop.

Čarka, drži se objem.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #125 : sobota, 02.06.2012 : 18:15:42 »

Pici, .... dej ga no sračkat... Lepo se naštimi in zrihtaj tole lulanje, da bo pravo!  Kiss objem bravo Čarka, ti čisto nič ne zavidam... predaja slaba prebava
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #126 : sobota, 02.06.2012 : 18:25:16 »

Čarka, kaj čem govort ... evo, zate objem objem

Picko, ti pa luuuuulaj Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #127 : sobota, 02.06.2012 : 18:37:34 »

Ja bogi mali Pici Sad....pa se bo to sploh dalo kolkortolko umirjat oz. vzdrževat stanje? Piševka, držte se... objem
Logiran
Kejt
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 501


WWW
« Odgovor #128 : sobota, 02.06.2012 : 18:49:22 »

Ojej! Pici pa Čarka,  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #129 : sobota, 02.06.2012 : 19:20:53 »

Joooj!  Sad Pa kako zelo vas razumem glede finančnih zadev... Mi imamo podobno situacijo, so šle prejšnjič skoraj zadnje rezerve. Lips Sealed

Kar se tiče Ph, diete itd, sem jaz malo obupala, trenutno se "luknja" izkazuje za najbolj koristno. Undecided Ph meni čez dan uspeva uravnavati, čez noč pa pade zelo na kislo, ne glede kaj in kdaj zvečer je/pije. Huh
Kako vam uspe popiti 6 dcl, juhice?

Kot vedno držimo vse pesti, tačke, kopita in pajkove noge, da jo odnesete samo s tem. Mislim, da je čas, da se nam vsem obrne na bolje!Pici Kiss ljubezen ljubezen
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #130 : sobota, 02.06.2012 : 20:38:35 »

Držite se Kiss Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #131 : sobota, 02.06.2012 : 20:40:16 »

...pa se bo to sploh dalo kolkortolko umirjat oz. vzdrževat stanje?

Pri teh kamnih, ki so zapisani v genih, ni za pričakovati, da bi kar nehali nastajati  Undecided

Kar se tiče Ph, diete itd, sem jaz malo obupala, trenutno se "luknja" izkazuje za najbolj koristno.


Po vsem prebranem sem prepričana, da ravno pH neravnovesje bistveno vpliva na hitrost nastajanja
kristalov in kasneje tudi kamnov (cistin je aminokislina, torej sestavina beljakovin, ki je relativno
slabo topna v vodi, zato v urinu lahko povzroči nastanek kristalov. Nižji kot je pH, slabše se topi, pri višjem
- bazičnem pH, pa je topnost boljša in zato jo psi tudi več polulajo)
, zato se v tej smeri trudimo še naprej,
je pa "dodaten lulček" sigurno najboljša možnost za hitro in dokaj enostavno odplavljanje kristalov, ki se tvorijo  Afro

Pije pa Picko res pridno  Kiss, le navandne vode bolj malo, od zelenjavnih juhic, skuhanih zanj, do močno razredčenega
 jogurta, najraje pa seveda kakšno močno razredčeno juho, v kateri je plavala kakšna žvau  Grin in si ne znam predstavljati,
da bo moral piti še več  Shocked.
Zelo, zelo pomembno pa je, da taki psi tudi ne zadržujejo (koncentrirajo) urina, kar je za hišne problem in na spletu celo svetujejo, da ga naučiš hoditi na pasje stranišče. No, mi tako daleč še nismo, definitivno pa ti psi ne morejo samevati 6-8
ali več ur  stop.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #132 : nedelja, 03.06.2012 : 00:06:02 »

Ojej, zlati Picek mali, tebi pa res ni prizanešeno...
Čarka, kaj pa - saj najbrž bom mimo usekala - ampak a niso pri ljudeh ene kamne razbijali z ultrazvokom, ali nekaj v tem smislu?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #133 : nedelja, 03.06.2012 : 06:37:04 »

Ne, ne sekaš mimo in mimogrede, do pred kratkim tudi sama nisem vedela, da je tako široka paleta
različnih kamnov, za katere pa vsekakor ni enakega recepta.
Ne vem zakaj, a pri psih razbijajo kamne relativno redko, sploh pa so to tisti, ki nastanejo v ledvicah,
kar je zaenkrat Pickotu prišparano, ne pa tisti, ki nastajajo nižje v mehurju.
Teh pa po moje ne razbijajo zato, ker lahko naredijo še več škode, ko se spremenijo v manjše,
ostrejše delčke, ki potujejo, mašijo in poškodujejo sečnico. Tako, da je praksa pač taka, da
kamne v mehurju odstranijo z operacijo, dovolj majhne kristale, ki še niso popolnoma zaprli sečnice
pa spirajo s katetrom, pri čemer polnijo in praznijo mehur in ... potem je nekaj cajta spet mir  Smiley
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #134 : nedelja, 03.06.2012 : 06:45:49 »

Pic zlati  Kiss pa še tvoj mesec se je pričel  Kiss
 
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: PICI (uradno OLI, rodovniško PIQUET)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines