mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:19:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj pes hoče jesti samo meso
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj pes hoče jesti samo meso  (Prebrano 7586 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
danny
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : sreda, 28.07.2010 : 11:35:04 »

Lp vsem.
Sem novi pri vas in imam vprašanje glede svojega psa in njegove prehrane.

Imam mešanca med Kraškim in Nemškim ovčarjem. Star je 10 mesecev in imam problem s prehrano.
Že od malega noče jesti briketov in tudi ne hrano iz konzerve. Hoče jesti samo meso katerega dobim od mesarja. Probal sem vse vrste briketov in tudi konzerv pa noče. Probal sem tudi da mu dam samo brikete in mu pač ne skuham nič. Ni pojel tudi enega briketa po treh dneh. Menda bi raje umrl kot pa jel brikete oz konzerve. Probal sem mu dati brikete med meso ko mu skuham pa je meso pojel, brikete pa pustil. Problem je v tem da mu včasih ne morem vsak dan skuhati pojedine in bi zelo rad da bi kdaj pojel namesto tega brikete ali kakšno konzervo. Verjamem da je tukaj marsikdo strokovnjak in bi prosil če mi da kakšen nasvet, da probam ker sam nimam ideje.

V naprej hvala
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1 : sreda, 28.07.2010 : 11:44:01 »

Si probal med brikete vmešat še kaj drugega kot meso?
Jogurt, skuto, kislo smetano, ribje (lososovo) olje, konzerve, ki so v bistvu "pasta/pašteta", ne grudice/koščki? Ali pa juha, v kateri se je kuhalo meso? Si probal ponudit namočene namesto suhe? Si probal vse te dodatke v homogeni in heterogeni zmesi z briketi (pomešano in ločeno - "povrh", ob starni)? Si probal različne znamke in OKUSE briketov? Če se še kaj spomnim, vprašam Smiley.
Logiran
danny
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 28.07.2010 : 12:02:20 »

Probal sem vse vrste briketov ki so na trgu in jih enostavno noče. Med njih sem mešal vse živo. Od paštet za muce do mlečnih izdelkov...Kombinacije 101... Noče.Ko mu nesem se veseli, potem povoha in milo pogleda,rep dol, kot da bi mi hotu povedat da ni dobro.Posode se kr izogiba na 1m. Ko pa samo zavoha da se kuha meso pa korenček pa čist nor rata.Neopisljivo veselje. Dobesedno prosi poleg kotla in komaj dočaka da se ohladi. Nisem pa probal olja od rib ali pa ribje izdelke. Tega se nisem spomnil. To bom še dans probal.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : sreda, 28.07.2010 : 12:07:54 »

Aha, kakšne sardelce iz konzerve sem še pozabila. Fejst razdrobljene in pomešane.
Moja izbirčnica prisega na kislo smetano (pomešano), ribje olje in ribje brikete (ampak ne vsake in ne na dolgi rok).
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #4 : sreda, 28.07.2010 : 12:40:35 »

Danny to kar si napisal, da si pri 10 mesečnem psu poskusil že vse brikete, ki so na tržišču ni o.k. Vsake hrane se mora pes navadit. In ker te je pes očitno skužil, bo pač jedel samo tisto kar je sveže kuhano. Seveda je z vidika zdravja sigurno boljše kuhati, a to ni vedno izvedljivo.
A pes res nič ne dobi vmes kaj za prigriznit (npr. z mize ali pa kakšne druge hrane)? Ker če mu daješ brikete zraven pa čez dan še kakšne priboljške ti briketov sigurno ne bo jedel.
Pri nas imamo sistem takšen. Briketi so na voljo 10-15 min, potem pa jih umaknem, do naslednjega obroka. Vmes nič hrane in nič priboljškov, če briketov ni pojedel. 2-3 dni (tudi kakšen dan več se je že zgodilo) je še protest, potem pa z veseljem poje vse kar je v skledi. 
Prineseš posodo jo odložiš in se umakneš. Ne razpravljaš s psom. Čez 15 min prideš pogledat kakšno je stanje v posodi, če je polna jo umakneš.
Pri nas deluje. 
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #5 : sreda, 28.07.2010 : 12:43:17 »

Danny to kar si napisal, da si pri 10 mesečnem psu poskusil že vse brikete, ki so na tržišču ni o.k. Vsake hrane se mora pes navadit. In ker te je pes očitno skužil, bo pač jedel samo tisto kar je sveže kuhano. Seveda je z vidika zdravja sigurno boljše kuhati, a to ni vedno izvedljivo.
A pes res nič ne dobi vmes kaj za prigriznit (npr. z mize ali pa kakšne druge hrane)? Ker če mu daješ brikete zraven pa čez dan še kakšne priboljške ti briketov sigurno ne bo jedel.
Pri nas imamo sistem takšen. Briketi so na voljo 10-15 min, potem pa jih umaknem, do naslednjega obroka. Vmes nič hrane in nič priboljškov, če briketov ni pojedel. 2-3 dni (tudi kakšen dan več se je že zgodilo) je še protest, potem pa z veseljem poje vse kar je v skledi. 
Prineseš posodo jo odložiš in se umakneš. Ne razpravljaš s psom. Čez 15 min prideš pogledat kakšno je stanje v posodi, če je polna jo umakneš.
Pri nas deluje. 


Oxer, pri nas pa to ni delovalo... pač ni hotla jest. In po vseh mogočih praksah smo ugotovili, da ima dnevno dozo briketov vedno na voljo in je kadar ji pač paše, pa še tega ne poje v celem dnevu...

Pa tudi ni jedla po nekaj dni, sprva je bila panika, ampak smo ugotovili, da je ko pač njej paše. V primeru da kam greš, pa je ko dobi. Hvala bogu Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #6 : sreda, 28.07.2010 : 12:46:12 »

Kar se pa kuhanja tiče ... v malo večjem loncu vsaj za dva dni skuhat ni problem. V še večjem še več, pa zmrznit po porcijah ...
Logiran
danny
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 28.07.2010 : 13:32:26 »

Danny to kar si napisal, da si pri 10 mesečnem psu poskusil že vse brikete, ki so na tržišču ni o.k. Vsake hrane se mora pes navadit. In ker te je pes očitno skužil, bo pač jedel samo tisto kar je sveže kuhano. Seveda je z vidika zdravja sigurno boljše kuhati, a to ni vedno izvedljivo.
A pes res nič ne dobi vmes kaj za prigriznit (npr. z mize ali pa kakšne druge hrane)? Ker če mu daješ brikete zraven pa čez dan še kakšne priboljške ti briketov sigurno ne bo jedel.
Pri nas imamo sistem takšen. Briketi so na voljo 10-15 min, potem pa jih umaknem, do naslednjega obroka. Vmes nič hrane in nič priboljškov, če briketov ni pojedel. 2-3 dni (tudi kakšen dan več se je že zgodilo) je še protest, potem pa z veseljem poje vse kar je v skledi. 
Prineseš posodo jo odložiš in se umakneš. Ne razpravljaš s psom. Čez 15 min prideš pogledat kakšno je stanje v posodi, če je polna jo umakneš.
Pri nas deluje. 

Danny to kar si napisal, da si pri 10 mesečnem psu poskusil že vse brikete, ki so na tržišču ni o.k. Vsake hrane se mora pes navadit. In ker te je pes očitno skužil, bo pač jedel samo tisto kar je sveže kuhano. Seveda je z vidika zdravja sigurno boljše kuhati, a to ni vedno izvedljivo.
A pes res nič ne dobi vmes kaj za prigriznit (npr. z mize ali pa kakšne druge hrane)? Ker če mu daješ brikete zraven pa čez dan še kakšne priboljške ti briketov sigurno ne bo jedel.
Pri nas imamo sistem takšen. Briketi so na voljo 10-15 min, potem pa jih umaknem, do naslednjega obroka. Vmes nič hrane in nič priboljškov, če briketov ni pojedel. 2-3 dni (tudi kakšen dan več se je že zgodilo) je še protest, potem pa z veseljem poje vse kar je v skledi. 
Prineseš posodo jo odložiš in se umakneš. Ne razpravljaš s psom. Čez 15 min prideš pogledat kakšno je stanje v posodi, če je polna jo umakneš.
Pri nas deluje. 


Ko umakneš....Čez koliko časa mu daš nazaj? Daš isto ali zamenjaš s svežimi briketi?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #8 : sreda, 28.07.2010 : 13:43:03 »

Vsaj jaz - takrat, ko je čas za naslednji obrok. Iste brikete, če so nedotaknjeni, saj jih lahko nazaj k ostalim streseš Smiley.
Logiran
danny
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 28.07.2010 : 13:45:39 »

Hvala vsem za nasvete. Bom probal še te variante...
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #10 : sreda, 28.07.2010 : 14:03:48 »

Ko umakneš....Čez koliko časa mu daš nazaj? Daš isto ali zamenjaš s svežimi briketi?
Ponovno dobi posodo z briketi pri naslednjem obroku. Torej, če ga hraniš 2× na dan, če zjutraj ne poje, dobi naslednjič zvečer.

Oxer, pri nas pa to ni delovalo... pač ni hotla jest. In po vseh mogočih praksah smo ugotovili, da ima dnevno dozo briketov vedno na voljo in je kadar ji pač paše, pa še tega ne poje v celem dnevu...

Pa tudi ni jedla po nekaj dni, sprva je bila panika, ampak smo ugotovili, da je ko pač njej paše. V primeru da kam greš, pa je ko dobi. Hvala bogu Smiley
Ne moremo vse pse enačit in prav je da se najdeta v enem od načinov.
Tako iz pisanja sodeč se mi je zdelo, da danny ni dosledno umikal posode in da ga je bolj prosil kot ne. V takem primer pa vemo, da zna pes lepo izsiljevat.



Danny
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #11 : sreda, 28.07.2010 : 14:04:55 »

Danny, upam da vama čimprej uspe naj način, ki bo obema ustrezal.  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : sreda, 28.07.2010 : 14:17:36 »

Lahko mu kakšen dan daš tudi samo surovo meso, pa tebi ni treba kuhati in pes je zadovoljen.
Logiran
danny
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 28.07.2010 : 14:25:35 »

Nisem mu nikoli odmikal posodo. Nisem še slišal za to metodo zato jo bom probal.
Rečejo da po surovem mesu lahko pesu zadiši in ker imam tudi druge živali(ovce) nebi bilo to glih dobro... ali se motim?
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #14 : sreda, 28.07.2010 : 14:45:37 »

Torej, če mi jemo biftek, oz krvave steake smo tudi krvoločni?

Važna je vzgoja in socializacija, da ne bo ovc trgal.  Wink

Ta izjava pa izhaja iz daljnih časov in žal ljudje še vedno nasedajo.  Wink

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj pes hoče jesti samo meso
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines