mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:02:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija  (Prebrano 65417 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #240 : sobota, 31.07.2010 : 16:00:49 »

Edino kar mene moti pri tem je to, da je treba v oglasu dati zraven osebne podatke. (telefon im e mail je seveda ok. Prav tako je ok, če osebne podatke dobiš ti, objavljeni pa niso). Svojega imena (in s tem naslova, če veš ime je najti naslov šalamala) ne bi dala niti v oglas, kjer bi prodajala kakšno stvar, kaj šele, če bi oddajala mačke. Da bi mi potem tisti, ki mačka ne bi dobili, hodili težit še na dom, dovolj so težaki po telefonu. da o tem, kako fino je na naslov ene tetke, ki pobira mačke po cesti dostaviti še dodatno pošiljko mačkov ne izgubljam besed.

ko pa je že bil govor o karantenah in kopalnicah - pod karanteno si predstavljam boks. V katerem je žival sicer pod stresom, a j..ga, tako je življenje. Kopalnica je boljša od boksa in bi bila (če bi se že česa takega lotila) moja prva izbira, tudi če bi imela na voljo druge prostore. ker nobena moja žival noter nima vstopa - razen če se gre kopat. In zato, ker je najlažje čistit in razkuževat. Je pa nesprejemljivo, če ostane mačka nonstop zaprta v kopalnici tudi po preteku karantene.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #241 : sobota, 31.07.2010 : 16:04:26 »

Ja, končno en, ki šteka  predaja Ti je z vsemi svojimi zadevami šel v kopalnico ravno zato, ker je cela v ploščicah, ker noter nimam parfumov ipd zadev zgoraj omenjenih, ampak je prazen prostor, ki se ga razkuževat od vrha do tal. In ja, je večja kot boks tudi  Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #242 : sobota, 31.07.2010 : 16:13:19 »

Yo, jaz pa mislim, da lahko za svoje odlocitve nehas tezit vsem ostalim.
Se enkrat - nihce drug se ni odlocil o tem, kam gre macek, kot samo ti. Torej, sprejmi posledice ali sprejmi odlocitve. Kakorkoli. Ce menis, da je v tvoji kopalnici macku fajn, potem pac nimas problema. Ce menis, da ga lahko prezivis nadaljnih 10 ali vec let, v kolikor se ne pojavi posvojitelj, nimas problema. V kolikor menis, da je kdorkoli drug kriv ali dolzan za macka zdaj kaj storiti, imas problem. Tvoja odlocitev - tvoje zmoznosti - tvoje posledice.

Lanabela, bo nekako takole slo?
Jana, 031 123 456, Smartno ob Paki

Sicer pa sem danes napisala tudi tole:

Tretja zadeva je transparentnost, ki bi morala biti pri kakrsnemkoli konceptu (ali viziji) povsem samoumevna, zato sploh nikakor posebej izpostavljena, torej ne sme sama po sebi povzrocati nikomur prav nikakrsnih tezav, ce prihajamo s cistimi nameni in kartami in ce v resnici gre za tako opevano skrb in pomoc prav tisti zivalci, ki smo jo v nekem trenutku prijeli v svoje roke ali videli in ji hocemo na vsak nacin sami pomagati. Pod tem jaz razumem, da se pove, od kje je v resnici zival, kako je tja prisla (odlocitev zavetisca, nasa lastna odlocitev, je nasa zival ze od nekdaj, kje tocno je bila najdena, ce je bila najdena ...), kaj se je z njo dogajalo pred zacetkom oddaje (ce vemo podatke), kaj se dogaja med tem, ko jo oddajamo, je s/k, cepljena, testirana, cipirana ...., kaksno je njeno vedenje ..., kam jo zelimo oddati, kdaj ..., nasi osnovni podatki (recimo ime, kraj in telefon so osnove kulture, bi rekla; kako si sicer pravzaprav sploh predstavljate oddajanje zivali brez kontaktnih podatkov?) ..., slika/slike, po oddaji zapis, kam je bila oddana oz. kaj se je z njo zgodilo. Vse to spada k osnovnim zadevam, ko oddajamo svojo zival in za katero zelimo tak dom, ki bo uposteval vse njene posebnosti, sprejel zgodovino (kolikor je je), sprejel karakter, potrebe ... In ker so to vase zivali, jih tako tudi oddajate. Glede na to, da se preverja, kako je z oddano zivaljo (oz. jaz to pricakujem, posebej za zivali, za katere se tako srcno odlocamo; pa morda ne bi smela), se lahko pricakuje kaksno sporocilo in slika iz novega doma ... To lahko pocne najbrz tisti, ki zival ima pri sebi in ki jo v resnici oddaja, torej lastnik in ne neka organizacija ali nek posameznik, ki ne ve o zivali nicesar. Zavetisca seveda delujejo drugace, vendar ponavljam - pravila ne bodo za objave zavetisc, temvec za objave posameznikov, kot so pravila za oskrbo posameznih in ne zavetiskih zivali. To je zame transparentnost.

Poleg tega pa so tukaj se vedno veljavna pravila, ki sem jih tudi malo prej se tukaj objavila:

3.) našli smo psa (posameznik)

- Oglas lahko objavi vsak posameznik, ki je našel psa, mačka ali drugo žival.
- V oglasu je obvezno navesti, kje je bila žival najdena, kratek opis živali, po možnosti dodati fotografijo ter kontaktne podatke za več informacij (ime in telefon).
vir: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,12999.0.html

Huh ...
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #243 : sobota, 31.07.2010 : 16:16:43 »

Jana, potem nehamo nameščat?
In ja, se užaljena, uiber. Ti spada pod Gmajnice, na tvojem forumu je zgolj in samo objavljen in ni nikomur v breme - a se motim?
Tisti, ki so kaj naredili zanj, so to naredili po lastni presoji - in bi tudi brez foruma.
Kaj točno zdaj tu ni OK? Saj je zavetiščar, torej?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #244 : sobota, 31.07.2010 : 16:20:46 »

In, ja, ne štekam.
Sem zaštekala, da določene namestitve niso OK in določen stil oglaševanja tudi ne.
Ne štekam pa, kaj zdaj točno sploh hočeš povedat. Res ne.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #245 : sobota, 31.07.2010 : 16:21:23 »

Ne, nimam pojma Yo, kaj pa drugega. Pojma imajo zgolj samooklicani izbranci, ostali lahko prikimavajo.
Ti nekaj narediš, jaz povem svoje mnenje in ti že pričakuješ, da ti bom podala rešitev, da ti bom povedala, kam in kako s Tijem. Jutri bom nekomu rekla, da po mojem mnenju preveč razvaja otroka in bo od mene pričakoval, da ga zasujem z nasveti o vzgoji??? Ali pa sem avtomatično izvzeta iz pravice do mnenja, ker nisem v tvoji situaciji? Hmmm... Če želiš, sem lahko še bolj direktna, ampak ne me obtožiti še brutalnosti: ti si mačka vzela k sebi, ti reši problem (če seveda misliš, da ga imaš, menda ga pa nimaš), ker jaz ga ne bom.

Ocenjuješ, da je stanje v zavetišču neprimerno? Ukrepaj.

Zadnjič: povedala sem svoje mnenje, če pa se ti zaradi mojega mnenja (ponavljam: mnenja, ne dejstva - če bi imela nadnaravne sposobnosti, bi moje mnenje bilo dejstvo, tako pa ostane samo mnenje) počutiš prizadeto, nisem jaz kriva. Lahko mi je žal, kriva pa nisem.
Če se ti pa konkretno Ti zdi pod stresom povej, pa ga fliknem na cesto. Prav dolgo res ne bo pod stresom, maš prav.
Pri meni tako kvazi psihološko izsiljevanje ne pali, enostavno nimam ne podlage, ne razloga, da bi. Mogoče se bo prijelo pri kom drugem, ki pada na svetniške sije.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #246 : sobota, 31.07.2010 : 16:22:49 »

A cem na vsaki strani te teme kar na vrh nalimat prejsnje sporocilo? Smiley
Res upam, da zdaj ne bo vec kaksnih vprasanj in pripomb v zvezi s temi klincevimi podatki. Le kako prodajate pse, avtomobile, blablabla?
Kdor ima tu in tam kaksno najdeno zival oz. tiste, ki jih najde in "resuje" sam, potem najbrz ne bo postal zaradi tu in tam kaksnega oglasa smetisce za pse in macke.

Ah, Yo, ne vem, kaj naj bi bilo z njim narobe, saj ga ti kar naprej izpostavljas in kaj z njim in kako z njim ... Sem ti ze povedala, da zaradi mene ne gre nikamor in da mu na forumu zaradi mene ne bo hudega. Ne vem, kaj je zdaj se treba nabijat o flikanju na cesto, karanteni v zavetiscu ali tvoji kopalnici, prometnih cestah ...
Kot, da je zdaj cel hudic, ker imas tega macka doma in ne ves kaj z njim, ker jaz tukaj pisem.
Samo to in nic drugega.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #247 : sobota, 31.07.2010 : 16:23:09 »

Aha, smo tam. Tudi prav.
Jana, kar se mene tiče, zbriši vse mačke, ki se oddajajo od mene.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #248 : sobota, 31.07.2010 : 16:24:54 »

Jana, vem, da maš veliko za brat, samo bi bilo vseeno fajn, če bi kdaj posvetila malo časa temu, kaj kdo komu piše. Oziroma ne razumem, zakaj padeš ven ti, če odgovarjam moksi.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #249 : sobota, 31.07.2010 : 16:25:16 »

Kaj te je pa zdaj picilo?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #250 : sobota, 31.07.2010 : 16:27:27 »

Če se ti pa konkretno Ti zdi pod stresom povej, pa ga fliknem na cesto. Prav dolgo res ne bo pod stresom, maš prav.

Sem enakega mnenja kot Moksa in tole sem brala tako, kot pise.
Nic drugega.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #251 : sobota, 31.07.2010 : 16:28:04 »

Čist nič. Bom počakala na jasno objavljena pravila, pol bomo pa vidli, kam kdo spada in kam ne. In ja, maš prav, zarad tega ne bo noben na cesti.  Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #252 : sobota, 31.07.2010 : 16:31:08 »

Yo, lahko jih preberes v sedanjih pravilih, apliciras zraven dogovor z zavetiscem, in to bi bilo priblizno to.
Ce bos oddajala preko kaksnega drustva, pac apliciraj tja se macke.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #253 : sobota, 31.07.2010 : 16:55:51 »

Citat
Lanabela, bo nekako takole slo?
Jana, 031 123 456, Smartno ob Paki
kar se mene tiče je OK.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #254 : sobota, 31.07.2010 : 16:59:26 »

kar se mene tiče je OK.

Pol tud Yo ni več pod vprašajem. Piše v passportu.
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines