mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:55:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija  (Prebrano 65052 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #315 : torek, 03.08.2010 : 22:12:23 »

Da se razumemo - da o vrnitvi v okolje odloča zavetišče pojasnjujem avtorju zapisa (ki tega menda tako ne vere več) zato, ker se v tej temi po vsem napisanem na veliko meša pristojnosti zavetišč in prostovoljcev oz. lovilcev.

Na začetku ni pisalo nič o zavetišču in premišljeni (če že ne strokovni) presoji kogarkoli. Je tudi mene zmotilo. Zato sem napisala sledeče:

Berem lahko samo tisto, kar je napisano. Bo treba malo več truda vložit v pisanje na forumu, če ne želite vprašanj. Sicer ne vem zakaj naj bi bilo pomembno, koliko ti sebi zaupaš, vsekakor pa ne vidim razloga, zakaj tega nisi napisala po tarkovem prvem postu, ampak šele na tretji strani. Čeprav si vmes napisala tudi, da se strinjaš, da bi bila evtanazija bolj humana od vrnitve.

Yo, si verjetno podpisala kak dogovor z zavetiščem? Kakšen je bil dogovor?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #316 : torek, 03.08.2010 : 22:22:03 »

Na začetku ni pisalo nič o zavetišču in premišljeni (če že ne strokovni) presoji kogarkoli.

Se opravičujem, moja napačna interpretacija, da se ves postopek oskrbe in izpusta dogaja v sodelovanju z zavetiščem.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #317 : torek, 03.08.2010 : 22:32:33 »

pridna, imam kopijo sprejemnega kartona, rezultate testov, komunikacija bp.
Nimam pa pojma, za koliko časa to velja - sporočim, ko se pogovorimo, kako naprej.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #318 : torek, 03.08.2010 : 22:36:40 »

Se opravičujem, moja napačna interpretacija, da se ves postopek oskrbe in izpusta dogaja v sodelovanju z zavetiščem.

Sej se, ampak pisalo pa ni na začetku. Sem zato postavila prvo vprašanje - kaj je z zavetiščem. Med drugim tudi zato, ker ne vem, kaj za nekoga pomeni smrkav maček. No, ampak je bilo kasneje razloženo. Izhajam pa tudi iz tega, ker me je šokiralo, koliko mačkov je šlo v arhiv, ker niso bili v dogovoru z zavetiščem...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #319 : sreda, 04.08.2010 : 07:08:41 »

Ni res, da se. Najbrž bi se moralo, pa se ne. Najbrž bi tudi zavetišča poleg poenotenja morala začeti ravnati po zakonu. To bi bil tudi odgovor na vprašanje od Yo: po 30-ih dneh, če za žival ni interesenta, je lahko uspavana.

Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #320 : sreda, 04.08.2010 : 07:25:34 »

Aja, potem se pa opravičujem. Se mi je zdelo, da sem nekje zasledila napisano...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #321 : sreda, 04.08.2010 : 07:25:45 »

Ni res, da se. Najbrž bi se moralo, pa se ne. Najbrž bi tudi zavetišča poleg poenotenja morala začeti ravnati po zakonu. To bi bil tudi odgovor na vprašanje od Yo: po 30-ih dneh, če za žival ni interesenta, je lahko uspavana.



Ja, to mi je jasno, zanima me, ker se mi potem zdi nesmiselno tako žival res potem sploh imet v začasnem, ker je teh 30 dni mimo med okrevanjem. Ali ima v tem primeru možnost še dodatnih 30, ko bo zdrav, kolikor pač bo oz. se štejejo po roku o karanteni? Kakšna je praksa?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #322 : sreda, 04.08.2010 : 07:32:26 »

Kaj si se pa ti (tudi, če ustno) dogovorila z zavetiščem?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #323 : sreda, 04.08.2010 : 07:42:42 »

Ja, to mi je jasno, zanima me, ker se mi potem zdi nesmiselno tako žival res potem sploh imet v začasnem, ker je teh 30 dni mimo med okrevanjem. Ali ima v tem primeru možnost še dodatnih 30, ko bo zdrav, kolikor pač bo oz. se štejejo po roku o karanteni? Kakšna je praksa?

Meni je tudi nesmiselno imeti toliko njih po 30 dni, pa jih pač imam. Najbrž je še bolj nesmiselno, da je v situaciji, ko jih je preveč, oskrbuješ živali, za katere ni interesa po leto ali dve ali več, pa tiste poškodovane, pozitivne itd. prav tako.
Osnovna oskrba in 30 dni je zagotovljenih, potem se pa pač nekdo odloči, kakor se. Kako misliš, kakšna je praksa? Najbrž ti Gmajnice ne bodo na silo izpulile mačka, ker ne verjamem, da jih kdorkoli rad v skrinjo daje.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #324 : sreda, 04.08.2010 : 07:58:03 »

Sicer nisem zavetisce, ampak ce izhajam iz zakonodaje in logike (zavetisc), bi naj slo nekako takole:

- Ce gre za s/k, oznacitev in izpust na lokacijo, bi morala biti macka oznacena na obcino, ce je cipirana, sicer z oznacenim uhljem, saj placa stroske sprejema, s/k, oznacitve in morebitne oskrbe (razglistenje, repelenti, kaksno zdravilo ...) obcina. Kaj se potem zgodi z njo, je stvar posameznika, saj je z izvedenim postopkom ta macka za zavetisce in obcino zakljucena. Ce jo kdo vzame v "zacasno" ali "stalno", je to njegova zadeva, torej tudi stroski in oskrba. Ko/ce jo oddaja gre potem tudi za prepis macke z obcine na posameznika, ce je cipirana, sicer se oddaja macko z oznacenim uhljem.

Tezko verjamem, da katero zavetisce prevzame odgovornost za samoiniciativno pocetje posameznikov, oskrbo in oddajanje, na katero nima vpliva in podobno. Zato pa so dogovori oz. odlocitve zavetisca, za katere lahko polno odgovarjajo.

- Ce gre za zacasno oskrbo, je to (po zakonu) za 30 dni (ce je tudi karantena v zacasni oskrbi), potem pa za izbor:
* posvojitev z vsem, kar zraven spada,
* sprejem v zavetisce, ce se sprosti prostor, zaradi pomanjkanja katerega je sploh slo za zacasno namestitev,
* evtanazija, ce ni prostora v zavetiscu in ce zacasni ne zeli vec imeti macka v zacasnem, ker macka po 30. dneh najbrz ni ok spuscati nazaj na lokacijo,
* nadaljevanje zacasnega po dogovoru, vendar so tukaj problem morebitni stroski, ki jih zavetisca najbrz ne krijejo in vprasanje je, koliko interesa imajo, da se zacasni podaljsuje v nedogled, glede na to, koliko muc isce domove; vprasanje je tudi, koliko zacasnih namestiteljev zeli kriti vse stroske naprej (tudi veterinarske) neznano dolgo, lahko se pa za to odloci zacasni namestitelj s posvojitvijo, torej tudi s prevzemom stroskov.

Ima kdo izkusnje oz. pozna sistem Gmajnic "macka za vsak zep"? Kako tam tecejo dogovori glede podaljsevanja? Nekaj najdemo sicer ze na njihovi strani.

V PRIJAVNICI ZA PROSTOVOLJNEGA REJNIKA MAČJIH MLADIČEV sta tudi vprasanji:

Koliko časa lahko namenite pomoč?
1. Sesni mladiči (predviden čas oskrbe 6 - 9 tednov);
2. Odstavljeni mladiči (predviden čas oskrbe 2 - 5 tednov);
3. Samica z mladiči (predviden čas oskrbe 2 - 10 tednov);


Ste pripravljeni sprejeti tveganja in upoštevati navodila zavetišča v skladu s
POGODBO O OPRAVLJANJU PROSTOVOLJNEGA DELA REJNIŠTVA MAČJIH MLADIČEV


V omenjeni pogodbi so najbrz vsi dogovori, tudi casovni, stroskovni ...

V NAVODILU ZA OSKRBO OSIROTELIH MAČJIH MLADIČEV pa pise:

Vsi najdeni mačji mladiči bodo ob sprejemu v zavetišče veterinarsko pregledani in bolni primerno oskrbovani. Ob prevzemu boste prejeli tudi dodatna navodila oskrbe, morebitno dajanje zdravil ali posebno nego.

Vsak rejnik ob prevzemu mladičev iz zavetišča prejme dnevnik oskrbe, kamor vpisuje vse dogodke v zvezi z mladiči in ga izpolnjenega pokaže ob vsakem obisku v zavetišču oziroma vrne ob predaji mladičev v zavetišče.
Logiran

Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines