mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 18:28:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: naskakovanje  (Prebrano 20183 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 01.08.2010 : 18:17:22 »

Lej, saj se lahko kar takoj poslovimo, ce menis, da je potrebno za komunikacijo z nami kaksno dretje in mali milijon klicajev.
V solo pelji psa, pa ti tam lahko povedo, kar je treba.
Naredila bos sigurno tisto, kar si si zamislila. Cudezne palcke, ki bi jih po forumih talali in bi pomagale pri vzgoji psa, sploh pa ne take, ki bi dale znanje lastnikom, namrec ne obstajajo.
Logiran

UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 01.08.2010 : 18:19:20 »

naskakoval bo pa še vedno

hwala =)
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #17 : nedelja, 01.08.2010 : 18:21:17 »

Umiri strasti deklica, forumovke so pač slabo ocenile situacijo, sama si napisala tako malo in na tak način, da človek ne more vedeti.

Dobila si tudi čisto korektne odgovore, od ljudi z izkušnjami. Če ti niso všeč, je to tvoj osebni problem. Če pa imaš rodovniškega psa in bi ga želela pariti, si verjetno tudi toliko poučena, da veš, da se je za ženitne dogovore najbolj pametno obrniti na pasemski klub ali obiskati nekaj razstav in se s katerim od razstavljavcev dogovorit, na tem forumu pa takih dogovorov ne moreš sklepat (sem prepričana, da si si prebrala pogoje uporabe tega foruma).
Logiran
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 01.08.2010 : 18:22:00 »

jana---> haha ne menim, da je to potrebno, prav tako pa se mi zdi nepotrebno zmišlevanje zgodbic in napadanje človeka!
čudežne palčke? kaj pa mi bo? vzgoji psa? naš pes je čisto lepo vzgojen, da pa nasakuje sosedovega psa, kaj imam jaz pri tem?
 in kaj , če naš pes pač naskakuje sosedovega psa, to pomeni, da ni lepo vzgojen, da smo slabi lastniki? in kaj še?
Logiran
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 01.08.2010 : 18:25:56 »

napisala, sem pač toliko, kot me je zanimalo...želela sem samo vedeti, zakaj pes naskakuje sosedovega psa?
in namesto da me ljudje napadajo, bi lahko prašali še kaj več =)
za odgovore se seveda vsem zahvaljujem =)
ja...imam rodovniškega psa in ja..sem podučena =) hwala =)
zato tudi o tem nisem kaj veliko pisala, sem se obnila že na mnogo ljudi, vendar mu pač ne najdemo samičke =)
nisem želela čisto nič sklepati, ne wem od kje vam to?
če pa mi ljudje pišejo take, zakaj ja nebi? =)
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #20 : nedelja, 01.08.2010 : 18:27:48 »

Ja, pomeni, da imate popolnoma nevzgojenega cucka, kakršne jaz zelo hitro zašutiram stran od mene in mojih psov,
Povrh vsega ti niti najmanj ni jasno, kaj je rodovnik, kaj je vzrejno dovoljenje itd.
Logiran
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 01.08.2010 : 18:31:04 »

yo-->
nekje sem prebrala, da če ima pes rodovnik in če NE hodi na rastave, da pač vzrejnega dovoljenja ne potrebuje...
naš ''cucek'' je čisto lepo vzgojen...in ker sklepam, da se ne poznava, ne moreš tega govoriti, saj ne weš =)
zašutiraš?
poleg vsega, pa če si ti tako pameten, kot sklepam iz ogovorov( nočem biti nesramna) pa mi lahko ti kaj več poweš =)
ko pa meni ni jasno? =)
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #22 : nedelja, 01.08.2010 : 18:34:51 »

No zdaj pa ti povej, zakaj se ti pes "glede kastriranja smili"?  Napisala sem že, da bi se boljše počutil, ne bi zavohal vsake goneče psice v bližini - pa ni važno, ali je majhna ali velika, rodovniška ali ne - vse to je za njega stres, ker pes pač ne razume, kaj je nagon. Tudi vi bi imeli manj skrbi in bolj prijetnega psa doma.
Kastracije ne bi priporočila samo v primeru, če bi bil pes vrhunski plemenjak, namenjen razstavljanju in razplodu; v vseh drugih primerih je življenje s kastriranim samcem katerekoli pasme veliko lažje in bolj prijetno - pa bom še enkrat ponovila: zate, za tvoje domače in za psa.

Pa še nekaj: če nimaš vzrejnega pregleda, je popolnoma vseeno, ali ima tvoj pes rodovnik ali ne. Mladiči rodovnika ne bodo dobili, torej bodo MEŠANCI.
Eno je razstavljanje psa za pridobitev ocene zunanjosti, drugo pa je vzrejni pregled. Za udeležbo na razstavah vzrejnega res ne potrebuješ, za parjenje pač ja. In dokler teh pojmov nimaš razjasnjenih, je res žalostno, da sploh razmišljaš o paritvi.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 01.08.2010 : 18:36:39 »

A je res potrebo pisati w-je? Kolikor vem, se to v slovenščini ne uporablja in je nadležno brati..  Huh
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #24 : nedelja, 01.08.2010 : 18:37:46 »

Sklepam, da je punca še mlada in misli, da je z "w"-ji večja frajerka. Cool   Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #25 : nedelja, 01.08.2010 : 18:39:54 »

napisala, sem pač toliko, kot me je zanimalo...želela sem samo vedeti, zakaj pes naskakuje sosedovega psa?
in namesto da me ljudje napadajo, bi lahko prašali še kaj več =)
za odgovore se seveda vsem zahvaljujem =)
ja...imam rodovniškega psa in ja..sem podučena =) hwala =)
zato tudi o tem nisem kaj veliko pisala, sem se obnila že na mnogo ljudi, vendar mu pač ne najdemo samičke =)
nisem želela čisto nič sklepati, ne wem od kje vam to?
če pa mi ljudje pišejo take, zakaj ja nebi? =)

Men se ne da odgovarjat sploh.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #26 : nedelja, 01.08.2010 : 18:43:41 »

Pes ki naskakuje druge pse je newzgojen. Pika. Twoja dolžnost je, da to preprečiš. A bi bilo tebi wšeč, če bi se en newzgojen cucek stalno obešal na twojega? Če ga ne znaš sprawiti w red sama, pojdi z njim w šolo. Škodilo ti wsekakor ne bo.

Če bi twojega psa rada parila, potem samo rodownik ni dowolj. Treba je narediti tudi wzrejni pregled in še prej zdrawstwene teste, ki so za twojo pasmo priporočeni (da je treba dat slikat pogačice vem, kaj še rabiš pa se pozanimaj pri pasemskem klubu). Ali bo dobil psico (ki seveda tudi mora imeti wzrejno dowoljenje) je odvisno od tega, ali bo kateremu od lastnikow psičk dovolj wšeč. če se ti to zdi prezahtevno ali predrago, ga daj raje kastrirat, preden te prime štepat "čistokrvne" mešance.

Če ga nočeš kastrirat, je zelo priporočljiwo, da greš delat wzrejno, ker pri wečini pasem plemenjakow manjka, ker so ljudje preleni, da bi uredili wse potrebno. Ampak prej se malo zresni. Tudi malo bontona ti ne bi škodilo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : nedelja, 01.08.2010 : 18:44:41 »

W pa tud jest lahko pritisnem, pa sem frajerka,iiii
Logiran
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 01.08.2010 : 18:49:10 »

pepsi =)
če je kastriranje nekaj tako čudovitega, zakaj se ne gremo še ljudje kastrirati?
kdo je rekel, da naš pes ni prijeten? =)  lej sej mogoče bi se res boljše počutil, mogoče pa se tudi sedaj čudovito počuti?
naš pes je bil namenjen za razstave, saj tako so hoteli vzreditelji, vendar ker razstav nekako ne podpiram, se za to nismo odločili =)
gotovo bi bilo rres življenje s kastriranim psom bolj prijetno, vendar kdo je rekel, da sedaj ni?
naš pes nas čisto nič ne moti, tudi naskakovanje sosedovega psa nas ne moti, prav tako nas ne moti niti, da je takrat ko je gona čisto nor...pač tako je...usi imamo ''napake''
Logiran
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #29 : nedelja, 01.08.2010 : 18:52:52 »

W? zgleda was ljudje ki niso tako zelo pametni glede wsega zelo motijo....
kako jaz pišem in kako ne, je moaj stvar...zakaj se wmešawate čisto w wse?
ali se jaz umešawam w was?
Lanabela--> bonton bi pa tukaj marsikateremu bolje prišel kot meni =)
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines