mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 10:31:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: naskakovanje  (Prebrano 20180 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 01.08.2010 : 18:55:21 »

šola? kako veste, da naš pes nima šole?
Logiran
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #31 : nedelja, 01.08.2010 : 18:55:57 »

naj was razočaram, v šoli swa že bila in opravila swa wsE =)
hwala =)
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #32 : nedelja, 01.08.2010 : 18:56:54 »

če je kastriranje nekaj tako čudovitega, zakaj se ne gremo še ljudje kastrirati?

Iz osnovnih pojmov biologije: Ljudje smo racionalna bitja in menda znamo svoje hormone kontrolirat. Zato se tudi vsak posameznik po lastni presoji odloči, ali bo šel na vazektomijo/prevezovanje jajcevodov. Psi so nagonska bitja, se ne odločajo, da se bodo "dol dali", ampak jih pri tem vodijo instinkti. Njih nagon seka celo življenje, vsako "sezono". Kar je lahko celo škodljivo za zdravje. Ko si človek omisli psa, naj bi uporabil tisto svojo racionalnost in poskrbel oz. se odločil za tisto, kar je za psa najboljše. Najboljše je lahko tudi kastracija.

In še glede namenjenosti tvojega psa za razstavljanje ali kar koli drugega. Če ga ne razstavljate, je vsa namenjenost tega sveta brezpredmetna. In tudi mladiči, ki bi jih naredil brez vzrejnega dovoljenja, bi bili ob vsej namenjenosti le mešanci.


W? zgleda was ljudje ki niso tako zelo pametni glede wsega zelo motijo....
kako jaz pišem in kako ne, je moaj stvar...zakaj se wmešawate čisto w wse?

Glede tvojega pisarjenja pa... dokler pišeš na tem forumu, je to tudi naša stvar.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : nedelja, 01.08.2010 : 18:57:26 »

Lepo prosim, ce zacnes pisati slovensko. Hvala. lp
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #34 : nedelja, 01.08.2010 : 18:58:42 »

W pa tud jest lahko pritisnem, pa sem frajerka,iiii

 

vendar ker razstav nekako ne podpiram, se za to nismo odločili =)

Torej psa ne morete pariti. Če nočete producirati mešancev. Zakaj je tako, ti je bilo razloženo že najmanj petkrat. Roll Eyes




če je kastriranje nekaj tako čudovitega, zakaj se ne gremo še ljudje kastrirati?

Dve besedi: GROW UP.

Potem se pa spet kaj javi - ko boš pripravljena kaj razumeti.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
UrSh3k
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #35 : nedelja, 01.08.2010 : 19:04:41 »

draga pepsi, če ne bi bila pripravljena kaj razumeti, zakaj bi tukaj pisala?
glede mojega vprašanja, sem dobila že odgovor, in hwala vsem =)
kar pa ste začeli vi, pa žal ne vidim smisla v tem...
mogoče bi pa ti morala GROW UP in dojeti, da se v življenja ljudi ne vtika, prav tako se jih ne ''napada'' po nepotrebnem...ali si morda ''prehuda'' da bi normalno odgovorila?
vesela sem, da o tem veš veliko =) vendar žal nismo usi tako -->podučeni =)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : nedelja, 01.08.2010 : 20:05:51 »

Naskakovanje sosedowega psa tebe seveda ne moti, lahko pa da moti sosedowega psa. Pa mu bo enkrat prekurilo in bo twojga požru. al pa bo sosedu enkrat dosti, pa bo u rit sunu tebe al pa twojga psa.

Za vzrejo razstawljat ti ni treba če nočeš, samo potem lastniki twojega psa ne widijo in za psičko izberejo pač drugega. moraš pa dati slikat pogačice, pa če se ne motim pregledat oči, potem greš na wzrejni pregled, ki je ponawadi spomladi in jeseni, narediš tam najprej telesno oceno, potem še wzrejni pregled  - in potem čakaš če bo prišla kakšna psička. Če se ti to zdi prekomplicirano, potem na wzrejo kar lepo pozabi.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : nedelja, 01.08.2010 : 21:02:37 »

Jaz prav upam, da bo temu višavcu dopizdil in bo psa scotal in da bo sosed smrkljo parkrat okol ušes.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #38 : nedelja, 01.08.2010 : 21:03:36 »

Sorry, ampak ni slo prej Smiley

Torej, UrSh3k nekaj dni ne bo mogla pisat tukaj, zato ne bo njenih odgovorov in ce jo bo se potem drzala nekulturnost in slovnicna pomanjkljivost, ji ni potrebno nazaj hodit, sicer ji bomo pomagali k trajni zapustitvi mojpes.neta.

UrSh3k, preden nazaj prisibas, preberi pravila na mojpesForumu. Za branje imas 3 dni casa. Med drugim bos nasla tudi to, da tukaj pisemo slovensko.
Logiran

Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #39 : nedelja, 01.08.2010 : 21:41:56 »

Joj upam, da se bo spametovala in malo razmislila in pol nekaj nardila kaj bo dobro za njenega psa-vzrejni al pa ne pustit naskakovat al pa kastrirat, ma samo te 3 možnosti, ta 4 kr parit z neko psičko-to pa ne, imamo že cel kup "čistokrvnih" in tud ogromno mešančkov v zavetiščih in tudi na raznih oglasih. Malo se bo treba zamislit
Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 02.08.2010 : 07:56:24 »

Meni se že v štartu ne zdi sprejemljivo, da pes naskakuje drugega. Pa tudi če je to narodu smešno..
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #41 : ponedeljek, 02.08.2010 : 09:02:29 »

Jaz samo še nisem uspela najt načina, kako ljudem (pa je ogromno takšnih) dopovedat, da če bo pes enkrat skočil, da bo z njegovim nagonom samo še slabše, samo še bolj ga bo gnalo k psicam, ko bo vedel kako to gre, samo še bolj bo tulil in samo še bolj bo označeval. Ravno se doma "borim" s pohotnim plemenjakom, ki ima izredno močni nagon, pa nimaš kaj, nasprotno, prav bogi je. Ljudje pa še vedno razmišljajo po človeško, da bo njihov samec s tem doživel "olajšanj" in bo potem bolj miren, ja pa dobro jutro, pa si sploh ne dajo ničesar dopovedat. Sad
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #42 : četrtek, 14.10.2010 : 13:48:42 »

Takole, zdaj pa se še jaz javljam z enim problemčkom in mogoče mi bo kdo znal svetovati, ker jaz nimam več idej. Dober teden nazaj smo se preselili v hišo ( s tremi stanovanji). Vsi skupaj imamo 6 psov od tega 2 samici. Nobeden od drugih samcev nima teh problemov, razen moj najmlajši 8 mesečni papillon. Noro je zaljubljen v prijateljičino sosedno psico. To pomeni cviljenje notri, poslušnost je padla skoraj na nulo, ko pride iz hiše išče samo njo, ko smo skupaj jo stalno nadleguje, liže, naskakuje ( je pa velikoooo večja od njega) in ga tudi ona odvrača, mi ga poskušamo preusmeriti, smo ga dali na povodec in ko jo je nadlegoval, ga cuknili dol, a nikakor ne dojame. Aja pa psica se sploh ne goni. Saj ga razumem da ne more dojeti, ampak čisto za nobeno drugo stvar ni zainteresiran.
Zdaj v zadnjih parih dneh se je malo omililo, je vlekel povodec ves čas za sabo in se je počutil malo omejenega in je začer reagirati na poklic.

Kakšna ideja?
Logiran
modrooki
otrok do 14 let
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #43 : torek, 19.10.2010 : 12:45:39 »

Mogoče pa bi se rad le igral. Vprašaj sosedo in trenirajta, ko boste skupaj. Mogoče bo dojel.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #44 : torek, 19.10.2010 : 13:19:00 »

Sem videla naslov, ki je ravno pravšnji za našo problematiko. Namreč, moj Rocky je ubogljiv, krasen, prijazen, poslušen. Zaradi naskakovanja sem mu skušala odvrniti pozornost, ga kregat, sem zelooooooo stroga že lep čas, a se ga pri 9, mesecih nič ne prime! Pismu, ne vem več, kaj naj naredim!?
Bo pa razstavljan in ga želim parit (sicer bi šel že pri 6 mesecih na *snip-snip*). Če so moji vzgojni prijemi napačni bi res lepo prosila, če mi nekdo pove katera stvar učinkuje...

Obupana Jaz.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: naskakovanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines