mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:09:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Trma na sprehodu
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Trma na sprehodu  (Prebrano 6666 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MatejT
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : ponedeljek, 02.08.2010 : 09:22:50 »

Živjo!
Imava mladička mešančka, ki bo zrastel v velikega psa in je sedaj star 10 tednov. Pri nas je en teden, in je razmeroma poslušen in priden. Na sprehodu pridno koraka ob nogi na povodcu ali brez njega z dvignjenim mahajočim repom. Tudi na daljšem sprehodu ni problemov neglede na teren. Težava pa je, da ko se odpravimo ven se v radiju 50 -100 metrov od doma noče premikati. Usede se na tla in zabremza noge. Če ga pokličeva z veselim, razigranim, norčavim glasom priteče nato pa spet trma. če spustimo povodec največkrat obsedi, včasih pride za nama včasih pa se celo obrne in čaka pred domom. Če ga nesem prvih 50 m je naprej vse ok, vendar ga ne mislim nositi, saj se mi zdi da bo kar konkreten kuža. Vleči ga za povodec nočevavendar sva poskusila tudi s kratkimi potegi. Rezultat je: poteg- hoja 2m - sedenje. Na izletih (kadar nismo doma) se ta nepremičnost nekoliko skrajša.
Zanima me če je imel še kdo takšne težave in kako jih je odpravil.
Hvala
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : ponedeljek, 02.08.2010 : 09:53:27 »

Kako dolge sprehode delate? So mogoče predolgi zanj?
Ponudite mu priboljšek, da se bo laže premaknil z mesta... in ga nato, ko pride do vas pohvalite.
Ko se premakne začnite vi teči (do tistega radija iz katerega se ne premakne) in mu navdušeno prigovarjati - mladiči so igrivi in včasih to pali, ker misli, da gre za eno vrsto igre.
Pa še enkrat premislite, če psa ne vozite na preveč dolge sprehode in je sprehod nekako povezal z utrujenostjo, kakšnim strahom ipd...
Pri nas je tudi nekaj časa trajalo, da je hotela od doma - občasno se ji pač ni dalo, ali jo je bilo strah, ne vem, pa smo dobili že cca 5 mesecev staro psico. no, če je zelo oblačno ali karkoli povezano z dežjem se ji včasih še sedaj ˝ne da˝...
Logiran
Siddharta
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #2 : ponedeljek, 13.09.2010 : 13:56:48 »

glede na to kaj si napisal, si je nardil neki nevidni zid. lahko zaradi strahu, trme, negativne izkušnje... dostikrat pa sploh ni problem toliko v psu kot v vodniku. ne misli na to da ne bo šel, ampak si zamisli kako se sprehajata in kako se ne bo ustavil. ramena gor, prsi ven, povodec pa naj bo sproščen. če poznata koga ki ima umirjenega psa, idite skupaj na prehod. po moje bo brez problema šel za njim. ampak ostani miren in odločen, brez nekih evforičnih izbruhov.
to vajo ponavljajte dokler ne bo sam hodil, tako kot si ti želiš. sicer pa poteg nič ne škodi. samo ne bit pregrob.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 13.09.2010 : 14:36:47 »

Joj, meni se pa zdijo potegi sploh, ko gre za mladiča popolnoma odveč. Pri mladiču gre predvsem za celostno vzgojo in ne korekcije, zato mislim, da je Kockin pristop v tem primeru boljši.
Logiran
Siddharta
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #4 : ponedeljek, 13.09.2010 : 15:00:40 »

mogoče je res boljši, se strinjam... Pa ne pravim zdaj naj ga vleče gor pa dol po ulici. Tongue Moje njenje je da mu bo drug pes najbolj pomagal.
Sicer pa a ni del celostne vzgoje tudi hoja ob vodniku? Wink pač fajn je, če dobi človek več idej kaj naj proba...
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #5 : ponedeljek, 13.09.2010 : 15:23:14 »

10 tednov star mladič večje pasme pač ni energijska bomba in mu najverjetneje dolgi sprehodi ne ustrezajo preveč. S toliko starimi sem jaz večinoma le na domačem dvorišču, 100m pa prehodimo ravno v eni uri. Se je dosti bolj zanimivo ukvarjat z mladičem kot pa sam hodit z njim.
Logiran
MatejT
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #6 : torek, 14.09.2010 : 07:25:02 »

Živjo,
mi že kar lepo hodimo na sprehod. Trme skoraj ni več. Ubral sem mešanico vseh predlogov in sedaj smo zjutraj nazaj iz sprehoda v 45 min. prej smo v tem času prišli ravno do drugega ovinka.  Smiley
Drugače pa sem ugotovil na podlagi do sedaj zbranih izkušenj, da se pri vzgoji mojega psa najbolj obnese potrditev dobrega in jasen NE če ga zalotim pri slabem vedenju, drugače pa ignoriram. In pa seveda brezpogojna avtoriteta.
Logiran
Siddharta
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #7 : petek, 17.09.2010 : 13:01:04 »

Nice... Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Trma na sprehodu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines