mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:27:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: strel z zračno puško
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: strel z zračno puško  (Prebrano 27355 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #15 : torek, 03.08.2010 : 07:43:03 »

Četudi bi bila zračna puška ali pa recimo nenazadnje airsoft, bi pa če nič drugega imela potplutbo in bi jo nekje nekaj tudi na otip bolelo. Pomoje, da je bilo kaj drugega, mogoče res celo kdo z dazerjem (to ni tazer ampak naprava, ki naj bi pse odganjala), možno je tudi, da jo je prvič res pičila žuželka, kot je že bilo omenjeno, pa se je drugič spomnila na to, lahko da je kaj pa veš, kdo šprical s tistim sprejem "proti" psom itd.

Tudi meni se strel ne zdi prav zelo možen ...
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #16 : torek, 03.08.2010 : 07:48:34 »

Jaz imam podobno izkušnjo, ki pa nima veze s kakšnim strelanjem. V bližini mojega doma je gasilski dom in sva s psom večkrat prečkala "njihov" travnik in ko sva prišla do neke točke je pes želel pobegnit ni hotel naprej in je začel panično tekat. To se ni zgodilo enkrat ampak že večkrat, ne pa vedno. Predvidevam, da tam špricajo s kakšno kemikalijo ali kakšno snovjo in mu vonj nikakor ni o.k. Ker če sva šla pa le nekaj metrov stran od tistega mesta, pa je šel normalno.
Predlagam, da se tiste lokacije izogibate, da ne nervirate s tem psa.
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #17 : torek, 03.08.2010 : 08:33:45 »

Ja ne/vem kaj je, saj zato sprašujem, če/bi bilo možno sploh to z zračno puško.
Ja vem, da bi bila kakšna rana.. nNe/vem, bom videla danes,ko jo bomo drugam peljali.
Dvomim, da jo je kakšna žuželka pičila, saj je bila na pločniku, ko je znorela.
Nimam pojma, kaj je to :O
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #18 : torek, 03.08.2010 : 08:41:55 »

Aja za to napravo pa prvič slišim.
Eh dvomim, da jo je žuželka pičila, saj preden smo jo vzeli je živela pred hišo, pa še ko smo jo sprehajali, kot sem omenila je bila na pločniku.
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #19 : torek, 03.08.2010 : 08:52:54 »

Malo sem brala o tej napravi za odganjanje psov.
Piše, da odžene plašne pse, tiste samozavestne pa naj nebi.
Tako da bi bilo možno, ampak pravijo da pes ne znori, samo umakne se.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #20 : torek, 03.08.2010 : 09:13:41 »

Četudi bi bila zračna puška ali pa recimo nenazadnje airsoft, bi pa če nič drugega imela potplutbo in bi jo nekje nekaj tudi na otip bolelo. Pomoje, da je bilo kaj drugega, mogoče res celo kdo z dazerjem (to ni tazer ampak naprava, ki naj bi pse odganjala), možno je tudi, da jo je prvič res pičila žuželka, kot je že bilo omenjeno, pa se je drugič spomnila na to, lahko da je kaj pa veš, kdo šprical s tistim sprejem "proti" psom itd.

Tudi meni se strel ne zdi prav zelo možen ...

brez zamere, tudi meni se ne zdi strel možen, pa da ne slišiš puške za airsoft? Ja mogoče če je okrog res glasno, oseba pa uporablja dušilec (ki pa btw stane velike €)... Nekak sem mnenja, da bi slišala tako zadevo...

Berem pa ostale nasvete in res nimam pojma kaj bi lahko bilo, pa tudi podobne izkušnje nimam.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #21 : torek, 03.08.2010 : 09:27:41 »

Dazer deluje na nekaj m, ne več (ko deluje). Glede zračne puške pa - definitivno jo slišiš, brez dvoma.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #22 : torek, 03.08.2010 : 09:29:28 »

Z zračno puško ga prav zagotovo ni, ker bi se mu poznalo, pa tudi sliši se. kakšen mulc z airsoftom bi pa lahko bil, tiste kuglice ponavadi ne pustijo nobene sledi in vsaj načeloma tudi nevarne niso. Sliši pa včasih toliko da se, odvisno od vrste "orožja". Pa ne pozabit na čisto navadne frače (saj so danes mulci napredovali, večinoma ne vedo več kaj to je, še manj da bi znali narediti, ampak lahko da se najde kakšna starokopitna izjema al pa kakšen, ki je znal delat frače ko je bil še mulc).
Še najbolj verjetna se mi zdi kakšna žuželka, os je ravno zdaj vse polno, tudi po pločnikih se najdejo, še zlasti če so tam okrog razpackane kakšne marabele.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #23 : torek, 03.08.2010 : 09:50:02 »

Hm, moj ima airsoft puško in ko so enkrat eksperimentalno prostovoljca ustrelili (moški so mislim da večni otroci s  še manj možgani) je imel najprej fajn potplutbo v velikosti kroglice, v eni uri pa cca 10 cm veliko oteklino, ki je bila naslednjega dne fejst boleča, se pa zgodijo tudi krvaveče rane, če je mesto zadetka nesrečno. Je pa najbrž res odvisno od "orožja". Bolj švoh kot je manjši domet ima in je tudi manj precizna na daljavo, tako da nekako v ta stil "redčenja" pasjih sprehajalcev močno dvomim.  Nekako se bolj nagibam h kaki "vonjavi", na katere so psi res lahko zelo občutljivi. So pa tole naše vse tako ali tako špekulacije.

annie3rika, povprašaj malo druge sprehajalce, če se jim je tam okorg kaj podobnega zgodilo. Lahko greš recimo brez psa, da ne tvegaš in povprašaš tiste, ki jih srečaš (ali pa, ki jih bolj redno srečuješ na tistem koncu).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #24 : torek, 03.08.2010 : 09:54:13 »

ja ne vem, mi smo se fejst streljali, pa ni bilo nekih jasno vidnih posledic - je pa res, da se nismo pikal na par metrov razdalje.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #25 : torek, 03.08.2010 : 09:59:41 »

Hm, moj ima airsoft puško in ko so enkrat eksperimentalno prostovoljca ustrelili


Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #26 : torek, 03.08.2010 : 10:06:42 »

ne bom razglabljala o airsoftu... ampak če bi ustrelil v taki bližini da bi se poznalo (zaoteklo, krveveče) mora bit max. 5 m stran, kar je dlje, pač samo zapeče. Ampak se še vedno sliši. 100%... se preveč ukvarjam s tem, da ne bi vedela.

Če katera nima pojma o čem govorimo: http://airsoft-news.eu/news.php
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #27 : torek, 03.08.2010 : 10:23:57 »

No samo saj v vsakem primeru - če ni večjih posledic tudi boli ne pretirano, če je pa močnejša zadeva pa boli orenk ampak se tudi pozna (sem vmes celo sliko našla od takoj po strelu na 10m). Glede na to, da se baje na psički poznalo ni nič, da pa je doživela burno reakcijo odpadeta obe možnosti.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #28 : torek, 03.08.2010 : 10:25:57 »

Mene pa res zanima kaj bi bilo, da se tako obnaša... sicer meni se to še ni zgodilo, pa vendar... včasih pridejo prav tudi izkušnje koga drugega Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #29 : torek, 03.08.2010 : 11:16:03 »

ja ne vem, mi smo se fejst streljali, pa ni bilo nekih jasno vidnih posledic - je pa res, da se nismo pikal na par metrov razdalje.
Lanabela, ti si bla v prejšnjem življenju garant desc Tongue Wink.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: strel z zračno puško
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines