mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:21:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: strel z zračno puško
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: strel z zračno puško  (Prebrano 27493 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #30 : torek, 03.08.2010 : 11:28:00 »

Ma ne, meni še na misel ne bi prišlo, ampak ko so se naši desci začeli preganjat okrog po gmajni, se je zdelo zabavno tudi meni. Zakaj bi se pa vedno igračkali samo desci? Pa nas je vse skupaj  hitro minilo. Smo pa res pazili, da se nismo streljali od blizu, pa konkretno smo bili oblečeni. Predvidevam, da če bi kdo streljal na psa, bi tega ne mogel narediti od blizu ne da bi ga opazili.
moji predlogi:
-osa ali kak drug žužek
-frača
-elektrika (ni nujno električni pastir ali kaj podobnega, tudi statična elektrika fejst rukne. če še niste poskusili - pogosto tresejo drogovi recimo od uličnih svetilk)
-airsoft (malo verjetno)
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #31 : torek, 03.08.2010 : 11:54:44 »

Lanabela... ah nas to drži še 10+ let  Roll Eyes Roll Eyes tako da smo domači na tem teritoriju ... sory za smetenje...

se pa strinjam z ostalimi možnimi odgovori.
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #32 : torek, 03.08.2010 : 15:26:41 »

Vidim da ste se razpisali xD
No danes ob 12:00 se je ponovilo.
Moj oče jo je peljal na sprehod proti savinji in je dobila napad.
Komaj jo je sam obvladal... no uglavnem ni bilo v okolici šole, torej sigurno ni bil strel ali dazer.
No ko se je vrnila domov smo poklicali veterinarja in je rekel, da dobi pomirjevalne tablete.
Kar takoj smo šli po njih in pravijo, da začnejo delovati šele čez dobre 3 dni. -.-!!!
Ko jo hočem peljati na sprehod pride ven iz bloka in se hoče vrniti nazaj domou.
Sploh noče na sprehod ali pa vsaj na potebo. :S js bom znorela :S
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #33 : torek, 03.08.2010 : 15:33:13 »

Mogoče jo pa kje na vratu pri ovratnici kaj boli, si je kaj nategnila in vsakokrat, ko jo povlečeš znori?
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #34 : torek, 03.08.2010 : 15:35:59 »

Eh ne sej jo ne vlečemo fejst. Pač navadno hodi uredu, ko pa hoče po svoje, se ustavim in držim dokler ne popusti. (tk naj bi blo prav. gledam oddajo o psih Cesar Millan in so kar koristni nasveti Cheesy)
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #35 : torek, 03.08.2010 : 15:37:38 »

annie3rika: če je to mogoče vaš prvi pes, bi bilo fino, da tako njeno reakcijo vidi še kdo, ki ima več izkušenj s psi. Samo zaradi tega, da vidi, kaj vse se v trenutku, ko dobi tak "napad" dogaja, kje točno se giblje itd. Kje pa ste psičko dobili, kje je prej živela?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #36 : torek, 03.08.2010 : 15:40:27 »

Vsekakor bi bilo potrebno izključiti najprej poškodbe. A veteriner je pa ni pregledal, kr tablete vam je dal? A ste bili pri ****?
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #37 : torek, 03.08.2010 : 15:42:17 »

Ja moj prvi pes je. Ja sej poznam eno veterinarko in jo bom peljala k njej, da vidi napad.
Upam da bo vedla kaj je narobe. Če bo ju3 isto se bom kar zmenila, da jo pripeljem k njej.

Ja vem. Ja kr tablete je dau -.- Ja pri *****.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #38 : torek, 03.08.2010 : 15:44:29 »

A jo je vsaj pretipal?  Huh
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #39 : torek, 03.08.2010 : 16:05:25 »

Nismo je zraven peljali.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #40 : torek, 03.08.2010 : 16:11:56 »

annie3rika: če kakorkoli sumite, da je s psom nekaj narobe (in v tem primeru ne smete in ne morete izključiti niti poškodbe), morate psa peljati k veterinarju. Nihče ne more predpisati ali svetovati na podlagi opisanega, niti slučajno ne in zato jaz ne bi čakala še naslednjega napada, ampak bi jo peljala pogledat, samo tako boste vedeli, če gre za poškodbo oziroma jo boste lahko izključili in iskali druge razloge za njeno obnašanje.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #41 : torek, 03.08.2010 : 16:13:46 »

Nismo je zraven peljali.

Vsekakor jo mora vet videti, preden se karkoli začne psu dajati. Diagnozo kr tko na slepo postavljat ni fajn, sploh ko se gre za živo bitje.
S psom k vetu. Potem pa naprej. Najhuje je to, ko pride lastnik s svojo diagnozo k vetu. Pa potem še malo po svoje pove in se potem kar na slapo postavljajo diagnoze in iščejo rešitve. Me čudi, da vam niso rekli, da pripeljete psa, ker ponavadi vztrajajo na tem, da psa najprej vidijo oni. Vi se kr pejte pokazati s psom.
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #42 : torek, 03.08.2010 : 16:42:17 »

Ja okej Cheesy Ka drugač **** je vredu? KEr živim u Celju..
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #43 : torek, 03.08.2010 : 16:54:21 »

Glede veterine nimam slabih izkušenj. Res pa je, da smo bili tam samo za rutinske zadeve, kot so kakšna vnetja in cepljenje, tko da nimam nekih izkušenj glede bolj zakompliciranih zadev. Tko da kar pogumno. 
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #44 : torek, 03.08.2010 : 17:35:44 »

To se je mogla ustrašit nečesa (a vedno cvili ob napadu ali je le prvič?) in se je hotela strgat iz povodca, ker nanj še ni navajena (ve, kako se hodi na povodcu ali še včasih protestira kot pobezljana kozica? Tongue ) , vam še ne zaupa dovolj,.. Zdaj se pa boji in niti noče ven iz bloka. Kak ima pa karakter psička? Odprta ali plašna? Pomoje to ni ravno primer za veterinarja, ampak za obisk pasje šole oz. inštruktorja, ki ti bo znal kaj povedati o ravnanju z mladim psičkom.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: strel z zračno puško
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines