mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 01:40:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: strel z zračno puško
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: strel z zračno puško  (Prebrano 27482 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #45 : torek, 03.08.2010 : 17:42:47 »

Ob napadu cvili, kar zmeša se ji in hoče zbežat.
Ja, na povodec je navajena in smo jo pred prvim napadom navadno sprehajali.
Mislim, da nam kar zaupa, ..drugače je pa bolj plašna, ampak ko se sprosti (navadi na okolico), je čisto normalna..
Ja, samo mi lepo ravnamo z njo, smo tudi druge, koi imajo izkušnje s psi, malo povprašali, in tudi kaj prebrali.
Mislim da ni to krivo... ne/vem :O
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #46 : torek, 03.08.2010 : 19:04:29 »

Annie3rika saj nihče ni rekel, da ne ravnate lepo z njo, samo pač, da je možno, da ni zdravstveni problem ampak vzgojni, ker je še tako mlada. Tako mlad pes še ne more biti dolgo pri vas vsekakor  pa ne več kot 2 meseca. V tem času in pri tej starosti pes ne more biti vzgojen in navajen na karkoli, ker je preprosto premlad in premalo časa pri vas, da bi se kaj takšnega lahko trdilo. Lahko je pridna in drugače lepo hodi na povodcu ampak se pa komot zgodi kaka muha, preverjanje meje .... Jaz bi preverila tako zdravstveno, mogoče je pa kaj banalnega recimo trn med blazinicami, šla bi pa tudi takoj ko se začnejo tečaji v pasjo šolo (to bi storila tudi, če se napad nikdar več ne ponovi, ker je preprosto pametna zadeva za naredit). Tudi pasja šola je zabavna boš videla, pa med vajo doma se še bolj s svojim psom povežeš, tako da je super.

Mogoče jo je pa ob prvem napadu res kaj pičilo, potem je pa dobila pozornost in sedaj ponavlja, da bi dobila isto. Kosmatinci so z mnogimi žaubami namazani.

A se je to vedno zgodilo sredi dneva?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #47 : torek, 03.08.2010 : 19:06:02 »

Pardon, sem sedaj videla, da je bilo prvič zvečer. Sem pomislila, da bi  bilo kaj povezanega z vročino.
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #48 : torek, 03.08.2010 : 19:16:44 »

Ja vem samo povem Cheesy
Ja vse je možno, saj zato sem napisala to, da vidim če ima kdo izkušnje s takim vedenjem psa.
No upam da bo naslednje dni bolje. Ko se je prvič zgodilo, kot sem že napisala smo preverili tačke(zelo dobro), če je kakšen trn vmes.
Ja dvakrat se je zgodilo zvečer, danes pa podnevi.
Dobra novica pa je, da zdajle ko sem jo peljala ven, je pridno hodila.
Bila sem na sprehodu s prijateljico in njenima dvema psoma(samca) in je bila kar živahna in se je hotela igrati.
Ampak jo bom imela raje ves čas na povodcu, bolje kot pa da pobegne.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #49 : sreda, 04.08.2010 : 10:38:50 »

Posnemi "napad", lahkokar na mobitel in pokaži veterinarju.
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #50 : sreda, 04.08.2010 : 11:05:30 »

Včeraj zvečer jo kot ponavadi malo crkljam in nekaj opazim na tačkah.
Pogledam in imela je nekaj črnega in lepljivega :O (na 2 tačkah) Grem po mokro krpo in ji ščistim dol in je umikala tačke, kot bi jo bolelo. Pol sem videla, da ima na tistem mestu malo gole kože)pač nima tako kot vse blazinice čez kožico, ampak meso. Mogoče jo je to tako bolelo ampak pri prvem napadu tega ni imela. Zdej ji redno tačke mažemo z naravno zdravilno kremo(tako, da jo lahko liže.) In prav upam, da je to,to!

Veterinar je rekel, da je možno 1000 vzrokov in da tega ne more vedet(ko smo poklicali.)
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #51 : sreda, 04.08.2010 : 11:18:52 »

Ali je možno, da si je sama to zgrizljala? Si kaj grize tačke ali praska gobček?  Drtugače pa je mogoče bolje, da tačko vsaj poviješ ali ji daš "štumf" gor čez kremo, da ne bo lizala sploh, pa še tačka bo zaščitena, ko bo hodila okrog.

Kolegici se je psička čisto malo opraskala, ko je čez grmovje na vrtu lezla, potem je pa toliko časa praskala in lizala ranico, da je iz male kak cm velike površinske praske ratala 5x5 razpraskana "ranetina" in so jo potem morali pobriti, dobila antibiotik, ovratnik ...
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #52 : sreda, 04.08.2010 : 11:24:02 »

Ne vem, če je pri psih to sploh možno - pa bom kar na tem mestu vprašala - ali si je mogoče lahko blazinice opekel pri hoji po razbeljenem asfaltu? Pri človeku vem, da je možno, ker je imela naša mati zelo grdo opečene podplate letos...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #53 : sreda, 04.08.2010 : 11:29:59 »

Je možno, če niso utrjene. Se pa lahko blazinica tudi "odlušči", zlasti med tekom po vročem makadamu.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #54 : sreda, 04.08.2010 : 11:50:50 »

Pri naši Ebony se je to naredilo takoj na začetku, ko je prišla k nam. Blazinici so se ji dobesedno olupile ...tisto črno je bila v vašem primeru razcefrana koža blazinice.
Nam se je to naredilo zaradi intenzivnega teka po malo vlažni travi. Izgleda, da ji je koža počila in nato se je olupila - do mesa.
Prav tako se nam je to naredilo ob prvem snegu in tudi poleti zaradi razbeljenega asfalta.
Zanimivo je to, da se nam to naredi samo pri eni psički in še to izgleda nekako tako, da se to zgodi ob nekih večjih spremembah, torej, ko blazinice niso utrjene in prilagojene na nek določen letni čas, teren.

Jaz predlagam, da očiščene blazinice (v lekarni kupite tekočino za spiranje ran) dobro namažete z ognjičevim (kvalitetnim!) mazilom in pustite, da se to suši na zraku, nič ne povijat, ker se ne bo zacelilo. Za razkuževanje pa je dobro v lekarni kupiti tudi čisto jod (povejte, da rabite za rane), ki ga date na vatico in nato samo potapkate po rani na blazinici in nato namažite z ognjičevim mazilom. To je ne bo nič peklo.

Ko se bodo blazinice utrdile se to več ne bo dogajalo. Do takrat, ko se zaceli se izogibajte pretirani hoji, ker se drugače rana na bo zacelila, sploh pa ne hoditi po vročem asfattu, ker jo to noro boli, pa tudi trava jo bo pikala naravnost v rano. Jaz bi skrajšala sprehode samo na opravljanje potrebe dokler se zadeva ne sanira oz. se to živo meso ne utrdi.
Imejte pa v mislih, da je rano treba vsakič čistiti in mazati, ter seveda paziti, da si vsega ne poliže dol. Lahko tudi takrat, ko razkužite z jodom malo pustite, da se vse skupaj osuši in šele nato namažite z mazilom.
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #55 : sreda, 04.08.2010 : 12:02:58 »

Pomisli so, da je mogoče hodila prehitro po na novo pobarvanem asfaltu. :O In, da se je to zasušilo in potem ko je hodila se je lahko kožica ''raztegnila'' in jo je bolelo. :O Js res upam, da je to krivo in ne kakšna bolezen ali kaj podobnega.
O hvala za nasvete Cheesy Ja saj ko ji tačke namažem, ji dam kakšno igračo, da jo grize in to jo zamoti:D
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #56 : sreda, 04.08.2010 : 12:38:56 »

A bi tega peskota vseeno peljali na en ogled k vetu? Glih tako, da ste bolj mirni...
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 04.08.2010 : 12:45:43 »

Ja sej bom staršem rekla, da jo peljemo Cheesy Sam ko vztraja veti, daje lahka veliko vzrokov pa, da ne more vedet kateri je pravi.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #58 : sreda, 04.08.2010 : 12:53:19 »

Saj res ne more vedeti, dokler je ne vidi, zato mršš v avto in k njemu, alo Tongue Wink
Pa javi potem, kako je bilo.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #59 : sreda, 04.08.2010 : 12:53:43 »

No, imate pa enega "čudnega" veterinarja ... tablete piše kar tako od oka ..., govori o več vzrokih za tole  Shocked Roll Eyes
Rana je, tukaj je in treba jo je sanirati. Kaj vam je pa dal veterinar za tole rano?
A vi ste z njo hodili po svežem, še neposušenem asfaltu?
Tudi mi smo iz Celja in me res zanima kam hodite k veterinarju. Mi lahko pišeš na ****?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: strel z zračno puško
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines