mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:17:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: strel z zračno puško
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: strel z zračno puško  (Prebrano 27352 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #75 : sreda, 04.08.2010 : 21:49:53 »

€? Huh
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #76 : sreda, 04.08.2010 : 21:50:02 »

Tud jaz težko razumem tole telefonsko, telepatsko in nevemkakšno še svetovanje. Če je problem denar, marsikakšen veterinar da račun tudi na obroke - ampak samo pogovor in osnovni pregled itak ne stane toliko in je vreden vsakega centa, če potem mirno spiš. Ne vem, a na tisto vedeževalsko linijo ste tudi že poslali vprašanje, kaj oni mislijo? Huh

Se opravičujem, če sem malo pikra, ampak ne morem razumeti. Če vi "mislite, da ji je bolje", to še ne pomeni, da ji tudi res je.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #77 : sreda, 04.08.2010 : 22:17:19 »

Čisto tipičen primer.
Najprej postavljat vprašanja po forumih, potem spraševat vete po telefonu, vmes še povprašat kolegice in znance na pasjih sprehodih, po dobrem tednu ali več pa v soboto ponoči k dežurnemu, ki naj bi, ti šment, potem delal čudeže. Angry
--- Pa dajte se zresnit prosim in peljite psa na veterino, naj ga pogledajo.
Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #78 : četrtek, 05.08.2010 : 07:50:25 »

En navaden pregled ne stane toliko, da bi moral biti problem. Če si psa vzameš, moraš imeti konstantno vsaj za 1 pregled v žepu (za moje pojme). Res mi ni jasno tole cincanje, ali pa sem samo jaz tak paničar in takoj laufam k vetu  Huh
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #79 : četrtek, 05.08.2010 : 07:59:28 »

Veterinarja se pokliče le takrat, ko se zmeniš za pregled. Jaz ga vedno, da se naročim, in vprašam, če imajo slučajno kakšno operacijo. Naslednjo minuto ga že peljem. Res ne vem, kaj je tako težko popokat psa v avto, in ga peljat na pregled. Mogoče pa ni na avto navajen ?  Huh
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #80 : četrtek, 05.08.2010 : 08:54:24 »

Veterinarja se pokliče le takrat, ko se zmeniš za pregled. Jaz ga vedno, da se naročim, in vprašam, če imajo slučajno kakšno operacijo. Naslednjo minuto ga že peljem. Res ne vem, kaj je tako težko popokat psa v avto, in ga peljat na pregled. Mogoče pa ni na avto navajen ?  Huh

tud če ni na avto navajen ga popokaš... vsaj jaz Smiley jaz običajno pokličem, povem zakaj se gre (npr. maček/pes/zajec- oči/usta/neznano,...), zato ker me tudi glede na potrebe naših živalc razporedijo k različnim veterinarjem na kliniki... Potem pa v avto, pa gremo Smiley Nikoli brez psa k vetu... RAZEN v primeru, ko dobiva kakšna zdravila dolgoročno in jih je potrebno kupiti na kliniki. Edino v takem primeru sem šla do sedaj brez psa/mačka/zajca...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #81 : četrtek, 05.08.2010 : 11:39:06 »

tud če ni na avto navajen ga popokaš... vsaj jaz Smiley jaz običajno pokličem, povem zakaj se gre (npr. maček/pes/zajec- oči/usta/neznano,...)

Itak, jaz tudi tako naredim.
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #82 : četrtek, 05.08.2010 : 12:08:16 »

Doma imamo pravtako psičko, ki se na trenutke obnaša podobno. S to razliko, da je naša stara 4 leta. Po pravici se niti ne spomnim, kdaj so se tej napadi začeli, se pa dogajajo še zmeram. Bili smo pri veterinarju zaradi tega, vendar ni ugotovila ničesar. Na začetku se je vedno dogajalo na istem mestu, zato smo se tega prostora začeli izogibati, vendar se je kasneje stvar ponovila tudi na povsem drugih, znanih ali neznanih poteh. Psička je najprej vohala, potem dala rep med noge in kar najhitreje poskušala zbežati proti domu. V tem času se ni odzvala ne na klice, ne na igro, niti na piškote. Edino kar je počela, je bila "vleka" domov, velikokrat se je vmes kar davila, saj je ustaviti ni bilo mogoče oziroma brezpredmetno, dohajati pa tudi ne, saj je vsakič poskrbela, da je bil povodec povsem napet, ne glede na to kako hitro sva hodili (drugače je povodca navajena in na njem ne vleče). Stvar se je zmeram umirila, ali v trenutku ko je prišla na dvorišče ali pa nekaj minut po tem.
Zdaj sem se na znake, katere kaže pred tem "napadom" nekako navadila in kadar določeno stvar predolgo voha (tako se zmeram začne) in spusti rep med noge, takrat jo poskušam z igro, piškoti in prigovarjanjem preusmeriti od te stvari, ki jo plaši (nimam pojma, kaj bi to lahko bilo). Včasih uspe, včasih žal ne. Takrat mi ne preostane drugega, kot da jo po najkrajši poti odpeljem domov, kjer se umiri.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #83 : četrtek, 05.08.2010 : 12:54:17 »

Posebne energijske točke Roll Eyes? Malo se hecam, malo ne. NO moje tete npr že devet let ob enem in istem drevesu na Debelem rtiču začne lajati kot zmešan (napol igrivo, napol zaskrbljen - težko opisati) in se sto na uro vrteti v krogu, včasih se v človeka tudi zaleti - z namenom ga odgnati iz tistega kraja, nikakor ne agresivno Smiley. Umiri se šele, ko gredo vsi navzoči stran.

Lahko pa so v igri tudi sledi kake večje divje živali (primer moje psice - včasih v "divjini", ki je sicer označena pot, enostavno noče naprej in se hudo zresni; takrat ji čisto zaupam in se  raje vrnem Tongue)?


Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #84 : četrtek, 05.08.2010 : 13:05:01 »

Pri nas zaradi sledi živali to ni, ker se je stvar začela dogajati v mestu, na asfaltirani poti.
Je pa že nasploh bolj boječka kot ne, tako da je najbrž zaradi tega njena reakcija še toliko hujša.
Izgleda, da tega vedenja ne bomo odpravili, smo se pa zato (vsaj jaz) na njeno vedenje pred tem "napadom" nekako navadili in ga dostikrat prepoznamo preden se zgodi.
Logiran
annie3rika
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #85 : petek, 06.08.2010 : 20:58:02 »

Sem prebrala komentarje (pritožbe, nasveti)
No danes se je ponovil ''napad', ki je bil zelo kratek, mogoče zaradi zdravil.
Bila sem s prijateljico na sprehodu in kar naenkrat je znorela, sem jo pomirila in začela me je vleči proti domu.
Prijateljica je rekla, da je malo stran videla psa. Mogoče se je psa prestrašila, čeprav se mi zdi čudno.
In kot ponavadi sem jo odpeljala domov, tačke umila in pomirila.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #86 : petek, 06.08.2010 : 20:59:15 »


In kot ponavadi sem jo odpeljala domov, tačke umila in pomirila.

In kot ponavadi še vedno ne boš šla k veterinarju? Shocked Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #87 : petek, 06.08.2010 : 21:11:40 »

annie3rika ...po moji oceni si še mlada punca.
Sama sem mnenja, da otroci ne morejo sami skrbeti za psa, zato te prosim, da se pogovoriš s starši in, da psičko odpeljete k veterinarju.
Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #88 : sobota, 07.08.2010 : 07:31:08 »

K VETERINARJU!!

(ja derem se, ker mi res ni jasno, zakaj psica še vedno ni bila pri vetu Huh)
Če čakate the miracle of god.. ne bo se to samo rešlo, če jo res nekaj boli....
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #89 : sobota, 07.08.2010 : 14:44:44 »

annie3rika, kako bi se ti počutila, če bi te kaj bolelo, pa tega ne bi znala povedati, zapovrh pa bi bila še odvisna od dobre volje drugih, ali ti bodo privoščili zdravnika ali ne?
Psičko ste komaj dobro pripeljali domov - upam, da se ne mislite vse njeno življenje izogibati veterinarjev in vsakič, ko bo kaj narobe, čakati, da se bo uredilo samo od sebe oziroma se zatekati k "nasvetom" z vseh vetrov in "domači medicini"?
Iz tvojih postov sklepam (mogoče napačno), da je od tvojih staršev odvisno ali bodo namenili denar za pregled in zdravstveno oskrbo psičke. Pomeni se z njimi, povej jim, da bodo stroški večji, če boste odlašali z zdravljenjem, povej jim, da se lahko dogovorijo za plačilo na obroke, predlagaj, da se sama nečemu odpoveš, če bodo denar namenili za zdravljenje psičke, skratka naredi nekaj, kar veš, da "pali" pri njih.
Mi tudi gremo k zdravniku, takoj ko je kaj narobe z nami in ne iščemo rešitev po spletu in pri prijateljih, a ne? Kje je razlika? Da imamo mi zdravstveno zavarovanje? Tudi psičko lahko zdravstveno zavaruješ, če se bojiš nepredvidenih izdatkov. Psička bo sigurno občasno potrebovala veterinarja in v naslednjih letih njenega življenja boste imeli precej stroškov z oskrbo. Upam, da ste mislili na to, ko ste jo pripeljali domov.


Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: strel z zračno puško
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines