mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 12:13:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?  (Prebrano 17075 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : torek, 03.08.2010 : 12:34:22 »

Potrebujem pomoč pri iskanju potomcev svojega psa.

Imeli smo zlatega prinašalca z rodovnikom in vzrejnim dovoljenjem, ki smo ga parili v letu 2003 in 2004. Sedaj iščem njegove potomce. Eno leglo je bilo na Visokem (Gorenjska) oktobra 2003 in v Šempetru v Sav. dolini marca 2004.

Če je kdo takrat kupil zlatega prinašalca, naj se mi prosim javi.
Hvala za pomoč !
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : torek, 03.08.2010 : 12:56:08 »

No tole ne bo slo kar tako, kajne ... ker objava kontaktnih podatkov tukaj ni dovoljena, torej se ne boste mogli zmenit, kdo je kdo.

Zakaj pa bi pomagali iskati potomce? Lastnika obeh psic sta najbrz znana in se ju naprosi, da obvestita lastnike teh mladicev, da se vam javijo.
Kaj pa je razlog, da isces potomce?
Logiran

barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2 : torek, 03.08.2010 : 13:17:27 »

Ker sem nova članica, nisem vedela, da se ne objavlja kontaktnih podatkov.

Enega lastnka sem obiskala, pa ne najde več papirjev, drugi pa je na dopustu.
Iščem pa zato, ker mi je pred 14 dnevi poginil kuža in bi rada našla njegove potomce.
Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #3 : torek, 03.08.2010 : 13:18:46 »

Ni mi jasno.. Umrl ti je pes (žal mi je) in iščeš potomce..
A bi rada njegove potomce mela?  Huh
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : torek, 03.08.2010 : 13:25:27 »

Ni mi jasno.. Umrl ti je pes (žal mi je) in iščeš potomce..
A bi rada njegove potomce mela? Huh

Pa saj s tem ni nič narobe, bol.ha. Eni žalujejo tako, da nočejo nikoli več nobenega psa, nekaterim pa je najboljša terapija, da imajo takoj novega (in s tem starega prav nič ne izdajo).  Mogoče se barika zanima, če bo v bodoče še kakšno leglo ali kaj takega; jaz bolj tako razumem.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5 : torek, 03.08.2010 : 13:26:57 »

Škoda, da že ni takrat zahtevala podatke, kam grejo mladiči njenega psa.
Jaz bi vsekakor.
Logiran

bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #6 : torek, 03.08.2010 : 13:30:25 »

Saj ne mislim, da je to kaj slabega. Mene vsak dan skrbi kaj bo, ko mojih mačk ne bo več in kako jih bom nadomestila (sad but true, brez živali ne bom več mogla biti).
Samo me je zanimalo, ali hoče potomca svojega psa ali je to bolj firbec, da vidi kakšni so mladiči in če se je kakšen po fotru vrgel.
Logiran
barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #7 : torek, 03.08.2010 : 13:32:39 »

Pred šestimi oz. sedmimi leti nisem "študirala" o tem, kaj bo,...ko ga več ne bo.

Sedaj je pri nas ena sama žalost in res jih iščem zato, da, če bi kdo od teh imel še kakšno leglo, bi kupila mladička.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #8 : torek, 03.08.2010 : 13:33:14 »

Ni mi jasno.. Umrl ti je pes (žal mi je) in iščeš potomce..
A bi rada njegove potomce mela?  Huh
Čisto jo razumem - jaz sem iskala kot blesava Morinega bratca (pa je z njo bilo vse ok), ker sem poznala njuno grozno zgodbo in sem si čisto po človeško želela, da se vsaj še enkrat srečata v lepših okoliščinah in sem bila neskončno zadovoljna, ko sem ga našla ter videla, da je v super družini tudi on Kiss
Racionalnost ni vedno kul Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : torek, 03.08.2010 : 13:34:30 »

Pa saj s tem ni nič narobe, bol.ha. Eni žalujejo tako, da nočejo nikoli več nobenega psa, nekaterim pa je najboljša terapija, da imajo takoj novega (in s tem starega prav nič ne izdajo).  Mogoče se barika zanima, če bo v bodoče še kakšno leglo ali kaj takega; jaz bolj tako razumem.

Podpis. Po domače, pa malo grdo povedano, "sto ljudi, sto čudi". Ljudje smo si različni.

Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #10 : torek, 03.08.2010 : 13:39:19 »

No, samo tole kar je sedaj barika napisala me je zanimalo.
Upam, da boš dobila mladička in da vam bo olajšal bolečine.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : torek, 03.08.2010 : 13:42:19 »

Pač, rada bi videla kakšnega njegovega potomca, kaj pa je to čudnega? Lastnik od psice lahko lastniku psa da podatke kam je prodal mladiče, ali pa tudi ne. Če pred parjenjem ne podpišejo kakšne fensi pogodbe, lastnik plemenjaka potem, ko je dobil plačano skočnino okrog mladičev nima več kaj praskati.
(tudi moji sorodnici, od katere pes je naredil eno samo leglo, lastnica psice - ki je bila prej tako sladka, da je bila kar slinasta - ni pustila mladičkov niti pogledati, kaj šele, da bi ji povedala, kam jih je prodala. Bi se lahko ob tla metala, obljubljano je bilo vse sorte, na papirju pa nič razen skočnine. Narediti ni mogla nič. Zelo si je želela videti mladiče, pa kam so šli, kako so rasli...jih ni. Niti enega.)
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : torek, 03.08.2010 : 13:44:08 »

barika, zakaj je pa poginil tvoj pes ? Žal mi je...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : torek, 03.08.2010 : 13:53:06 »

mogoče bi se pa splačalo vprašati na klub za retriverje. Osebnih podatkov lastnikov ti sicer ne bodo dali, če pa je kakšen od mladičev delal vzrejni pregled, bi pa lahko zvedela. Druga možnost pa je, da slediš starše in druge sorodnike tvojega psa in na ta način poskusiš najti sorodno leglo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : torek, 03.08.2010 : 14:16:41 »

Mogoce bi kaj pomagali tudi na kzs. Jaz bi, recimo, naredila takole (dvomim, da bi pomagalo, pa vendar):
- prosila bi na kzs, da pogledajo za obe legli, koliko je bilo mladicev (ce ne ves ze sama),
- napisala bi toliko dopisov, kot je stevilo mladicev, jih dala v kuverte in dodala znamke,
- prosila na kzs, ce je mogoce, da oni posljejo na naslove lastnikov, v kolikor so v njihovih rodovniskih buklah, ker tebi naslovov lastnikov ne smejo dati,
- potem bi cakala, ce se kdo oglasi.

Hm ... Je pa hec, kako si zacela temo. Namrec, prepricana sem, da je bilo kar nekaj legel zlatih prinasalcev v letih 2003 in 2004 in brez zapisa rodovniskega imena samca in obeh samic je kar nekoliko tezko kakrsenkoli podatek pricakovat. Vecina tistih, ki imajo svoje rodovniske pse samo za na kavc, sicer res ne vedo niti rodovniskega imena svojega psa in morajo pogruntat, kdaj in kje je bil skoten, kaj sele imena njegovih starsev in kaksne cisto tocne podatke, pa vendar ... Brez imen ne vidim prav nikakrsne moznosti, da bi sploh kdo bil na tole pozoren.
Logiran

Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines