mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:09:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?  (Prebrano 17012 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #15 : torek, 03.08.2010 : 16:33:02 »

Hja, KZS niti ne vem, znali ni ti pa sigurno pomagat na klubu retrieverjev. Tam imajo refenrentko za zlate prinašalce, ki ima podatke o vseh psicah in psih z vzrejnim dovoljenjem. Če iščeš rodovniško leglo, drugi tako ne pridejo v poštev. Prosiš jo, če ti pomaga raziskaat in pač po rodovniških imenih poiskat kje so najprej potomci z vzrejnimi in pa potem kje so kakšna legla. Lahko da boš našla kakšno leglo, ki ima tvojega psa v drugi ali tretji generaciji, če že ne direktno od njegovih sinov in hčera.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #16 : torek, 03.08.2010 : 19:12:39 »

Hm, en res ful long shot, pa vseeno, včasih, je kak rodovink objavljen kje na netu. Mogoče bi pogooglala rodovniško ime svojega samca. Verjetno ne bo kaj dosti ampak mogoče se ti pa "userje" Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #17 : torek, 03.08.2010 : 19:33:40 »

Hm, en res ful long shot, pa vseeno, včasih, je kak rodovink objavljen kje na netu. Mogoče bi pogooglala rodovniško ime svojega samca. Verjetno ne bo kaj dosti ampak mogoče se ti pa "userje" Wink


Jaz sem tako našla enega potomca mojega ZP Timija (iz njegovega edinega legla), ker so ga razstavljali in je bil v rezultatih naveden z imeni staršev. Smiley Sem vpisala Tim Boltvinski, pa mi je enega sina ven vrglo.
No, sem pa ravnokar poguglala tole še enkrat, za štos, in našla NAŠEGA VNUKAveselje veselje veselje

Pokam od ponosa.  Cool
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #18 : torek, 03.08.2010 : 19:42:07 »

he he, super  Smiley
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #19 : torek, 03.08.2010 : 20:03:01 »

Sem našla še posnetek vnučka iz RO II in sem še bolj ponosna. Kapo dol.  Shocked
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #20 : torek, 03.08.2010 : 20:03:27 »

Ups, link: http://www.youtube.com/watch?v=46XE2VJkfow&feature=player_embedded
Logiran
barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 04.08.2010 : 08:13:46 »

Psu je bilo ime SPARKS WILL FLY JONFI, rodovn.štev. 01550, psici pa sta bili ULA štev. 01650 in BRINA štev. 01683.
Na KZS sem že klicala in so rekli, da so to zaupni podatki in mi jih ne morejo dati. Na klub retrieverjev bom pa danes klicala.

S psom je bilo pa tako, da smo se odpravili na dopust v Pulo, na kampiranje. Poznalo se mu je, da je že v letih, vendar je bil zdrav. Potem je začel nekega dne pokašljevati in bruhati sluz. Šli smo veterinarju, rekla je, da kašlja, ga pregledala, dala zdravila in sirup in rekla, da bo v dveh dneh boljši. Vendar isti dan in naslednji ni bilo nič boljše, nič ni spal, ker je skoz kašljal in bljuval. Začel je težko dihati in popoldne smo ga peljali na urgenco (bila je sobota). Bilo je res vroče, vendar je pes ležal v senci, ob vodi in pihalo je. Ugotovili so, da je dobil tudi vročinski udar in da ima otečena pljuča. Tri ure smo ga k sebi spravljali in uspelo nam je, da je začel umirjeno dihati in dvignil je celo glavo. Vendar je zdravnik rekel, da vprašanje kaj bo s pljuči in da je zelo star. Predlagal je, da ostane tam, ker imajo klimo in se vidimo zjutraj.
Zvečer nas je poklical, da je žal poginil. Naslednji dan smo mislili, da ga bomo še videli, vendar so ga odpeljali že v hladilnico in nismo mogli priti do njega.
Klicali smo na veter.upravo v Ljubljano, na veter.inšpekcijo, na carino, če bi bila možnost, da ga odpeljemo domov. Vendar žal ni šlo in ostal je tam ...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #22 : sreda, 04.08.2010 : 08:23:55 »

barika, žal mi je. Mislim, da je vaš prinašalec tisti, o katerem mi je sodelavec pred par dnevi po vrnitvi z dopusta pripovedoval - bili ste očitno v istem kampu in je bil prav prizadet, ker pravi da ga je srečeval vsako leto in da so ga vsi v kampu imeli zelo radi. Upam, da boste v svojem iskanju uspešni.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 04.08.2010 : 08:27:15 »

Na KZS sem že klicala in so rekli, da so to zaupni podatki in mi jih ne morejo dati. Na klub retrieverjev bom pa danes klicala.

Seveda ti ne morejo nikjer (tudi v klubu retrieverjev ne) dati podatkov, ker jih zavezuje zakonodaja. Zato sem ti pa napisala, da morda lahko naprosis KZS, da posreduje tvojo posto (na tvoje stroske) lastnikom, ki jih ima napisane v rodovnikih. Potem je od njih odvisno, ali zelijo priti s teboj v kontakt ali ne. Odvisno od tega, kako jim svoje zelje opises v pismu in kako jih oni razumejo.
Logiran

Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #24 : sreda, 04.08.2010 : 08:49:04 »

LIZA je na forumu septembra 2004 napisala: "V Mengeš se je prejšnjo nedeljo priselil skupaj s svojo družino sin od Spark's will fly Jonfi(a sem si prav zapomnila?),ime mu je Don.

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #25 : sreda, 04.08.2010 : 08:55:40 »

Jana, tvoj predlog s KZS je sicer smiseln, vendar osebno mislim da KZS ni v nobenem interesu, da bi to počela, žal. Podatki o psih z vzrejnim dovoljenjem so objavljeni tudi javno v kinologu, tako da te podatke ti na klubu vsekakor lahko dajo, kot tudi njihove kontakte.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 04.08.2010 : 09:05:14 »

McKruster, imas prav, ce gre samo za iskanje vzrejnih posameznikov.
Na KZS jim seveda ni treba narediti nic od predlaganega, je pa mogoce, oz. je odvisno od pristopa in pripravljenosti na sodelovanje z obeh strani.

V Kinologu so objavljeni samo podatki o leglih in tam lahko najdemo podatke o nekaterih vzrejnih psih in psicah, ne pa o vseh. Ne vem, kako je po klubih urejeno posredovanje osebnih podatkov, ne glede na to, ali gre za vzrejne pse ali karkoli drugega? Ce imajo podpisane izjave ali pa je navedeno v pravilnikih, da se lastnik strinja s posredovanjem, potem verjetno ni problem in je do teh podatkov mogoce priti, sicer pa tudi v klubu ne.

Je pa zanimivo razmisljanje o pomenu rodovne knjige, ki ni/je? javna. Hm ...
A kdo ve, kako je z informacijami javnega znacaja v zvezi z rodovno knjigo. Mi je jasno, da ti v nikakrsnem primeru ne morejo dati prav nobenih osebnih podatkov lastnikov. Kako pa je z imeni psov in njihovimi podatki?
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #27 : sreda, 04.08.2010 : 09:10:57 »

barika, koliko je bil pa star ?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #28 : sreda, 04.08.2010 : 09:40:22 »

Poleg tega bi lahko kontaktirali še vzrediteljico vašega psa, ker verjetno še spremlja sceno zlatkotov in ima mogoče kaj več informacij.
Logiran
barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 04.08.2010 : 10:56:24 »

Branka, pes je bil star 12 let in 7 mesecev.

Vzrediteljico sem že kontaktirala in je svetovala, da naj lastniki psic poskusijo dobiti podatke, ker jih ne najdejo več.
Toliko informacij in idej ste mi dali, da res hvala, nekaj se bo že našlo.
Je pa res, da ne vem zakaj so podatki ns KZS zaupni, saj vsak se rad pohvali z zdravim, lepim psom, ki ima rodovnik ali pa tudi ne.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines