mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:16:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?  (Prebrano 17013 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #30 : sreda, 04.08.2010 : 11:11:19 »

McKruster, imas prav, ce gre samo za iskanje vzrejnih posameznikov.
Na KZS jim seveda ni treba narediti nic od predlaganega, je pa mogoce, oz. je odvisno od pristopa in pripravljenosti na sodelovanje z obeh strani.

Ravno to dvomim, koliko poznam osebje na KZS, da jim bi to bilo v interesu. Sploh pa še dodatno v tej situaciji, ko so zaradi evropske razstave tako vsi nervozni in preobremenjeni.

V Kinologu so objavljeni samo podatki o leglih in tam lahko najdemo podatke o nekaterih vzrejnih psih in psicah, ne pa o vseh. Ne vem, kako je po klubih urejeno posredovanje osebnih podatkov, ne glede na to, ali gre za vzrejne pse ali karkoli drugega? Ce imajo podpisane izjave ali pa je navedeno v pravilnikih, da se lastnik strinja s posredovanjem, potem verjetno ni problem in je do teh podatkov mogoce priti, sicer pa tudi v klubu ne.

Podatki morajo bit na razpolago, saj klubi oziroma vzrejne komisije posredujejo tudi kontakte plemenjakov, itd. Da gre pri avtorici za iskanje vzrejnih posameznikov, sklepam zato, ker si želi mladiča potomca njenega psa, torej sklepam rodovniškega mladiča, glede na poreklo njenega samca. Iz tega sem ocenila, da potomci, ki nimajo vzrejnega dovoljenja oziroma ga nikoli niso opravili tako niso relevantni, saj tam ni sledljivosti.

Je pa zanimivo razmisljanje o pomenu rodovne knjige, ki ni/je? javna. Hm ...
A kdo ve, kako je z informacijami javnega znacaja v zvezi z rodovno knjigo. Mi je jasno, da ti v nikakrsnem primeru ne morejo dati prav nobenih osebnih podatkov lastnikov. Kako pa je z imeni psov in njihovimi podatki?

Kolikor jaz vem, se ne da dobit nič. Jaz sem neuradno povprašala, ali bi bilo možno dobit kakšne podatke o psih registirranih v Sloveniji v sklopu mojega stažiranja za preostanek FCI 3, da se pač malo seznanim z zgodovino posamezne pasme v Sloveniji, itd., saj so slovenski viri na internetu zelo skopi, in ni bilo mogoče dobiti ničesar. Sicer je bil neformalen odgovor, da bi se v teoriji to dalo, v praksi pa ne, ker je računalniški program v katerem je rodovna knjiga menda tako čuden. Pa tukaj se ni šlo za podatke o lastnikih seveda, temveč zgolj za imena psov, ki so bili registrirani.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 04.08.2010 : 11:36:42 »

Je pa res, da ne vem zakaj so podatki ns KZS zaupni, saj vsak se rad pohvali z zdravim, lepim psom, ki ima rodovnik ali pa tudi ne.

Zaradi zakona o osebnih podatkih, ki pac ni hec in velja za vse enako.

Pri vsem skupaj ne gre za to, koliko se kdo rad pohvali, temvec za to, kaksni so dogovori in "predpisi" glede posredovanja podatkov v javnost (kar je tudi vsak posameznik, ki sprasuje za plemenjaka, plemenko ali kar tako za podatke. Klube zavezuje isti zakon kot kzs ali kogarkoli drugega, ki zbira kakrsnekoli osebne podatke ljudi.

McKruster, se strinjam z vsem napisanim. Povezava kzs in posiljanje poste je bila misljena v dogovoru, torej zdrzi argument, da so zdaj v totalni guzvi, vendar bi bilo to mogoce kdaj kasneje. Nekaj razumevanja se pricakuje na obeh straneh.

Glede plemenjakov in plemenjakinj je tako, kot pises - res verjetno isce samo te, vendar je enak stos s podatki v klubu, kot na kzs, razen "cudnih" evidenc. Verjetno imajo na klubu bolj dostopne in uporabniku bolj prijazne (torej se lazje najdejo).

Tole bi bilo vredno raziskat - kako je s KZS in informacijami javnega znacaja. Namrec, delujejo kot drustvo v javnem interesu in dobijo denar od drzave. Ve kdo kaj bolj podrobno? Pa pogledat bi bilo treba, kaj pravi FCI o rodovnih knjigah (komu morajo biti dostopne ...). Ne mislim toliko za ta primer kot na splosno za iskanje podatkov o posameznih psih, pasmah ... (seveda brez podatkov o lastnikih).

Logiran

white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #32 : sreda, 04.08.2010 : 21:31:03 »

Barika, s strani KZS verjetno ne bo nič. Jaz bi jih na tvojem mestu vsaj prosila, če ti lahko posodijo vse stare številke Kinologov (dobiš jih sicer tudi v vsaki malo bolje založeni knjižnici), si vzameš kakšno urico časa, pregledaš vse objave legel (vsa legla v Slo.so objavljena v Kinologu), pokličeš osebno še kakšnega vzreditelja in ni vrag, da kaj ne najdeš.
Logiran
retriverka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 08.08.2010 : 18:04:07 »

tole sem našla na netu, ko sem vnesla notri ime tvojega kužija : http://med.over.net/forum5/read.php?44,1540769  v oči mi je padel tale odgovor : ps: ata mladičev, Sparky (Sparks Will Fly Jonfi) je sine naše Phoebe ;-)

upam da ti kaj pomaga
Logiran
barika
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 09.08.2010 : 11:39:54 »

Revije sem si že sposodila in jih že pridno listam.
Retriverka, Sparky se je res paril s psičko Taro, vendar žal ni donosla mladičkov in je sama komaj preživela.
Iščem dalje.

lep pozdrav vsem
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: IŠČEM PASJE POTOMCE?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines