mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:26:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Piki zuzelk
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Piki zuzelk  (Prebrano 22588 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« : četrtek, 08.08.2002 : 21:18:54 »

Danes je Thor popapcal eno cebelo. Pa nismo vedeli kaj je. Cvilil je in jokal, Grega ga je pogledal, pol je ful vodel pil, mu je dal led v usta... in sel na veterino na Vrhniki. Seveda nikjer nikogar ob 17.00 popoldne, pa nikjer stevilke dezurnega, tako da sem se pripeljala iz ljubljane in ju peljala na kliniko Ljubljana. Nic ni zateklo, je pa imel not cebelje zelo, tako da smo domnevali kar prav.

So bili zelo prijazni. Veterinarka se je celo pustila Thoru malo grist Grin Grin.

Ampak... boze ne daj, da bi bil alergicen... Pol se pa ne bi tako dobro koncalo Angry

LP

TGT
Logiran
Tea
gost
« Odgovor #1 : četrtek, 08.08.2002 : 21:40:51 »

Tudi Ark je pri štirih mesecih na morju veselo lovil čebele klub prepovedim. Toliko časa je skakal za njimi, da je končno eno ujel in nato imel zatečeno ustnico. Sedaj samo vidi leteče žuželke in se takoj odmakne. Vsaka šola nekaj stane  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : petek, 09.08.2002 : 07:55:50 »

Nasvet za nalednjič! Ko bo pes šavsnil proti čebeli, mu vrži v glavo čevelj. Če je vsaj toliko pameten kot Kaja, se bo čebel izogibal, ker bo mislil, da mečejo čevlje.
Grin
p.s. pri nas je delovalo, ti pa vseeno poišči kakšen bolj human način za odpravljanje težav. lp
Logiran

Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #3 : petek, 09.08.2002 : 08:02:20 »

Kaj pa če se ne boji letečih čevljev  Huh Huh Huh ter ga pobere in prinese k tebi hihihi  Grin Grin
Pa pri nas tudi pik ose v jezik ni pomagal, še zmeraj jih lovi - žuželke, najbolj pa muhe hvalabogu...

Lp
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #4 : petek, 09.08.2002 : 08:46:55 »

Moj jih tudi non stop je. Ko je bil nekaj mesecev star, je bil ves zatekelpo gobcku, ker ga je cebela picila. Takrat sem ga peljala k veterinarju, ki mu je dal protialergijsko injekcijo. Ampak nic ga ne izsola...se vedno jih lovi, udari z tacko, nato pa ves srecen poje. In nikoli vec ni bil zatekel od pika.
Sedaj se je pa celo na srsene spravil - groza.
Nic ne pomaga, ce zavpijem fuj...psa ne morem imeti pod 100% nadzorom in takrat ko ga ne vidim, jih on veselo je.
Ocitno mu nic ne skodi...
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #5 : petek, 09.08.2002 : 09:18:30 »

Ej, Brin, tvoje peso je absolutna faca! Moj pes pa samo zelo strsljivo renci na vso leteco golazen, a jim nic noce, samo hudo mu grejo na zivce. Je pa smesen. Lepo se imejte, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #6 : nedelja, 11.08.2002 : 08:42:32 »

Živijo!

Našo dogo so zadnič popikale ose, pa k sreči ni bilo nič hudega.Malo je bila bulasta  Angry seveda jo to ni nič izučilo, je tako firbčna, da mora vse videti, vse sprobati v glavnem na sprehodu ne sme nič zamuditi. K sreči je nobena ni pičila v gobec ampak samo na žnablje, tako, daje bila pa ur prav hecna za videti  Grin  Grin

         lp erika
Logiran
sonci
gost
« Odgovor #7 : torek, 27.05.2003 : 23:30:38 »

Živjo!
Mene pa zanima kako lahko ukrepam v primeru da mojo malo raziskovalko Grin,piči osa,oz.da jo poje in da je slučajno(bog ne daj)alergična.Vem da v tem primeru časa ni ravno veliko,ampak kaj lahko naredim jaz sama preden pridrvim k veterinarju?Sem bolj panične narave in me skrbi kaj bi bilo če bi bili takrat daleč stran od veterinarjev itd.Moja višavka namreč že od malega lovi vse kar ima krilca,pa ne samo to,tudi prah kadar pospravljam posteljo lovi kot nora,da o sencah ne govorim.Potem si lahko predstavljate kakšna poslastica bi bila čebela......
Vglavnem svetujte mi kako in kaj,pa še to,ali se lahko pri psu že prej ugotovi če je alergičen na pike žuželk,npr.tako kot pri človeku?
Hvala in lep pasji pozdravček!
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #8 : sreda, 28.05.2003 : 08:23:40 »

Meni je veterinar rekel, da pes od prvega pika ne bo nikoli alergičen. To se pojavi šele pri drugem in potem naslednjih.

Pri Aishi je bilo tako: v parku je kot mladiček fasala bolhe. To smo odpravili in posledic ni imela.
Zdaj pa že lahko uporablja frontline in bolh nima. Ampak, ko se igra v parku izgleda, da kdaj kakšna piči. Takrat pa postane cela bulasta. Čez dva dni pa je v redu. Problem je edino v tem, da ji dlaka izpade na tistih mestih, kjer so bile bule. Sicer ne čisto, amapk ravno toliko, da je potem videt kot ementaler.
Cheesy Grin Roll Eyes Tongue :-/
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #9 : sreda, 28.05.2003 : 08:30:22 »

Vrjetno bi na kaki analizi ugotovili ce je alergicen na pike. No moja kosmatinka je tut nora na vse kar ima krilca. Pojedla je ze par hroscev, zadnjic je tut eno cebelo mantrala, ki pa je vrjetno ze koga picila saj je bila cist boga (al pa ze stara). Zadnjic ji je bil zanimiv tudi srsen - smo zaceli vsi tak krilit da bi prej vrjetno nas picil - no sreca ni blo nic je prej odletel.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : sreda, 28.05.2003 : 10:45:59 »

Lisa je imela eno zanimivo navado. Kadar je morala kaj čakati in ji je bilo dolgčas, je, če je le mogla, lovila mravlje. tako čisto počasi je eno za drugo limala na jezik in potem očitno uživala, ko so jo pikale v jezik. Najraje je imela rdečke, pokvarjenka.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #11 : sreda, 28.05.2003 : 12:21:38 »

Hoj, mi smo čisto "navdušeni" s čebelami, osami in podobnimi, pikajočimi živalcami.

Ko se je prvič zgodilo (napad na čebelje gnezdo) smo pomislili, da imamo doma kužka pasme šarpej, čeprav to ni. Po tlf. klicu veterinarja je svetoval, naj na gobček damo led in da če bo začel zatekat vrat, hitro k njemu. Sreča, da smo bili na liniji in blizu veterinarja. Zelo, zelo hito (ma je bilo tudi dosti pikov) je bil vrat močno zatečen, in seveda potem injekcije in OK.... smo mislili da bo dobra šola (kot pri Tei), pa žal ni bilo tako.
Še dvakrat je bila podobna scena, samo da je bil zadnjič dovolj že en sam pik!
Zato sedaj na dopust (kjer v bližini ni veterinarja) v prvi pomoči vedno ampulica in injekcija. Ni za se igrat!

Blagor tistim kužkom (in njihovim skrbnikom), ki imajo lahko čebele za igračke!
Logiran
Ursa
gost
« Odgovor #12 : sreda, 28.05.2003 : 20:52:08 »

Sonci sej moja višavka je čist enaka, podi se za vsem, najbolj se ji pa nasmejimo ko laja na prazno škatlo, ali pa na srajce ki se sušijo Cheesy  Do sedaj sem jo samo enkrat videla ko je priganjala čebelo, pa še ta ji je na koncu ušla. Drugač pa zjutraj veliko raje lovi mušice pa muhe  Grin
Logiran
sonci
gost
« Odgovor #13 : sreda, 28.05.2003 : 22:47:31 »

Hoj!

Hvala vam za tele nasvete,ste me malo potolažili.Mene so samo vsi prestrašili da kako je to nevarno,jaz pa kakršna sem,sem takoj postala panična.Prav bojim se psa spustit na kakšen travnik polhen rož,ker takoj skače od ene do druge čebele.Na srečo jo prej jaz ustavim preden jih vse po vrsti poje.
Te njene navade pa mislim da sploh ne bom mogla odpraviti,ker je doma ista zgodba.Ni večje sreče če kaj pribrenči v stanovanje....,če pa ne,so pa dobre tud kapljice ko pomivam posodo,ali pa lasje ko se češem.Vglavnem moja Sony je brezupen primer!









Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #14 : četrtek, 29.05.2003 : 10:25:45 »

Mojemu 'velikemu' lovcu Roll Eyes na vse kar leti, se tudi ne da dopovedati, da bi bilo bolje, če bi si poiskal kako manj 'pikajočo' prostočasno dejavnost.
In to kljub slabim izkušnjam.
Prva čebela ga je pičila že kot mladiča, ko je imel šele slabe 3 mesece. Pa ga še do danes ni srečala pamet. Je pa bilo takrat na vso srečo vse skupaj 'samo' zelo smešno (no ja, Taju se verjetno ni zdelo preveč smešno Grin). Po piku je pricvilil po treh tacah do mene (čebela ga je pičila v blazinico, ker je s taco udaril po njej - še dobro, da je uprabil taco in ne gobčka). Potem je bilo 'reveža' treba odnesti na kavč, mu izpuliti želo (začuda je mirno pustil, da sem poiskala želo in ga izpulila) in dati obkladek.  Ves postopek 'prve pomoči' je seveda potekal ob okoliščinam primerni 'glasbeni' spremljavi Grin
In nato je 'bošček' nepremično ležal na kavču naslednji dve uri, držal taco, povito z mokro cunjo, v zrak, in se neizmerno smilil samemu sebi Grin
In že naslednji dan veselo nadaljeval z 'napadanjem' os, čebel, sršenov in ostalih letečih žužkov. Kar počne še danes.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Piki zuzelk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines