mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:21:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Piki zuzelk
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Piki zuzelk  (Prebrano 22586 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #15 : četrtek, 29.05.2003 : 13:38:29 »

Lanabela: Moja ma tut rada mravlje. Smo zadnjic bli pri enem kaficu na kavi zunaj na terasi pa je lepo ona med tem casom popapala vse mravlje. Cisto nic jo niso motle ko so ji lazle po gobcku pa po tackah. Pol pa mi veselo pride dat lupcka -> polnega mravlj   Tongue
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #16 : sobota, 24.07.2004 : 14:39:35 »

Hojla!

Danes smo imeli bližnje srečanje z rojom jeznih čebel. Razjezil jih je naš mali raziskovalec, ki je očitno dregnil v njihovo gnezdo.  Najprej je skakal, cvilil in se jih otepal, potem pa je revež kar obstal, ose pa so ga pikale.. Cry
Zvlekla sva ga stran, da svo mu iz dlake zbezala vse ose, potem ga je fant popokal in tekel z njim v avto. Revež tudi iz avta ni mogel!!
Doma sva ga namočila v ledeno vodo..Čeprav mali navadno protestira, je tokrat samo stal.. Undecided
In sveda kot vedno kadar jih rabiš, so bili vsi veti nedosegljivi! Shocked Angry
Končno nas je prijazen veterinar iz Topolšice pomiril in nam dal navodila. Opazovanje, počitek in tabletka Flonidan S.
Mali je že malo boljši, le otečen smrček mu nagaja. Sad
Upam, da se je kaj naučil!
Čimmanj takšnih dogodivščin,
Lili

 
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #17 : nedelja, 25.07.2004 : 08:30:31 »

Ajoj bajki, revež....upam, da bo kmalu boljše  Kiss

Mi smo tudi čebelica njam varianta  Shocked Roll Eyes...vedno se to zgodi v nedeljo, ko veterinarjev ni  nikjer (kot zakleto), pičijo nas navadno v jezik (ko jih hočemo s tal pobrat). No tako zadeve vedno rešujemo sami in to s flonidanom (za ljudi, ki ga imamo vedno na zalogo)  Cool
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #18 : nedelja, 25.07.2004 : 11:07:27 »

Mi smo že v elementu, čeprav smo pozorni na vse kar leti! Zaenkrat frajerčku na kraj pameti ne pade, da bi lovil kakšno leteče bitje!  Grin
Ali res kuža lahko dobi alergijo šele drugič ali tretjič? Kako to veš? In kako hitro je treba ukrepati?

Kaji pa en  Kiss, ker je tako zlata!
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #19 : nedelja, 25.07.2004 : 15:46:45 »

Bajki!

Prav tako kot človek lahko tudi pes, dobi alergično reakcijo šele 2-3 ali pa 5-ič. Je pa zadeva taka, da ko ga naslednjič piči kakšno letečo bitje opazuj, barvo jezika, potipaj vrat, poglej kako pes diha, na mesto kamor ga je čebela ali osa pičila, daj obhladke. Če boš opazila v obnašanju kakšne spremembe, ga odpelji k veterinarju, že samo če postane jezik drugačne barve, če globje diha, kakršna koli sprememba je pomembna!

LP , malemu raziskovalcu pa čim manj neprijetnih dogodkov.

Nina
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #20 : petek, 06.08.2004 : 17:35:03 »

Našega psička (3mes) je pred enim tednom pičila čebela (najverjetneje v smrček ali gobček). revček se je začel drgnit ob travo, zid, delal prevale itd. mi še ga na začetku niti nismo resno vzeli Roll Eyes potem pa v 10 min - najprej ena očka zatekla, pa druga, potem celi gobček Cry sploh ni bil za spoznat pa cvilil.. te smo mu devali obhladke na očke pa gobček (sej ne veš kaj sploh naj..) pa je revček vedno bolj zatekal te pa panika nastala smo klicali prijatelja veterinarja ki je bil na poroki in je rekel takoj obhladke okrog vrata - da mu še vrat ne zateče in se bi lahko zadušil.. pa k veterinarju (bla pa nedelja) na srečo so še delali.. ko smo ga peljali k vet. je mel očke tak zatečene da skoraj ni več ven videl.. no pri vet. je dobil 2 inekciji v ritko Smiley ko je prišel domov je že ko nori skakal okrog in se igral s sosedovo psičko - kot ne bi bilo nič Grin zanimivo je bilo videt kako je drug dan ležal in je kakšna čebela priletela mimo njega jo je samo gledal Grin - dan prej bi popapal vse Grin

no upam da se mu ne bo več to zgodilo... pa da se je iz tega kaj naučil - da ne sme dat smrček vsepovsod ! Wink

Lp, bolhica
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #21 : torek, 14.09.2004 : 22:57:38 »

Jana, nikjer nisem zasledila podobne teme? Huh

Danes je Tay 'fasal' nekaj neprijetnih pikov os, med drugim je fasal tudi po lulčku Shocked in ušesku...
Nekaj minut kasneje se je ulegel, se začel sliniti... Seveda hitro veterinarju Roll Eyes Dobil je adrenalin ITD...

Zanima me, če je imel kdo podobno izkušnjo?
(po moji logiki lahko tudi kuža, kot človek, pade v anafilaktični šok)
Kaj pa za naprej? Bo v primeru pika vedno alergijska reakcija ali to sploh ni nujno?

LP
Teja&popikan Tay-ko pajko Roll Eyes
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #22 : petek, 15.07.2005 : 14:50:23 »

Danes so me na 24.ur rahlo prestrašili s člankom o invaziji črnih vdov v Istri (predvsem Pula z okolico). Ali ima kdo kaj pojma o tem, koliko je omenjena zverinica nevarna psom?
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #23 : petek, 15.07.2005 : 19:45:02 »

Pozdrav!

Moja psička je alergična na čebelje pike. Ko čebela prvič piči, pes nima nobene reakcije. Če je alergičen se to pokaže pri drugem piku, čemur ponavadi sledi anafilaktičen šok, kar je doživela moja psička. Za videt je grozno! Undecided
Takrat smo takoj šli k veterinarju da je dobila inekcijo in je bilo ok.
Ker se pa zdaj bojim, da ne pridem pravočasno , mi je vet. dala tabletke (Medrol 4mg, ker imam majhnega psa, obstajajo tudi16mg) da ji dam ko vidim oteklino.Dobro je dat ker ne veš koliko se bo oteklina razširla in seveda led, da skrči žile in ustavi strup. Medrol se drugače uporablja tudi za ljudi.

Lp Smiley
Logiran
Staša
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 326


« Odgovor #24 : nedelja, 30.07.2006 : 22:54:35 »

Kako pogosta pa je alergija pri psih? Mojo čivavo je danes pičila čebela (prvič), iz gobčka (zunanja stran) sem ji pobrala želo, bila je otečena, vendar ne dolgo.

Tabletke in injekcije so enakovredne? Skrbi me, ker gremo na dopust čez en teden, tam pa ni veterinarja.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #25 : torek, 31.10.2006 : 13:53:44 »

Ravnokar je Thor dobil en osji pik v tačko. Še dobro, da ne v smrček, ker vedno s smrčkom nad njih leti. Tačko namaka v vodi, se vidi da mu paše. Mi lahko kdo pove, na kaj bomo pozorni? Veterinar začne komaj čez eno uro delat, pa ne bi rada, da se v tem času kaj zgodi... Joj, kako je jokal revček, zdaj pa samo milo gleda in liže otečeno tačko...
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #26 : torek, 31.10.2006 : 18:33:54 »

Otekline ni več, mali pa še vedno šepa, razen ko je treba hrano prosit Smiley Vidim pa, da ga zelo boli, ker ne more zaspat - mu tačka kar trza. Ko sem mu dala tačko v hladno vodo, pa je v naročju zaspal. Upam, da ga je izučilo... Ampak dvomim Smiley
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #27 : sreda, 02.05.2007 : 15:52:58 »

Tudi mi smo imeli danes srečanje s čebelo, ki se je za čebelo slabo končalo India pa ima otečeno zgornjo ustnico. Verjetno od silne groze pa se je tudi polulala, pokakala (driska) in nato še izbruhala celo kosilo. Sedaj je izgleda OK - vsaj upam, da ne bo težav.

 Undecided
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #28 : sreda, 02.05.2007 : 19:12:40 »

Pa kaj res od čebeljega pika anafilaktični šok ??
 Mojo Alesso je pred nekaj tedni pičila čebela v notranjo stran ušesa, je imela čisto rdeče in kar žarelo je uho, boga pa je jokala. Sem ji kar s kamagelom namazala in je bilo bolje. Sedaj me pa res skrbi, ko pravite, da prvi pik ne pokaže alergije. Kaj pa naslednji in če si nekje na otoku na morju, kjer ni veterinarjev Huh Kaj s seboj jemat ? Medrol imam, ker ga je hčera dobila ker je alergik, kaj pa tabletke proti alergiji, a tudi na pse delujejo, kdo kaj ve o tem??
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #29 : sreda, 03.09.2008 : 13:27:25 »

No, tudi mi smo danes imeli srečanje z oso. Ker naša Mimi vse povoha in poje (če je dovolj hitra), ji je zadišal kos salame. Na njej pa je bila osa. Tako je zajokala. Me zanima, kaj bo od tega odnesla. Huh
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Piki zuzelk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines