mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 15:28:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema  (Prebrano 22908 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #45 : torek, 29.04.2008 : 12:39:26 »

Tudi to je čisto resno vprašanje: kaj naredite, če ima pes drisko, ki je ni mogoče pobrati?
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #46 : torek, 29.04.2008 : 13:30:32 »

Tudi to je èisto resno vprašanje: kaj naredite, èe ima pes drisko, ki je ni mogoèe pobrati?

ne vem, če je to pravi odgovor, ampak jaz sem do sedaj počela tako:
- na vrtu pred in okoli hiše sem zalila z velikimi količinami vode (zalijemo in pognojimo travo Wink);
- na sprehodu in v šoli pa sem, če je bila driska-driska torej samo par kapelj ali pa curek obarvane smrdljive vode zadevo pustila tam kjer je! seveda sem v šoli prej vprašala "kaj naj s tem" samo je iz malega takrat res kapljalo... zoprna situacija... ko se je vsaj malo zgostilo, sem pa poskusila z vrečko večji del "zajeti" Tongue
lp, maja
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #47 : torek, 29.04.2008 : 13:56:11 »

Hvala, maja, mislim, da res ni kaj narediti, je pa zelo neprijetno, še posebej, ker sem sicer zelo "čistunska".
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #48 : torek, 29.04.2008 : 14:12:47 »

Hvala, maja, mislim, da res ni kaj narediti, je pa zelo neprijetno, še posebej, ker sem sicer zelo "èistunska".

meni je tudi grozno nerodno, ko ne morem pospraviti - ko je imel najhujšo drisko se je vedno "tazadnjič" še nabrzino podriskal pred vladno palačo - na talepi porihtani zelenici....  sram
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #49 : torek, 29.04.2008 : 14:44:29 »

ko je imel najhujšo drisko se je vedno "tazadnjič" še nabrzino podriskal pred vladno palačo - na talepi porihtani zelenici.... sram

Haha, Skoki faca Cool A si ziher da ni le izražal svojega političnega stališča s tem? Tongue

Drugače pa tud jaz pač poberem kolikor gre, če je kdaj driska. Še najbolje je, če ji takrat znese it na listje, ker se lepo pobere vse skupaj, če je pa na travi pa pač poberem kolikor gre...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #50 : torek, 29.04.2008 : 21:41:34 »

Z drisko je tako ... ce se ze zgodi kje na kakem travniku, kjer se pobirajo drekci, jo, ce res ni ta huda voda poberem, drugace pac pustim. Se nam je pa ze zgodilo tudi na cesti ... smo sibali domov po vodo in sprali s ceste.

Se je pa enkrat to zgodilo Maticu ... sredi zelezniskega podhoda v ljubljani ... ena je imela tako drisko, da je bila res cisto sama voda in ni zdrzala do druge strani ... kaj ces, se zgodi, ...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #51 : sreda, 30.04.2008 : 10:44:59 »

Mislim, da so o temi o pobiranju kakcev nekaj govorili od enega spreja, ki zamrzne drisko da se jo v enem kosu pobere. Samo meni se to zdijo nepotrebni potisni plini in embalaža. Če veš da ima drisko imaš s sabo flaško vode ali pa pač prideš nazaj, če se zgodi nekje kjer je neprimerno pa nimaš nič s sabo. Ne vem, men se zdi brezveze sprejat nekaj, kar itak splakne prvi dež...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #52 : sreda, 30.04.2008 : 11:49:56 »

Kot zanimivost:

http://www.ksk.si/tm.asp?s=opis&o=18&gm=1&m1=3&m2=1&m3=1&m4=1&p1=4&p2=10

Očitno se kar nekaj dela na tem področju...
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #53 : sreda, 30.04.2008 : 18:42:54 »

Ja, res dobr! Točno na tak način sem si jaz zamislila osveščati tudi mlajše, ko nam bo uspelo zorganizirat podobno akcijo pri nas! Se mi zdi fajn način, da otroka skozi igro naučiš, kako se dela... Pa še ta mal starejši kej zraven poberemo   Tongue

Sicer pa sem danes pregledala ene vrečke za pobiranje "pasjevcev" in daleč od tega, da bi ble bio razgradljive  Undecided baje pa obstajajo ene, ki so, ampak so zelo nepriročne za s seboj nosit (večje pa ne da se jih zložit - take trše so, iz papirja al nekaj podobnega). Mogoče bi bila pa varianta s tistimi bio razgradljivimi vrečkami, ki se pri sadju dobijo pa še zastonj so... Torej, če so zares razgradljive. To moram še preverit.

Samo se jih vseeno ne sme metati v bio smetnjake, ne???

Vem, da sem sla jaz cist iz teme, ampak podnaslov teme je tudi eko tema ... tako da me vprasanja o azbestu se vedno zanimajo ... ce kdo kaj ve. sram

Lp, Ursa

Ja, če so bio razgradljive, se jih lahko meče v BIO smetnjake.

Za azbest pa še ne vem, Urša. Se bom probala mal pozanimat. Sam iz tistega linka, ki si ga ti nalimala, izhaja to, de je to pač zelo delikatna zadeva-tista vlakna, ki se hitro lomijo in je nevarnost, da ti tisto v pljuča pride. Kar se zemlje tiče pa res ne vem, kakšne vplive ima. Bom poskusla kaj stauhat.  Wink

LP, M


Lp
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #54 : sreda, 30.04.2008 : 19:04:07 »

Kaj se pa zgodi, če lastnik pozabi vrečko doma...  Cheesy No sej ne da se to dogaja komu izmed nas   Wink  ampak vseeno Smiley
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #55 : sreda, 30.04.2008 : 19:19:38 »

Kaj se pa zgodi, èe lastnik pozabi vreèko doma...  Cheesy No sej ne da se to dogaja komu izmed nas   Wink  ampak vseeno Smiley


meni se je zgodilo pred mesecem dni na morju! naredil je eno gromozansko klobaso na zelenici (taki tanobel)... sram sem pustila, da se je strdilo in pobrala z dvema storžema na poti nazaj... Cheesy

drugače sva pa s prejšnjo kužo velikokrat improvizirali (to je bilo pred mnogimi Wink leti in takrat se je šele začenjalo s pobiranjem v našem delu mesta): listje, kamni... pa tudi za brisanje pokakane rite se najde veliko naravnih pripomočkov!

lp, maja
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #56 : sreda, 30.04.2008 : 22:08:47 »

Ja improvizacija je včasih potrebna Smiley  Takrat si zaželim, da je kdo po nesreči odvrgel kakšno vrečkico, ki je še uporabna.
Ampak še večjo improvizacijo zahtevajo koši kot je tale spodaj...
no potem ko se odločiš, da poiščeš drug koš nekaj metrov naprej ugotoviš, da je do drugega koša še dooooooooooolga pot. Hja...


* prepolno 1.JPG (43.72 KB, 300x300 - pogledano 147 krat.)
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #57 : sreda, 30.04.2008 : 22:30:53 »

Ja, če so bio razgradljive, se jih lahko meče v BIO smetnjake.

Sori, ampak v tole nisem cisto prepricana, kajti res, da so bio razgradljive, ampak koliko casa pa je potrebno, da se razgradijo??? Vsebino teh smetnjakov zmeljejo in vem, da ze papirja ne smes notri metat, edino tistega od sadja, tako da za plasticno vrecko mislim, da ne pase noter. sram

Za azbest pa še ne vem, Urša. Se bom probala mal pozanimat. Sam iz tistega linka, ki si ga ti nalimala, izhaja to, de je to pač zelo delikatna zadeva-tista vlakna, ki se hitro lomijo in je nevarnost, da ti tisto v pljuča pride. Kar se zemlje tiče pa res ne vem, kakšne vplive ima. Bom poskusla kaj stauhat.  Wink

Tole me res zanima, ker imamo ob kompostu salonitke, to zemljo pa bi rada tasca drugo leto porabila za vrt, se prej pa je nameravala gor posaditi buce ... pa me je malo strah, da ne bi bilo skodljivo predvsem za Gala. Ker fora je v tem, da bo potem cel vrt posut s to zemljo ... dokler mu samo teh buc ne dajem ok, ampak cisto vsega z vrta mu pa ne bom mogla preprecit ... ce ne drugace mu bo tasca kdaj kaj skuhala. Zato bi rada informacijo prej, ce jo bo kdo imel, da to zemljo v primeru skodljivosti raje odpeljemo drugam.

Lp, Ursa
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #58 : četrtek, 01.05.2008 : 15:32:34 »

Sori, ampak v tole nisem cisto prepricana, kajti res, da so bio razgradljive, ampak koliko casa pa je potrebno, da se razgradijo??? Vsebino teh smetnjakov zmeljejo in vem, da ze papirja ne smes notri metat, edino tistega od sadja, tako da za plasticno vrecko mislim, da ne pase noter. sram

Te vrečke so na osnovi koruznega škroba ipd. (baje celo dišijo po kokicah). Meni je to, da se v bio smetnjake mečejo bio odpadki v papirnatih, bio razgradljivih vrečkah ali brez vrečke, povedal gospod, ki dela na komunali in je njegovo delo povezano prav ločevanjem odpadkov (mislim, da je celo vodja tega oddelka, pa tudi izobražuje naokoli). Rekel je to ja, da se odpadki zmeljejo v kompostarni, nato jih dajo na grede in na koncu presejejo. Kar ostane na situ mislim, da zavržejo v navadne smeti. Ne vem, kako hitro zadeva razpade in v kateri fazi - ali že pri mletju ali po tem na gredah (najbrž je to tudi kakšna temperaturna obdelava) - se pa prav gotovo v bio razgradljivih vrečkah lahko odlaga odpadke v bio smetnjake.

Naj pa ponovim še enkrat, da to niso tiste šumeče vrečke, ki se jih dobi na blagajni ampak prav posebne vrečke, ki se jih dobi npr. na teh zbirališčih odpadkov (vsaj na naši komunali se in ena stane 13 centov), v Merkurju in še kje...

Lp, M
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #59 : petek, 02.05.2008 : 17:16:08 »

Koda:
kaj naredite, če ima pes drisko, ki je ni mogoče pobrati?

Jaz (še enkrat) predlagam časopisni papir. Patent je last mojega očeta (ga z veseljem posodi), zagrizenega kritika pasjeljubcev vse dokler ni postal eden izmed njih. Zdaj se noče izneverit svojim dolgoletnim zgražanjem nad nečistimi zelenicami itd. in pod našo RWko vztrajno podstavlja Delo Smiley. So kar L velikosti drekci, a gre vseeno brez problema.

Z nekaj prigovarjanja in vztrajanja se da psa preverjeno tudi umirit, da med početjem ne teka naokoli, ampak miruje. Časopis pobereš brzinsko - takoj, ko je mogoče, potem pa naj on namišljene drekce mirno "zakopava" z  zadnjimi tacami. Je pa res, da smo mi to začeli vadit takoj, ko je naša prišla k hiši -  ko je bila še čisto majhna.

Sicer pa prakticiramo tudi "lulanje na ukaz". Za lulanje vztrajno ponavljaš "luuuulaj, luluaj" in potem seveda "priiiidna", dokler beseda "lulaj" ne postane pogojni refleks in spusti takoj, ko jo izgovoriš. Isto se da naučit tudi za kakanje (pri nas za lulanje dela 100%, za kakanje malo manj). Najbolje si je omislit nek vedno isti prostor v bližini doma, ki ravno tako deluje pogojevalno in vsaj lulanje opravit še pred sprehodom, za kakanje pa recimo določimo dve ali tri ravno tako vedno isti točki nekje malo naprej na naši redni sprehajalni poti, kjer naredimo pavzo, se malo zadržimo - ko se začnejo priprave, spet ponavljamo "kaaaakaj" in potem pohvala... Tako preprečiš nesreče in sramote na neprimernih mestih. Morda se sliši komplicirano, a sploh ni in sčasoma postane rutina. Reakcije anti-pasjeljubcev - čudenje ter pohvale znova in znova in s tem, upam, tudi malo popravljena predstava o lastnikih psov.

Driska je seveda izjema, takrat ne deluje nič od naštetega, razen seveda na široko razgrnjenega časopisa, na katega kot rečeno priseeeegam  Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines