mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 16:00:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema  (Prebrano 22909 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #60 : petek, 02.05.2008 : 17:20:13 »

Citat je bil od Vis in nox, a se mi je spet sfižil, še vedno ne znam - pritisnem "citiraj" in vmes copy-pastam vsebino, a to očitno ne gre tako...
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #61 : petek, 02.05.2008 : 18:36:33 »

Fižolovka, bravo! To s časopisom bom jaz za drisko uporabila, potem pa v večjo vrečo in navadno kanto! Za čimmanj drisk! Cheesy
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #62 : petek, 02.05.2008 : 19:46:21 »

 Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #63 : sobota, 03.05.2008 : 21:26:49 »

Citat je bil od Vis in nox, a se mi je spet sfižil, še vedno ne znam - pritisnem "citiraj" in vmes copy-pastam vsebino, a to očitno ne gre tako...

Copy - pastaj tudi avtorja citata, se pravi vso njegovo vsebino posta tako, da najprej klikneš "citat", in nato vse skupaj skopiraš, z začetno in končno kodo.  Smiley Pa saj tudi drugače vsi vemo, za kaj gre  Smiley Wink

Jaz pa imam to srečo, da živim ven iz mesta, da ne sprehajam psov po mestu, in da imam okrog sebe ogromno maneverskega prostora za sračkanje  Wink kolikor hočeš travnikov, gozda, stranpoti, zapuščenih cest...in jaz, če verjamete ali ne, še nisem v življenju pobrala kakca, (pa ne da ga ne bi hotela), razen po pesjaku, slučajno po garaži, ali če se je slučajno kdo pokakal, kjer se ne bi smel, ipd... Roll Eyes ni mi problema pobrat, ampak sem pa vesela, ker tega ne rabim počet.  Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #64 : četrtek, 08.05.2008 : 11:10:45 »

linchaich, v včerajšnejm Delo&dom je en dolg članek o azbestu (odstranjevanju). Nisem ga sicer brala, ampak morda tam najdeš odgovore na tvoja vprašanja.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #65 : četrtek, 08.05.2008 : 12:32:00 »

Sem prebrala ... je vse kar pise na linku, ki sem ga nekaj sporocil nazaj prilimala ... nic novega. Hvala vseeno! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #66 : petek, 09.05.2008 : 19:39:43 »

Zdaj ko mam doma super duper naštimane koše za ločevanje  Cool, sem pa še bolj "not padla"  Cheesy Pa se mi pri plastiki včasih mal zatakne... Na splošno se mi zdi, da je zelo slabo označeno, kaj gre kam. Se štejem med mlade in tud nimam težav z očmi pa vseeno komaj najdem kakšen znak, včasih je pa tudi tak, da si ga niti ne znam razložit...  Undecided Kako naj bi potem starejši ljudje ali ljudje s težavami z vidom ali pa sploh taki, ki se jim ne da preveč poglabljati v ločevanje (skratka zaenkrat še večina) vedeli, kam kaj spada? Je dal gospod s komunale v najinem "intervjuju" idejo, da bi moral zahtevat, da se na embalažo tako jasno napiše, kot je npr. na cigaretah, da škodujejo zdravju. Se mi zdi res dobra ideja!

Sem hotela stiropor stran vreč pa mi ni blo jasno, kam. Na njem je oznaka 06-PS in sem šla gledat kaj to pomeni... Tukaj so rezultati, če še koga zanima:

Oznake za plastiko, ki jih najdemo na nalepkah izdelkov

Polietilen tereftalat [01 – PET]
je zaradi nizke cene primeren za široko uporabo: za folije, plastenke za mineralno vodo, povratne plastenke, plastenke za vroče polnjenje, plošče za zasteklitve, reklame in sintetična vlakna.

Polietilen visoke gostote [02 – PE HD]
uporabljamo v trdih brizganih izdelkih, kot so plastenke, folije, cevi za vodovod, plinovod, kanalizacijo, za zaščito kablov, ohišja kemijskih aparatov, nosilke za steklenice in živila, ročke, posode za kemikalije itn.

Polivinilklorid [03 – PVC]
skoraj dve tretjini PVC-ja porabijo za izdelavo cevi. Uporabljamo ga tudi za plastenke. Če je PVC pomešan z mehčalcem (npr. ftalat ester), postane upogljiv in ga uporabljamo za fleksibilne izdelke, kot so npr. dežni plašči in zavese za kabine za prhanje.

Polietilen nizke gostote [04 – PE LD]
uporabljamo za nakupovalne vrečke, otroške plenice, folije za tiskovino, vrečke za zamrznjeno hrano, folijo za kaširanje, krčljivo folijo, folijo za laminiranje, zatezno folijo ter votlo pihano embalažo za živila, za kemikalije, farmacevtske izdelke, kozmetiko, tekoča goriva, maziva in premaze.

Iz polipropilena [05 – PP]
so narejene vodovodne cevi, avtomobilski deli, električni aparati, deli armatur, uporabljamo ga v kemični industriji, za kable, cevi, embalažne folije, embalažo za živila (margarina, jogurt, kruh, pecivo), trakove za pakiranje delov pralnih strojev (boben), napeljave za vodo in vroč zrak, medicinske pripomočke (injekcijske brizge za enkratno uporabo, plastenke za infuzijo) idr.

Polistiren [06 – PS]
najdemo v embalaži za enkratno uporabo - lončkih za jogurt, skuto ipd., v delih svetlobnih naprav, posodi, pokrovčkih, škatlah za zdravila, ohišjih za aparate, delih hladilnih naprav; uporabljamo ga tudi v gradbeništvu.

Vir: http://www.kemijskovaren.si/jaz/odpadki.htm
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #67 : petek, 09.05.2008 : 21:50:59 »

Tole me res zanima, ker imamo ob kompostu salonitke, to zemljo pa bi rada tasca drugo leto porabila za vrt, se prej pa je nameravala gor posaditi buce ... pa me je malo strah, da ne bi bilo skodljivo predvsem za Gala. Ker fora je v tem, da bo potem cel vrt posut s to zemljo ... dokler mu samo teh buc ne dajem ok, ampak cisto vsega z vrta mu pa ne bom mogla preprecit ... ce ne drugace mu bo tasca kdaj kaj skuhala. Zato bi rada informacijo prej, ce jo bo kdo imel, da to zemljo v primeru skodljivosti raje odpeljemo drugam.

Azbest, ki se nahaja v naših domovih in zgradbah, postane nevaren, ko material dotraja,
se poškoduje ali pa se zaradi neprimernega ravnanja z njim začnejo azbestna vlakna
sproščati v zrak. Vlakna, ki se sproščajo pa lahko predstavljajo nevarnost za naše
zdravje. Nevarni so predvsem tisti izdelki, ki se drobijo ali spreminjajo v prah, ko jih
uporabljamo ali delamo z njimi. Drobljiv azbest lahko z rokami ceframo ali drobimo,
nedrobljiv azbest pa je pretrd, da bi ga zdrobili med prsti. Zato je najbolje, da izdelke iz
azbesta, ki niso dotrajani ali poškodovani, pustimo pri miru in jih po možnosti na površini
še zaščitimo.
vir: http://www.ivz.si/javne_datoteke/datoteke/921-Azbest_splosnicdel.pdf

Glede na to je predvsem pomembno vprašanje, v kakšnem stanju so vaše salonitke... Če so v slabem, je verjetno najbolje poklicati profi odstranjevalce ali pa se pred tem vsaj temeljito poučiti o pravilnem ravnanju z azbestnimi odpadki - npr. nujna uporaba maske (s tem da običajna maska proti prahu ni ok, temveč mora biti baje prav posebna za ta namen), glede transporta so pa itak prav posebni predpisi...

LP, M
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #68 : četrtek, 29.05.2008 : 17:52:56 »

A se loh sam mal pohvalim, no?   Cool Od kar bolj pridno ločujem - torej vestno tudi plastiko in pločevinke, sploh ne morem napolniti navadnih smeti! V enem mesecu sem le enkrat odnesla navadne smeti, pa še to imam zelo majhne (le v kopalnici).  Cheesy Kar ne morem verjet... Navdušila sem tudi nekaj svojih prijateljev in ti težijo naprej hehe. Prijateljica je v svoji stolpnici vplivala na tri gospodinjstva in je ravno predvčerajšnjim govorila s hišnikom, ki mu ni bilo jasno, da je bila ena kanta ob odvozu čisto prazna!!  Shocked Waaw. Toliko o kamenčkih... Smiley LP, Maja
Logiran
Lumpa
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #69 : sreda, 06.08.2008 : 18:56:47 »

Super za tole temo.     Wink

Jaz ločujem odpadke že od nekdaj, že veliko let let prej, preden smo pri nas uradno dobili kontejnerje za ločeno zbiranje odpadkov. Sploh koše za bio odpadke smo v Ljubljani dobili najkasneje.

Jaz sem bio odpadke /ker živim v bloku in nimamo komposta/, zbirala že zdavnaj, dokler ni bilo še posebnih kontejnerjev, sem jih pač potem odvrgla v navadne smeti, nekako mi ni šlo metat olupke /organsko/ in plastiko v isti koš.  Roll Eyes

Dokler niso začeli prodajati biorazgradljivih vrečkic, smo bio odpadke zbirali v paprinate vrečke od kruha in sadja, te pa so bile še v plastični vrečki od sadja, ker se včasih vsebina tako razmoči, da ne gre drugače.
Dolgo smo čakali, da smo dočakali biorazgradljive vrečke, mislim da so iz koruznega škroba, kupiti se jih da v merkurju.  Smiley

Sem tudi jaz razmišljala, da kakci, ki so organski in plastika /vrečka/ ne gredo preveč skupaj, ampak dokler tudi tu ne bodo začeli prodajati biorazgradljivih, bo pač potrebno tako..

Mi imamo zaenkrat le muce in njihove kakce mečemo kar v wc, ker je pač mačji wc tudi na stranišču..

Kar pa se azbestnih plošč tiče, jaz sicer o azbestu ne vem dosti, samo če mene vprašaš, glede na to, da je azbest tako nevaren material, ga jaz posledično tudi na vrt ne bi dala, ampak raje na odpad in čim bolj po predpisih. To je pač moje mnenje, pomoje se z azbestom ni ravno za igrat.  Undecided

Toliko zaenkrat iz moje strani, super, da ste odprle tole temo.. Wink Cheesy

Logiran
Lumpa
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #70 : sreda, 06.08.2008 : 19:02:42 »

Aja pa še to; jaz plastiko, embalažo in konzerve prej vedno operem preden odvržem, če ne pa vsaj splaknem z vodo, da ni več ostankov hrane..  Smiley
Mogoče se bo komu zdelo to preveč komplicirano, ampak nekako mi ne gre v račun razkajojoča hrana v embalažah, ki se masovno zbira v kontejnerjih, če nič drugače, ni higienično, pa hitreje dobi vonj..
 Roll Eyes
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #71 : četrtek, 07.08.2008 : 21:29:35 »

Dobi se tudi biorazgradljive vrečke za pasje kakce. Samo vprašat je treba v trgovini za male živali Wink
lp
T.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #72 : petek, 08.08.2008 : 11:34:39 »

Včeraj zvečer zaradi teme nisem našla Ajinega kakca.  Huh Sem ga pa danes zjutraj pobrala, ga ni še nihče ukradel! Grin Je pa bolj prijetno tople pobirati, bljak! Roll Eyes Tongue
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #73 : sobota, 09.08.2008 : 11:08:56 »

Sem ga pa danes zjutraj pobrala, ga ni še nihèe ukradel!
Huh, maš pa res srečo!  Grin

Lumpa super, da si se oglasila!  Smiley Se mi zdi, da smo Slovenci še dokaj pripravljeni varovati naravo, samo malo bolj je treba osvestiti ljudi in jim pokazati način ter dati možnosti. Tko da dejte govorit o tem in osveščat, kjer se le da.  Smiley Da ne bomo kdaj tko kot v Neaplju in bo moral Janez za demonstracijo pometat in pobirat smeti  Roll Eyes
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #74 : sobota, 09.08.2008 : 11:15:08 »

Včeraj zvečer zaradi teme nisem našla Ajinega kakca. Huh Sem ga pa danes zjutraj pobrala, ga ni še nihče ukradel! Grin Je pa bolj prijetno tople pobirati, bljak! Roll Eyes Tongue

 Grin Grin Grin  Še dobro, da si ga našla, ker drugače bi morala prijavit ukraden predmet  Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines