mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:19:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema  (Prebrano 22756 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #90 : ponedeljek, 09.08.2010 : 17:35:02 »

Mi zavijemo v vrečkico in med ostale odpadke.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #91 : ponedeljek, 09.08.2010 : 17:35:32 »

Na pesku, ki ga uporabljam, piše, da je 100% naravna glina - betonit. Piše tudi, da se ga lahko uporabi kot gnojilo na vrtu. No, vrta sicer nimam, toda nekako nisem prepričana, da bi to bila dobra ideja Wink
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #92 : ponedeljek, 09.08.2010 : 20:05:41 »

Tema je stara že skoraj dobre 2 leti, pa me zanima, če je od takrat kaj sprememb na bolje. Nasploh glede razgradljivih vrečk. Kje jih kupujete?

Dm in verjetno Mueller ipd. prodajajo bio razgradljive vrečke za biološke odpadke. Ni pa poceni, 10 (9 litrske, manjših ni) vrečk je okoli 2€ (ne me za besedo držat, ker jih že dolgo nisem kupila). Jaz kupim tiste ultra tanke male vrečke (v trgovinah jih imajo za sadje in zelenjavo) in gredo s peskom in iztrebki vred med komunalne odpadke. Prav vsak najmanjši kos drugih smeti ločujem.
Logiran

Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #93 : ponedeljek, 09.08.2010 : 21:37:29 »

Jaz sem dobila manjše bio razgradljive vrečke, 4 ali 5l, mislim da v tušu ali pa merkurju, nisem več ziher, samo sem jih v končni fazi opustila, ker so bile pa potem premajhne (3 mačja stranišča, eno kunčje pa dnevni kuhinjski odpadki pa smo bli v dveh dneh nabasani do te mere, da se je potem velikokrat strgala (pa ni drugače nič bolj krhka od ostalih biorazgradljivih). Ob večjih čiščenjih (menjava celotnega peska, menjava stelje degujem ...) vzamem tisto, ki jo kupim v šparu ali tušu pri blagajni, ko pozabim svojo platneno vrečo, ki so prav tako razgradljive (ne vse, ampak imajo tudi takšne) ampak se jih težko ponovno uporabi za šoping.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #94 : ponedeljek, 09.08.2010 : 22:11:02 »

Dm in verjetno Mueller ipd. prodajajo bio razgradljive vrečke za biološke odpadke. Ni pa poceni, 10 (9 litrske, manjših ni) vrečk je okoli 2€ (ne me za besedo držat, ker jih že dolgo nisem kupila). Jaz kupim tiste ultra tanke male vrečke (v trgovinah jih imajo za sadje in zelenjavo) in gredo s peskom in iztrebki vred med komunalne odpadke. Prav vsak najmanjši kos drugih smeti ločujem.

Jaz vrečk ne kupujem, ker uporabim tiste za sadje in zelenjavo (teh vrečk je tako ali tako preveč in jih nimaš uporabiti za kaj drugega, žal).
Mi je pa všeč, da v DM nakupljene stvari zložijo v razgradljive vrečke. Vsaj označene so kot take.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #95 : ponedeljek, 09.08.2010 : 22:31:48 »

Za sproti uporabljam vrečke od sadja in mečem med "ostalo". Kadar menjam cel mačji pesek, pa ga včasih razsipam med grmovje na koncu vrta, kjer je dovolj gosto, da pes ne pride zraven. Včasih pa dam v navadno vrečko in med "ostalo", ker bi bilo drugače tisto grmovje že do vrha zasipano. Traja namreč kar nekaj časa, da se pesek razgradi, pa tanka plast mora biti, drugače nastane obupna packarija. Za na kompost res ni primeren.

Za pasje kakce se pa tudi ne znašam na občinske vrečke, ker jih ponavadi ni. Včasih kupim tiste v rolici, večinoma pa tudi uporabljam kar one od sadja. Če mi je sumljivo, da se bo strgala, dam pač dve skupaj. Potem pa vržem v prvi javni koš, na katerega naletim. In včasih celo podtaknem komu v kanto, kadar so nastavljene za odvoz. Tisti posebni pasji koši so namreč hudo redko posejani in ponavadi čisto polni.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #96 : ponedeljek, 09.08.2010 : 22:46:40 »

Mi imamo glede pasjega "odmetavanja" tule srečo. Veliko košev in vrečk, pa še to pasjo postajo pod blokom odkar je bila v Žurnalu zelo lepo redno oskrbujejo Wink.

Če grem pa po poti, kjer vem, da je več bio košev uporabim pa razgradljive pasje vrečke.
Logiran
taramura
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #97 : torek, 10.08.2010 : 19:45:38 »

Moram povedat, da sem fascinirana nad eko ozaveščenostjo med članicami na tem forumu bravo veselje
Logiran
PanVinnie
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #98 : nedelja, 15.08.2010 : 22:56:13 »

še jst se oglašam Wink jst sm po enem tednu pucanja iztrebkov naših zverin Wink ugotovila, da bo najbol pametno, če spraznem bano sladoleda Cheesy in sem jo Wink zdej mam pa tist na mačjem wc-ju, ko je potreba po pucanju z lopatko šibam kakce in grudice v to banco, in nesem direkta v kanto - zunaj Wink tko da mislm da ne bom zamenjala tega načina, je še najboljši Wink pa mam ta princip že 3 mesce, banca je še kar ista, čeprav jih je blo spraznjenih mal več  Roll Eyes  Evil
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #99 : ponedeljek, 16.08.2010 : 06:25:18 »

PanVinnie, kaj pa smrad iz kante?  Shocked  Jst naše pridelke skrbno zavijem, zavežem v vrečke za pasje drekce (kadar imam "mali obhod") ali večje od sadja v nakupovalnih centrih (ob "velikih obhodih"), pa vse lepo ven v kanto (izključno zunanje bivanje! Wink), pa v premeru 3 metrov voham smrad, glede na to, da praznijo na 14 dni... Sad
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #100 : ponedeljek, 16.08.2010 : 07:26:26 »

Pri nas tudi samo na 14 dni praznijo Angry.
Mečemo noter mačje vrečke, pa vrečke s pasjimi pridelki in drugo pacarijo, da potem komaj čakam, da odpeljejo, ker je na koncu že prav  bruham.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #101 : ponedeljek, 16.08.2010 : 07:57:22 »

EnaNika jaz isto kar vrečke od sadja uporabljam... Sem 'ekološka' do te mere, da ločujem do neke mere, nisem pa pripravljena pol dneva pri smeteh preždet in pretirano tuhtat, v katero kanto bom kaj vrgla. Jaz vsaj vse v kanto vržem. Koliko je tistih, ki pustijo kar kjer jim pade? Dokler tudi občine ne bodo kaj več naredile za čisto okolje, čiste vode, gozdove in ozaveščanje tistih, ki so glavni svinjuhi, nimam nobene slabe vesti, če se tudi kdaj zmotim. Dokler država ne bo stopila na prste proizvajalcem, ki vsak čevap v polivinil zavijejo...
Logiran
PanVinnie
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #102 : ponedeljek, 16.08.2010 : 10:30:03 »

no punce,mamo to srečo da praznejo enkrat tedensko, tko da to ni ravno problem, vonj pa obstaja, normalno! ampak mislim da tut vrečke ne morš tok zavezat da nebi vonj ven našu... tko da... pri nas se obnese... Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #103 : ponedeljek, 16.08.2010 : 10:37:34 »

Ampak a ni potem smetnjak ful umazan od znotraj in se ta vonj kopiči, ali vam jih redno tudi perejo  Undecided
Pri nas perejo občasno samo tiste kante za biološke odpadke, tja se pa živalskih iztrebkov baje ne sme metat.
Logiran
PanVinnie
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #104 : ponedeljek, 16.08.2010 : 12:34:17 »

jah vonj v kanti res ostane, ampak mamo kanto na takšnem mestu, da ne gremo velikrat mimo, ko pa nesemo smeti pač ne dihamo zraven Smiley da bi pa kante prali pa še nism slišala. vsaj pr nas se to še ni zgodil Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines