mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 07:42:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Stroški s psom
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stroški s psom  (Prebrano 19293 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PaAnja
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« : torek, 10.08.2010 : 17:56:26 »

No, mene pa zanima, koliko približno odštejete na leto, na mesec za vašega psa? Brez izrednih veterinarskih stroškov (za te sklepam, da je kot pri avtu, pod 100 ne prideš skoz Wink), zanima pa me za vse velikosti, tako da navedite še velikost ali pasmo vašega ljubljenca.

Lp, Anja
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #1 : torek, 10.08.2010 : 18:12:06 »

Za mojo višavsko terierko na mesec porabim približno 40 eurou. Torej je to nekje 480 eurou na leto. S cepljenji je pa to nekje 540 eurou na leto.



P.S: Sem se veliko bolje počutila, ko tega nisem šla računat. sram
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2 : torek, 10.08.2010 : 18:48:31 »

Zakaj bi se pa slabo pocutila? Meni se zdijo zneski za zivali nekaj vsakdanjega in prav nic strasnega, glede na to, da se sami odlocimo za njih.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : torek, 10.08.2010 : 18:59:42 »

Hja, mi porabimo za naše 4 višavce, cca. 480 letno za hrano, pa sigurno še vsaj 100 eur za priboljške. Letno so potem še cepljenja se pravi 320 eur za vse 4, pa 1x letno sigurno menjamo povodce in ovratnice, recimo še 100 eur. Se pravi okrog 1000 eur je tisto najosnovnejše. Vsega ostalega je pretežko za preračunat na pamet, razne igrače, ležišča, krtače, itd. ne znam preračunat odkrito, ampak tudi tega ni malo, ker pa je ponavadi enkrat letno vmes tudi leglo, je še tam ogromno stroškov. Pa še razstave so druga zgodba pol...

Aja, pri hrani je pač za nas malo ceneje kot za enega malega psa, ker so velike vreče pač precej ugodnejše.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4 : torek, 10.08.2010 : 19:00:54 »

Za mojo višavsko terierko na mesec porabim približno 40 eurou. Torej je to nekje 480 eurou na leto. S cepljenji je pa to nekje 540 eurou na leto.

Zdaj pa pomnoži to s povprečno življenjsko dobo višavca tam vsaj 12 let, pa dobiš zelo lep znesek, ljudje pa jamrajo ob nabavni ceni. Sad
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #5 : torek, 10.08.2010 : 19:03:39 »

Tale tema oz. zelo podobna že obstaja sicer Smiley ampak hrana cca 30, potem pa še ampule - to je od nujnega mesečno. So pa seveda še občasne stvari (cepljenja, pregledi...) in pa nenujne stvari ... Wink.

Aja  Smiley pa "začetni" stroški (povodec, ovratnica, ležišče, posode ...)
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #6 : torek, 10.08.2010 : 19:09:04 »

Za hrano od januarja do avgusta smo za minija (7kg) in maksija (50kg) porabili natančno 680€. Sem vedla, da je to drag šport, sam računat pa res ne grem nikol več  Cheesy Ostalega pa praktično ne kupujem, tako da mamo stroške res samo s hrano in veterinarjem. Pa seveda bencin za izlete, sam to tu ne šteje.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #7 : torek, 10.08.2010 : 19:26:19 »

Zakaj bi se pa slabo pocutila? Meni se zdijo zneski za zivali nekaj vsakdanjega in prav nic strasnega, glede na to, da se sami odlocimo za njih.

Ne, saj nisem tako mislila. Samo, ko pomislim, koliko (nepotrebnih) ovratnic ji kupim, ki so v bistvu veselje bolj zame kot zanjo mi postane neprijetno, ker bi lahko ta denar namenila naprimer zavetišču. Pa še zato, ker stroški, ki sem jih naštela zgoraj (razen veterinarja) so moji, ki jih jaz plačam, ki pa še nimam lastnega prihodka. Pa lepo prosim ne me zdaj narobe razumet mi ni žal niti centa, ki ga dam zanjo, saj mi ona to povrne tako, da me vsakodnevno osrečuje. Kiss Wink
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #8 : torek, 10.08.2010 : 19:26:44 »

Zdaj pa pomnoži to s povprečno življenjsko dobo višavca tam vsaj 12 let, pa dobiš zelo lep znesek, ljudje pa jamrajo ob nabavni ceni. Sad
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #9 : torek, 10.08.2010 : 19:30:53 »

Eh, sem hotela pod citat zapisat, da se popolnoma strinjam in se zato tudi nikoli nisem pritoževala zaradi nakupne cene, ker se mi zdi normalna.
Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #10 : torek, 10.08.2010 : 19:52:39 »

Nakup psa: 1500€
Cepljenja: 3x 35€ (maldič)
Hrana: 5,36€ na mesec
Priboljški: 6,50€
Posteljica: 15€
Torba: 20€
Igrače: okoli 40€
Povodec in oprsnica: 20€
Posodice in ostale drobnarije ne štejem. Pa razglistenja in drugih veterinarskih storitev niti.

To so moji stroški z mladičem zaenkrat. Vem, da me čaka še dosti več stršokov, ampak to je pač cena za naše pikce.
Logiran
PaAnja
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #11 : torek, 10.08.2010 : 20:33:05 »

Hvala, da lahko z vami preverjam, če sem si sposobna omislit kako pasje živinče.Cheesy

Ja, nabavna cena je problem, ker moraš dati tam od 600/700 in naprej (odvisno od pasme) evrov naenkrat. Je pa fino vedeti, v kaj se spuščaš pred nakupom in to ne zgolj nekaj na uč, v smislu vsi vemo, da je pes drag špas, ampak konkretno, s številkami. Je tako veliko lažje ugotoviti, ali bo šlo še s psom ali ne. In po drugi strani, morda bo komu kapnilo, da je lahko cena, ki loči nerodovniškega od rodovniškega (tako je recimo pri NO, za dražje pasme, kot je recimo višavec, niti ne vem po koliko so šteparski mladiči), le recimo polletni strošek prehrane in se bo, če je sicer finančno sposoben skrbeti za psa, vendarle odločil za psa iz rodovniškega legla.   

Čakam še kakšno poročilo od koga, ki si lasti kakega večjega požeruha in upam, da vas tole preračunavanje ne pretresa preveč.Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #12 : torek, 10.08.2010 : 21:00:13 »

Labradorka:

- 7kg žakelj, ki ga ima za mesec in pol: 48€
- priboljški: 10€
- ampula za klope: 8€

To so tekoči stroški. Za začetku, ko moraš nabavit še posteljo, povodce, ovratnice, opremo za šolanje,... pride seveda cena temu ustrezno višja..
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #13 : torek, 10.08.2010 : 22:21:01 »

Na spodnjem linku si lahko še kaj prebereš na to temo:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,35783.0.html
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #14 : torek, 10.08.2010 : 22:40:56 »

Moj kup volne (40 kg) porabi približno
 - za 2 EUR hrane na dan (kuham), torej okrog 700 letno
 - žvake, frolic in podobna šara kakih 10 do 20 na mesec
 - krtače, igrače, ovratnice... to kupim povprečno po eno stvar na mesec, je recimo enih 10 EUR
 - cepljenje, ampule in še kake žavbe nanesejo vsaj 100 EUR letno
Ja, dobrih 1000 na leto pride vse skupaj.
Pa treba je računati še kakih 300 do 500 za šolo, da je vsaj približno "pismen".
Na srečo so (bili) vsi moji psi zadovoljni z rabljeno opremo: star jogi ali polovica kavča, zabarvane ali zdelane brisače, odslužene deke... tako da s tem res nisem imela dodatnih stroškov. Šlo je pa nekaj za "drobnarije", kot so povodci, nagobčnik, halti itd.
In, kot pravi McKruster, je treba računati skozi celo življenjsko dobo. Prideš na to, da je večji pes nekje v rangu srednjega avta. Potem je pa stvar posameznika, kam se odloči vlagati. (Moram posebej povedat, da me "pleh" ne zanima?)
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Stroški s psom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines