mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:51:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje ledvic in težave z uriniranjem
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje ledvic in težave z uriniranjem  (Prebrano 21268 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 16.04.2012 : 19:26:34 »

Če torej pametujem naprej ima tvoj mali ne-struvitne, pri psih pogostejše, kristale  Roll Eyes.
Doživljenjska dieta sicer ni nekaj, česar bi si mi želeli, za psa pa nič takega, ker drugače pač
lahko pride do večjih težav in nekako si ne znam predstavljati našega, že večkrat rezanega
in uspavanega Pickota, da bo moral to dati skozi še nekajkrat  Cry

Mi bomo vsekakor zelo, zelo veseli če bo katerakoli dieta res pomagala in bomo lahko zaključili s to težavo  Huh

Ker poznam eno malo in mlado lubico, ki te sreče nima  Cry

Ohja, here we go, sorodniki naši najdražji ... Lips Sealed sram Močno upam, da so vaši kamni ZELO drugačni, ukrotljivi in samo prehodni. Fanikini so očitno neizmerno dragoceni in edinstveni, takega diamanta ne izkoplješ vsak dan. Roll Eyes
Picko, ne daj se! Kiss
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 16.04.2012 : 19:42:21 »

Se strinjam.
Meni je samo ta hrana tako zanič, da ne vem kako nima potem kužek še drugih problemov, ker ne verjamem, da lahko dobi iz nje vse potrebno - dolgoročno mišljeno.  Sad No ja, bomo pa še malo raziskovali.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 16.04.2012 : 20:27:32 »

Se strinjam.
Meni je samo ta hrana tako zanič, da ne vem kako nima potem kužek še drugih problemov, ker ne verjamem, da lahko dobi iz nje vse potrebno - dolgoročno mišljeno.  Sad No ja, bomo pa še malo raziskovali.

Menda tudi psom ni najbolj všeč, ja, ampak če jo Binky je, potem je OK  Grin
Tudi to je bil razlog, da sem takrat kupila RC, ki pa tako diši, da še mene zamika  Azn

Zna pa mogoče, z leti, res nastati problem zaradi zelo nizke vsebnosti beljakovin, ampak če/ko se bo stvar
normalizirala (držimo pesti in glejmo v nebo  Roll Eyes ) bosta mogoče lahko šla na kakšno "normalno" hrano z
manjšo oz. nižjo vsebnostjo beljakovin, ki so tudi na že na tržišču  Wink

Navsezadnje imata vidva kontrolo že čez 10 dni  Afro
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 16.04.2012 : 20:48:05 »

Zdaj sem že napol doktorirala o teh kamnih iz ameriških forumov in strani. Tongue

Hills baje pravi, da se ta hrana naj ne bi dajala več ko 6 mesecev, medtem ko Royal lahko jedo celo življenje. Huh
Je pa veliko raziskanega o prehrani in dodatkih, ki so alternativa (tema dvema) in mislim, da se bom še malo poglobila v to. Ker žaganje zame ni sprejemljivo.  bruham  (ne zaradi okusa, ne me narobe razumet, ampak sestava je obupna). Omenjajo destilirano vodo na začetku, do brusničnega soka in prehranskih dopolnil, ki uravnavajo bazičnost/kislost, seveda primerno vrsti kristalov (to je mišljeno za nadaljnjo prehrano, ne uvodno dieto). Tudi na kontroli bom verjetno zelo nadležna, da mi točno povejo katere kristale naj bi imel.
Sedaj dam pa mir vsem, saj mi bo tako ali tako razneslo možgane.  predaja


P.s. že od majhnega se ni tako grozno pritoževal čez hrano, kot se je to minuto nad konzervo u/d. Pa sedaj je VSE. Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #34 : sobota, 30.06.2012 : 10:35:22 »

Mi imamo tudi vnetje ledvic, tako da smo na atb.
ph ima visok/alkalen, mislim da je rekla 8 + cilindre iz ledvic - mora čimveč piti pa najbolje še zakislit (Cedevita, Cvitamin, brusnice), ampak ne vem, kako mu to dol spraviti, ker je taaak izbirčen glede pitja Undecided mah bomo že nekak Roll Eyes no evo, dobila vmes idejo za brusničine tablete, ker tablete mi vse lepo popapa Kiss

Ima kdo kak fajni članek na zalogi, preden se lotim iskanja?
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #35 : sobota, 30.06.2012 : 10:37:01 »

Maj? Dobis na mail, samo da najdem kaj uporabnega. Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #36 : sobota, 30.06.2012 : 10:44:00 »

Majek ja, na srečo pa baje ni znakov tipičnih dalmatiner težav Wink

Hvala ti ljubezen
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #37 : sobota, 30.06.2012 : 10:47:05 »

Aja, a ma kaksne kristale?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #38 : sobota, 30.06.2012 : 10:54:48 »

Če sem na hitrco prav razumela neke "cilindre"?
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : sobota, 30.06.2012 : 10:56:55 »

Brusnice ne znizajo pH, samo preprecijo bakterijam, da bi se limale na stene. Btw, v Herbs for pets (Tilford & Tilford) pise, da "use with caution in animals with kidney inflammation."

Za nizanje pHja pa naceloma meso, ribe in jajca. Je pa treba pazi, ce so prisotni kamni - predvsem kateri.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #40 : sobota, 30.06.2012 : 11:02:08 »

Ne, cilindri so nekaj drugega. Oksalati, struviti? Kaj pa zdaj je?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #41 : sobota, 30.06.2012 : 11:04:33 »

Nimam podatka. Kaj so pa cilindri? V glavnem mormo ph zmanjšat.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #42 : sobota, 30.06.2012 : 13:07:24 »

A ves da ne vem kako po slovensko povedat definicijo. Cilindricne tvorbe celic, ki nastanejo v ledvicnih tubulih. Njihov tip in sestava predst. dodatne informacije o delovanju ledvic. Tak bolj cigumigu prevod. Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #43 : sobota, 30.06.2012 : 13:18:45 »

Aja, se to. Kdaj so pa merili pH? Pred obrokom, po obroku in ce po, koliko ur po? Prvi jutranji urin?

Za nizanje pH se priporoca meso (misicnina) in jajca ter manj ogljikovih hidratov.
Je pa problem pri dalmatincih,ki imajo (lahko) tezave s purini. Samo tega pravis da Maj nima, ane.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #44 : sobota, 30.06.2012 : 13:26:35 »

Kaže da ne, ker bi imel prej prekisli ph, kot pa to kar ima Wink
Ja prvi jutranji urin je bil, še pred obrokom.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje ledvic in težave z uriniranjem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines