mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:57:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Driska
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 15656 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« : petek, 16.04.2010 : 17:52:50 »

Že dva tedna ima moj Pashko mehkejši kakec. Ne morem reči, da je resna driska, je pa drekec take zenfaste barve (svetlo rjave) in smrdi. Glede na to, da ima malce daljšo dlako, mu moram včasih oprati ritko, saj se drekec sprime dlak okoli ritne odprtinice. Mislite, da bi bilo možno, da so briketi že malce pokvarjeni, kljub temu, da so v hoboku? Kaj drugega mogoče?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1 : petek, 16.04.2010 : 17:54:26 »

Pa še podvprašanje: ali vašo mački prdijo?  Smiley
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #2 : nedelja, 18.04.2010 : 20:31:15 »

tako prejšnja muca kot tudi nežka sta prdeli, dokler sta imeli tudi mehek kakec. ko se je prebava poštimala, so tudi prdet nehale. glede barve so pa moje izkušnje take: bolj ko je kakec tekoč, svetlejši je. pa tudi smrdi vedno bolj kot kompaktna suha klobasa. skratka nič posebnega oz. povezano med sabo.  Wink

pri nežki se je mehkejši kakec pojavljal v času menjave zob, zdaj smo že nekaj mesecev čisto ok. tisti čas sem ji ukinila konzerve in menjala brikete (zelo dobro so se obnesli hills sensitive stomach).
a razglisten je? daj mu kakšen antiparazitik in (vsaj začasno) menjaj brikete.

pri nas kupujemo brikete v 2kg vrečkah, tako da se nam nimajo časa pokvarit. najbrž se lahko tudi pokvarijo, samo potem bi sigurno tudi Pashko protestiral.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #3 : nedelja, 18.04.2010 : 21:13:55 »

Hvala taperverčki!

Sem mu dala danes Zantel, pa bomo videli... lupčke tvojim sončkom  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 19.04.2010 : 05:51:04 »

Pa še podvprašanje: ali vašo mački prdijo? Smiley
naši ne prdijo  Wink ....sem pa zalotla kšno fino princesko, kako ga ornk spoha! Grin
Takega tapotihega, potuhnjenega - nič ni slišat, samo "svež veter" zaveje... Grin
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #5 : ponedeljek, 19.04.2010 : 06:23:42 »

 
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6 : ponedeljek, 19.04.2010 : 08:36:52 »

Ko je moj Sini imel res hudo drisko so mu zelo pomagale enterofilus ampule - tekočino dobiš pri veterinarju (pri nas se je rezultat pokazal že po enem dnevu). Pri mehkejšem kakanju kot v vašem primeru pa je ponavadi pomagalo že to, da sem jim odvzela mokro hrano za kakšen dan in pustila samo brikete.
Kar se "postaranih" briketov tiče - jaz prav zaradi tega kupujem tudi samo 2kg vrečke, čeprav vem da naj bi se načeloma dalo shranjevati tudi večje količine na primeren način, ampak sem bolj skeptične sorte, ker se mi pri npr. pasjih briketih taka izkušnja ni obnesl Sad
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #7 : ponedeljek, 19.04.2010 : 11:15:18 »

Hvala moksa!
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 19.08.2010 : 08:10:49 »

Pozdravljeni, od včeraj je moja mucka začela driskat in to tako, da se začne spakovat in ji ujide. Danes, ko sem ji zjutraj nesla hrano in jo šla pogledat kako se drži, je bila cela umazana od drekca, nesla sem jo umit in opazila, da ima pri zadku zatečeno in da ji uhaja po malem. Skrbi me zanjo in takoj ko pridem iz službe jo imam namen peljat k veterinarju.
Prosim ali se da na kaj sumit?
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 19.08.2010 : 14:37:57 »

Kako je muca? A je še mladič? Če ni dolgo pri vas - kaj je prej jedla in kaj sedaj je? Kaj pije? Kdaj je dobila sredstvo proti notranjim parazitom? Če ste že bili pri vet. - kaj je rekel?
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 19.08.2010 : 19:33:20 »

Mucka je stara nekje 4-5 mesecev. Baje so krive gliste(prvič slišala za ta razlog). Veter jo je pregledal, me kregal, ker ni bila povsem očiščena(kolikor sem jo lahko, sem jo, saj mi vendar ni pustila da ji štakam pri zadnjiku, verjketno jo je bolelo), dobila je sredstvo proti glistam in zdaj samo opazujem obnašanje. Je normalno, plazi se pa še vedno po riti.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #11 : četrtek, 19.08.2010 : 19:46:53 »

Gliste so zelo pogost razlog za drisko (pa še kaj zraven). Glede na to, da imaš zdaj muco doma, ne bi bilo slabo, če si še kaj prebereš o njihovem zdravju, ker bo potem tudi tebi laže ji pomagat, predvsem pa preprečevati vsaj določene osnovne probleme Wink
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 19.08.2010 : 19:53:34 »

Hvala, zanima me pa nekaj, ali se bo zdaj ko je uca dobila sredstvo stanje samo po sebi umirilo, ker malo prej je spet driskala enako kot vse poprej...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #13 : četrtek, 19.08.2010 : 20:04:04 »

Če je okužba z glistami močna, zna trajat kakšen dan, da se stanje umiri, je pa vse odvisno od primera do primera. Je dobila pasto ali tableto? Je dobila kaj tudi za domov? Ste naročeni na kontrolo?
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 19.08.2010 : 20:29:52 »

Dobila je pasto, za domov nič, tudi za kontrolo nisva dobili nobenega datuma...men je itak vse to čudno, ker ko sem klicala, so me hoteli kar preslišati, potem sem pa muco popokala in sva šli na vrata....pa so me zelo čudno gledali, češ kaj si grem, ker nisem naročena...pa še drago se mi je zdelo.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines