mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 21:31:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Driska
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 15684 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« : petek, 16.04.2010 : 17:52:50 »

Že dva tedna ima moj Pashko mehkejši kakec. Ne morem reči, da je resna driska, je pa drekec take zenfaste barve (svetlo rjave) in smrdi. Glede na to, da ima malce daljšo dlako, mu moram včasih oprati ritko, saj se drekec sprime dlak okoli ritne odprtinice. Mislite, da bi bilo možno, da so briketi že malce pokvarjeni, kljub temu, da so v hoboku? Kaj drugega mogoče?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1 : petek, 16.04.2010 : 17:54:26 »

Pa še podvprašanje: ali vašo mački prdijo?  Smiley
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #2 : nedelja, 18.04.2010 : 20:31:15 »

tako prejšnja muca kot tudi nežka sta prdeli, dokler sta imeli tudi mehek kakec. ko se je prebava poštimala, so tudi prdet nehale. glede barve so pa moje izkušnje take: bolj ko je kakec tekoč, svetlejši je. pa tudi smrdi vedno bolj kot kompaktna suha klobasa. skratka nič posebnega oz. povezano med sabo.  Wink

pri nežki se je mehkejši kakec pojavljal v času menjave zob, zdaj smo že nekaj mesecev čisto ok. tisti čas sem ji ukinila konzerve in menjala brikete (zelo dobro so se obnesli hills sensitive stomach).
a razglisten je? daj mu kakšen antiparazitik in (vsaj začasno) menjaj brikete.

pri nas kupujemo brikete v 2kg vrečkah, tako da se nam nimajo časa pokvarit. najbrž se lahko tudi pokvarijo, samo potem bi sigurno tudi Pashko protestiral.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #3 : nedelja, 18.04.2010 : 21:13:55 »

Hvala taperverčki!

Sem mu dala danes Zantel, pa bomo videli... lupčke tvojim sončkom  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 19.04.2010 : 05:51:04 »

Pa še podvprašanje: ali vašo mački prdijo? Smiley
naši ne prdijo  Wink ....sem pa zalotla kšno fino princesko, kako ga ornk spoha! Grin
Takega tapotihega, potuhnjenega - nič ni slišat, samo "svež veter" zaveje... Grin
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #5 : ponedeljek, 19.04.2010 : 06:23:42 »

 
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6 : ponedeljek, 19.04.2010 : 08:36:52 »

Ko je moj Sini imel res hudo drisko so mu zelo pomagale enterofilus ampule - tekočino dobiš pri veterinarju (pri nas se je rezultat pokazal že po enem dnevu). Pri mehkejšem kakanju kot v vašem primeru pa je ponavadi pomagalo že to, da sem jim odvzela mokro hrano za kakšen dan in pustila samo brikete.
Kar se "postaranih" briketov tiče - jaz prav zaradi tega kupujem tudi samo 2kg vrečke, čeprav vem da naj bi se načeloma dalo shranjevati tudi večje količine na primeren način, ampak sem bolj skeptične sorte, ker se mi pri npr. pasjih briketih taka izkušnja ni obnesl Sad
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #7 : ponedeljek, 19.04.2010 : 11:15:18 »

Hvala moksa!
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 19.08.2010 : 08:10:49 »

Pozdravljeni, od včeraj je moja mucka začela driskat in to tako, da se začne spakovat in ji ujide. Danes, ko sem ji zjutraj nesla hrano in jo šla pogledat kako se drži, je bila cela umazana od drekca, nesla sem jo umit in opazila, da ima pri zadku zatečeno in da ji uhaja po malem. Skrbi me zanjo in takoj ko pridem iz službe jo imam namen peljat k veterinarju.
Prosim ali se da na kaj sumit?
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 19.08.2010 : 14:37:57 »

Kako je muca? A je še mladič? Če ni dolgo pri vas - kaj je prej jedla in kaj sedaj je? Kaj pije? Kdaj je dobila sredstvo proti notranjim parazitom? Če ste že bili pri vet. - kaj je rekel?
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 19.08.2010 : 19:33:20 »

Mucka je stara nekje 4-5 mesecev. Baje so krive gliste(prvič slišala za ta razlog). Veter jo je pregledal, me kregal, ker ni bila povsem očiščena(kolikor sem jo lahko, sem jo, saj mi vendar ni pustila da ji štakam pri zadnjiku, verjketno jo je bolelo), dobila je sredstvo proti glistam in zdaj samo opazujem obnašanje. Je normalno, plazi se pa še vedno po riti.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #11 : četrtek, 19.08.2010 : 19:46:53 »

Gliste so zelo pogost razlog za drisko (pa še kaj zraven). Glede na to, da imaš zdaj muco doma, ne bi bilo slabo, če si še kaj prebereš o njihovem zdravju, ker bo potem tudi tebi laže ji pomagat, predvsem pa preprečevati vsaj določene osnovne probleme Wink
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 19.08.2010 : 19:53:34 »

Hvala, zanima me pa nekaj, ali se bo zdaj ko je uca dobila sredstvo stanje samo po sebi umirilo, ker malo prej je spet driskala enako kot vse poprej...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #13 : četrtek, 19.08.2010 : 20:04:04 »

Če je okužba z glistami močna, zna trajat kakšen dan, da se stanje umiri, je pa vse odvisno od primera do primera. Je dobila pasto ali tableto? Je dobila kaj tudi za domov? Ste naročeni na kontrolo?
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 19.08.2010 : 20:29:52 »

Dobila je pasto, za domov nič, tudi za kontrolo nisva dobili nobenega datuma...men je itak vse to čudno, ker ko sem klicala, so me hoteli kar preslišati, potem sem pa muco popokala in sva šli na vrata....pa so me zelo čudno gledali, češ kaj si grem, ker nisem naročena...pa še drago se mi je zdelo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #15 : četrtek, 19.08.2010 : 20:36:17 »

Lunna, če gre za Bio****** pasto, so odmerki naslednji: 1 ml paste na 2 kg telesne mase 1-krat na dan (dva dni zapored, pri okužbi z glistami) in 1 ml paste na 2 kg telesne mase 1-krat na dan (3 dni zapored, če gre za kombinirano okužbo gliste+trakulja).
Zahtevaj v vsakem primeru več podatkov od veterinarja - eni povedo vse sami od sebe, od drugih moraš s kleščami ven vlečt vsako besedo. Naj ti ne bo nerodno težit jim - gre za zdravje muca, pa še fino jih plačaš, tako da kar teži. Srečno Wink
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 19.08.2010 : 20:53:14 »

Ali se da Biovermin pasto kupit v navadni lekarni(se opr, ker nisem še nikoli imela problemov s tem-lekarno imam pred nosom...)
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #17 : četrtek, 19.08.2010 : 20:57:50 »

Enako se je godilo muci naše delavke,ki ji je zaradi silne driske izpadlo del črevesa-zlata žila.Veterinarka ji je zadnjik zašila in ugotovila,da je hudo glistava.Šele po treh dneh se je stanje muce popravilo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #18 : četrtek, 19.08.2010 : 20:59:58 »

Ali se da Biovermin pasto kupit v navadni lekarni(se opr, ker nisem še nikoli imela problemov s tem-lekarno imam pred nosom...)
Jo imajo v bolje založenih lekarnah, drugače jo brez problema dobiš pri vetu.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #19 : četrtek, 19.08.2010 : 21:01:40 »

PS: muca obvezno tehtaj preden mu daš zdravilo - nikar ne ocenjuj teže "na oko", ker zna biti nevarno.
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 19.08.2010 : 21:02:26 »

Nekaj še naj vprašam...kaj naj bi bolj učinkovalo tablete ali pasta?
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #21 : petek, 20.08.2010 : 06:53:29 »

Nekaj še naj vprašam...kaj naj bi bolj učinkovalo tablete ali pasta?
Za male mucke je bolje pasta. Razglistenje sploh ni nedolžno. Crkujoče gliste spustijo nek strup, zaradi katerega ima lahko muca velike težave, če jih je veliko.
Večjim se pa daje tableta Z.- tudi glede na težo.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 17.11.2011 : 08:39:23 »

Naš muc zadnje čase kar pogosto driska. Je razgliščen (pred kratkim), drugače se povsem noramalno obnaša (je živahen, vesel...). Se mi pa zdi, da mu včasih smrdi iz ust. Ali je možno, da bi bila kriva hrana? Mokro hrano dobiva le občasno, večinoma je brikete.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #23 : četrtek, 17.11.2011 : 09:18:00 »

Je macek zunanji ali notranji? Katero hrano dobiva? Ste hrano pred kratkim menjali? Kaj dobiva poleg tega (priboljski, mleko, ...)? Kaksen stres zanj pred kratkim (nov druzinski clan, selitev, kakrsne koli spremembe v stanovanju)? Kako pogosto in kako dolgo ze driska?
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 17.11.2011 : 10:32:11 »

Muc je pretežno bolj notri, vendar gre čez dan tudi ven na kakšen potep. Trenutno je wiskas. Priboljškov ne dobiva kaj veliko, mleka pa tudi ne. Če kaj poje zunaj pa žal nimam nadzora. Pred kratkim (dobra 2 tedna) je res da prišla nova psička, vendar se zdaj že kar lepo razumeta. Ji pa kdaj ukrade njene birkete (RC). Driska drugače že približno dva tedna, s tem da se je vmes  že popravilo in je bil iztrebek kar v redu, zdaj pa se je spet ponovilo.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 17.11.2011 : 10:37:37 »

 butnglavc Šele zdaj mi je kapnilo. Zakaj se je ponovilo. Ena izmed muc je prinesla notri mladička in sta tudi onadva sedaj notri na toplem. Kako je včasih preprosta rešitev pa je ne vidiš...
Kaj v tem primeru narediti? Glede na to, da gre po vsej verjetnosti za stres?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #26 : četrtek, 17.11.2011 : 11:40:06 »

Če pes dobiva RC ne vidim razloga, zakaj ga ne bi še muc, whiskas niso ravno top Smiley Ti pa toplo priporočam, da imaš muca pod nadzorom (=notri), ker je zunaj nešteto nevarnosti, ki prežijo nanj - strupi in avtomobili so le ene od možnih. Pa poskrbi, da bodo muce sterlizirane, za mladiče pa primerno poskrbljeno, prosim.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #27 : četrtek, 17.11.2011 : 11:55:25 »

Cenovna razlika med  nekaterimi vrstami briketiranih hran, ki so na voljo v specializiranih trgovinah, je dejansko zanemarljiva, kvaliteta pa   tudi približno ni primerljiva z mečkator sr****m.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 17.11.2011 : 14:46:12 »

Muc ne bo nonstop notri - ker pač živimo na kmetiji in še to v zelo majhni vasi (4 hiše). Hrano dobi tisto, ki jo hoče jest. Pač mu je ta najbolj ustrezala... Do sedaj ni imel težav in tudi dlako ima še vedno sijočo.

Pa poskrbi, da bodo muce sterlizirane, za mladiče pa primerno poskrbljeno, prosim.
Kar se pa tiče kastracij/sterilizacij - pri nas so vse muce sterilizirane in muc kastriran. Če bi kdo gledal moje prejšnje poste bi videli, da si želimo poskrbeti tudi za pritepene muce/prostoživeče, ki se nahajajo v bližini. Torej ne samo za naše/notranje muce. Trenutno samo še 2 nista, ker sta bili v času naše "akcije" in lova na njih visoko breje. In ravno ena od njih je pač trenutno notri. Tudi mladiči so bili vsi oddani oz. se ve, kdo jih bo vzel, ko bodo dovolj stari. Toliko o tem, da za mačke in mladiče ni primerno poskrbljeno...  Angry  Angry  Angry Ne vem zakaj je takoj potreben napad?  Undecided

Pa da se vrnem k bistvenemu vprašanju - kaj narediti glede driske, če je za to kriv stres?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #29 : četrtek, 17.11.2011 : 14:53:10 »

Nikjer ni brati, da bi te kdo napadel. Samo opomnik, naj bodo muce poštimane, to je vse Wink. Ne vem, zakaj se počutiš ogrožena Shocked.
Jaz bi prej kot na stres v opisani situaciji pomislila na hrano Undecided.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #30 : četrtek, 17.11.2011 : 15:28:24 »

border-collie, nisem te mislila napasti in se opravičujem, če se me je bralo na ta način. Sem pač prebrala o mladičkih in mi je malo teme padlo na oči, ker sem avtomatsko pomislila, da so od vaše muce, sorry  sram
Z drisko je pa tako: seveda je možno, da gre za posledico stresa, je pa možno tudi, da gre za kaj drugega, veliko večja šansa je - in pri zunanjih ali notranjezunanjih mucah je na žalost tako - da lahko "nabašejo" ali na kako pokvarjeno hrano ali na razpadajočega (po možnosti zastrupljenega ali bolnega) glodalca, ali še kaj tretjega, tako da je težko karkoli reči.  Če se driska pojavlja kot posledica stresa, bo po vsej verjetnosti sama od sebe minila - medtem pa pazi, da muc dobi vase več tekočine, kot jo sicer izloči, pa kake anti-driska tablete ne bi škodile (ta moment se ne morem spomniti imena tistih, ki jih je moj dobival - če najdem nocoj, ti sporočim).
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 17.11.2011 : 15:35:53 »

Moksa - že v redu. Vodo imajo res vedno na razpolago. Smiley Če se boš spomnila ime tablet, bi pa prosila zanj. Medicinsko oglje se lahko uporablja pri živalih ali ne?

SunnyDay - lahko probamo tudi z menjavo hrane, samo ali mu to ne bo še bolj zmešalo prebave? V tem primeru, katero hrano bi bilo priročili?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #32 : četrtek, 17.11.2011 : 16:06:43 »

RC za muce sploh ni cenovno ugoden in tudi ne najbolj zdrav, se pa rade prenažirajo z njim.  So še druge, cenejše in primernejše vrste hrane, npr. Schessir, ki ga imajo rade. Daj, poglej malo v temi Mačja prehrana, je kar nekaj mnenj.
Menjava hrane ne bo povzročila motenj, če jo boš med sedanjo uvajala postopno in zamenjala v roku 1 tedna do 10 dni.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #33 : četrtek, 17.11.2011 : 16:28:43 »

Sanabelle je tudi dobra opcija, ima pa tudi verzijo za občutljive želodce (sensitive).
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #34 : četrtek, 17.11.2011 : 16:30:35 »

Pa zelo ok cena.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #35 : četrtek, 17.11.2011 : 16:42:07 »

Pa zelo ok cena.

jst sem za ene zavržene zunanje muce, ki jih futram, do sedaj kupovala Sanabele (10 kg po cca 37 evrov).
zdaj z njimi šaltam na Animondo (15 kil za odrasle za 32 evrov, mešala pa bom s kitten varianto 10kg po 40 evrov).
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #36 : četrtek, 17.11.2011 : 20:19:38 »

Ce je macek tudi zunanji, ne bi skodilo nesti blata na analizo na veterinarsko fakulteto (preiskava na endoparazite stane okorg 18 eur).

Mozen vzrok je seveda tudi stres, hrana pa, kot je bilo ze napisano, ni ravno primerna.
Ampak najprej dajte blato pregledat.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines