mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:53:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Driska
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 15654 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #15 : četrtek, 19.08.2010 : 20:36:17 »

Lunna, če gre za Bio****** pasto, so odmerki naslednji: 1 ml paste na 2 kg telesne mase 1-krat na dan (dva dni zapored, pri okužbi z glistami) in 1 ml paste na 2 kg telesne mase 1-krat na dan (3 dni zapored, če gre za kombinirano okužbo gliste+trakulja).
Zahtevaj v vsakem primeru več podatkov od veterinarja - eni povedo vse sami od sebe, od drugih moraš s kleščami ven vlečt vsako besedo. Naj ti ne bo nerodno težit jim - gre za zdravje muca, pa še fino jih plačaš, tako da kar teži. Srečno Wink
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 19.08.2010 : 20:53:14 »

Ali se da Biovermin pasto kupit v navadni lekarni(se opr, ker nisem še nikoli imela problemov s tem-lekarno imam pred nosom...)
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #17 : četrtek, 19.08.2010 : 20:57:50 »

Enako se je godilo muci naše delavke,ki ji je zaradi silne driske izpadlo del črevesa-zlata žila.Veterinarka ji je zadnjik zašila in ugotovila,da je hudo glistava.Šele po treh dneh se je stanje muce popravilo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #18 : četrtek, 19.08.2010 : 20:59:58 »

Ali se da Biovermin pasto kupit v navadni lekarni(se opr, ker nisem še nikoli imela problemov s tem-lekarno imam pred nosom...)
Jo imajo v bolje založenih lekarnah, drugače jo brez problema dobiš pri vetu.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #19 : četrtek, 19.08.2010 : 21:01:40 »

PS: muca obvezno tehtaj preden mu daš zdravilo - nikar ne ocenjuj teže "na oko", ker zna biti nevarno.
Logiran
Lunna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 19.08.2010 : 21:02:26 »

Nekaj še naj vprašam...kaj naj bi bolj učinkovalo tablete ali pasta?
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #21 : petek, 20.08.2010 : 06:53:29 »

Nekaj še naj vprašam...kaj naj bi bolj učinkovalo tablete ali pasta?
Za male mucke je bolje pasta. Razglistenje sploh ni nedolžno. Crkujoče gliste spustijo nek strup, zaradi katerega ima lahko muca velike težave, če jih je veliko.
Večjim se pa daje tableta Z.- tudi glede na težo.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 17.11.2011 : 08:39:23 »

Naš muc zadnje čase kar pogosto driska. Je razgliščen (pred kratkim), drugače se povsem noramalno obnaša (je živahen, vesel...). Se mi pa zdi, da mu včasih smrdi iz ust. Ali je možno, da bi bila kriva hrana? Mokro hrano dobiva le občasno, večinoma je brikete.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #23 : četrtek, 17.11.2011 : 09:18:00 »

Je macek zunanji ali notranji? Katero hrano dobiva? Ste hrano pred kratkim menjali? Kaj dobiva poleg tega (priboljski, mleko, ...)? Kaksen stres zanj pred kratkim (nov druzinski clan, selitev, kakrsne koli spremembe v stanovanju)? Kako pogosto in kako dolgo ze driska?
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 17.11.2011 : 10:32:11 »

Muc je pretežno bolj notri, vendar gre čez dan tudi ven na kakšen potep. Trenutno je wiskas. Priboljškov ne dobiva kaj veliko, mleka pa tudi ne. Če kaj poje zunaj pa žal nimam nadzora. Pred kratkim (dobra 2 tedna) je res da prišla nova psička, vendar se zdaj že kar lepo razumeta. Ji pa kdaj ukrade njene birkete (RC). Driska drugače že približno dva tedna, s tem da se je vmes  že popravilo in je bil iztrebek kar v redu, zdaj pa se je spet ponovilo.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 17.11.2011 : 10:37:37 »

 butnglavc Šele zdaj mi je kapnilo. Zakaj se je ponovilo. Ena izmed muc je prinesla notri mladička in sta tudi onadva sedaj notri na toplem. Kako je včasih preprosta rešitev pa je ne vidiš...
Kaj v tem primeru narediti? Glede na to, da gre po vsej verjetnosti za stres?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #26 : četrtek, 17.11.2011 : 11:40:06 »

Če pes dobiva RC ne vidim razloga, zakaj ga ne bi še muc, whiskas niso ravno top Smiley Ti pa toplo priporočam, da imaš muca pod nadzorom (=notri), ker je zunaj nešteto nevarnosti, ki prežijo nanj - strupi in avtomobili so le ene od možnih. Pa poskrbi, da bodo muce sterlizirane, za mladiče pa primerno poskrbljeno, prosim.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #27 : četrtek, 17.11.2011 : 11:55:25 »

Cenovna razlika med  nekaterimi vrstami briketiranih hran, ki so na voljo v specializiranih trgovinah, je dejansko zanemarljiva, kvaliteta pa   tudi približno ni primerljiva z mečkator sr****m.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 17.11.2011 : 14:46:12 »

Muc ne bo nonstop notri - ker pač živimo na kmetiji in še to v zelo majhni vasi (4 hiše). Hrano dobi tisto, ki jo hoče jest. Pač mu je ta najbolj ustrezala... Do sedaj ni imel težav in tudi dlako ima še vedno sijočo.

Pa poskrbi, da bodo muce sterlizirane, za mladiče pa primerno poskrbljeno, prosim.
Kar se pa tiče kastracij/sterilizacij - pri nas so vse muce sterilizirane in muc kastriran. Če bi kdo gledal moje prejšnje poste bi videli, da si želimo poskrbeti tudi za pritepene muce/prostoživeče, ki se nahajajo v bližini. Torej ne samo za naše/notranje muce. Trenutno samo še 2 nista, ker sta bili v času naše "akcije" in lova na njih visoko breje. In ravno ena od njih je pač trenutno notri. Tudi mladiči so bili vsi oddani oz. se ve, kdo jih bo vzel, ko bodo dovolj stari. Toliko o tem, da za mačke in mladiče ni primerno poskrbljeno...  Angry  Angry  Angry Ne vem zakaj je takoj potreben napad?  Undecided

Pa da se vrnem k bistvenemu vprašanju - kaj narediti glede driske, če je za to kriv stres?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #29 : četrtek, 17.11.2011 : 14:53:10 »

Nikjer ni brati, da bi te kdo napadel. Samo opomnik, naj bodo muce poštimane, to je vse Wink. Ne vem, zakaj se počutiš ogrožena Shocked.
Jaz bi prej kot na stres v opisani situaciji pomislila na hrano Undecided.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines