mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:44:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Peticije  |  Tema: Nova direkcija o vivasekciji - sramota za EU!
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nova direkcija o vivasekciji - sramota za EU!  (Prebrano 10819 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« : četrtek, 19.08.2010 : 10:12:20 »

V začetku septembra bo EU izglasovala novo direkcijo o živalih, ki so namenjene za raziskovalne namene. Le ta bo lahko dovoljevala grozljive metode testiranj na živalih kot so: testiranja na primatih tudi, če le ta niso potrebna za dobrobit ljudi/človeštva, testiranja na brezodmih psih in mačkah, testiranja brez anestezije in ponavljajoča testiranja na živalih, na katerih so se že opravljali preizkusi, izpostavljanje živali električnim šokom dokler niso povsem obnemogle, popolno izolacijo izredno socialnih živali kot so psi in primati, odpiranje prsnega koša brez protibolečinskih sredstev, siljenje živali v plavanje, dokler ne obnemorejo ... G-R-O-Z-L-J-I-V-O!

Ne vem, koliko bo peticija pomagala, ampak ...

Peticija: http://www.leal.it/campagna-bruxelles/petizione-online/

Več info: http://www.leal.it/campaign-english-version/
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 19.08.2010 : 10:26:53 »

kaaaj??!!
 Angry Cry bruham jezen jezen bruham
Logiran
evelinas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 208


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 19.08.2010 : 10:29:03 »

Podpisano.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : četrtek, 19.08.2010 : 10:32:29 »

tudi, če le ta niso potrebna za dobrobit ljudi/človeštva,
čak mal, kaj bo potem namen testiranj?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #4 : četrtek, 19.08.2010 : 10:42:45 »

čak mal, kaj bo potem namen testiranj?

Ja, a dejansko verjameš, da je do zdej šlo za dobrobit človeštva? No, ni. Testiranja na živalih so testiranja živali, ne ljudi, zato so tako pridobljeni rezultati večinoma zavajujoči in pomanjkljivi. Mnogokrat, celo večinoma vedno, so se izkazali za neučinkvoite in celo škodljive pri ljudeh. Mnogo sestavin/zdravil pri živalih pokaže pozitivne rezultate (ozdravljenje), pri ljudeh pa ravno obratno, hude stranske učinke in celo smrt. Veliko testiranj se ponavlja v nedogled, kar pomeni, da so rezultati že znani, pa vseeno spet in spet testirajo. Da pa ne govorim o nesmiselnosti testiranj, ko npr. testirajo predoziranje z določeno sestavino. Tam grejo namreč v ekstremne meje, kot recimo testiranje 10.000 kratne predoziranosti z eno sestavino in podobno: http://dzzz.si/sl/testiranja-na-zivalih.html. Po drugi strani pa so na voljo altrenativne metode, ki ne samo, da so prijazne do živali (ker se ne testira na živalih), ampak so tudi veliko bolj zanesljive in učinkovite. Je pa seveda treba potem celotno industrijo temu priredit, izobrazit ljudi ... kar pa vse veliko stane. Živali pa so poceni potrošni material.

Sama sem pričakovala kakšno takšno potezo EU, predvsem po tem, ko so kao prepovedali testiranje na živalih v kozmetične namene - pesek v oči. Še vedno se testira in še vedno se bo testiralo. Gre za industrijo, v kateri se vrtijo nepredstavljivo visoki zneski in v takšnih laboratorijih se bodo (ugibam?) lahko nemoteno vršila testiranja, ki "naj se ne bi". Tukaj ni prostora za sočutje.


Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : četrtek, 19.08.2010 : 11:05:03 »

Podpisano. Nimam besed... Cry Angry Angry Angry
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #6 : četrtek, 19.08.2010 : 11:15:25 »

Lahko prosim še za link na predlog direkcije?
Jst nč ne podpišem kar tako Wink.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 19.08.2010 : 11:34:50 »

FZ, tuki in kliknes na "directive". upam, da je taprava.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : četrtek, 19.08.2010 : 12:00:22 »

Lahko prosim še za link na predlog direkcije?
Jst nč ne podpišem kar tako Wink.

Tukaj imaš našteto, kaj vse bi bilo dovoljeno in zraven tudi kje v dirkeciji to najdeš, tukaj pa je direkcija.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 19.08.2010 : 14:01:23 »

To se mi zdi da je skoraj nemogoče da bi sprejeli, mislim čist sem šokirana da je sploh ideja da bi se kaj takega sprejelo, nevem no a tej evropski politiki nimajo doma ljubljence takšnioh in drugačnih?a res živijo samo za evropsi parlament itd.?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #10 : četrtek, 19.08.2010 : 14:30:07 »

Tole je pa za na ulico!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #11 : četrtek, 19.08.2010 : 18:50:17 »

Podpisano.
In sploh ne morem verjet, da je kaj takega v letu 2010 mogoče. Sad Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 19.08.2010 : 18:50:31 »

A je kaj ful drugace kot je zdaj? Sem sla samo nahitro cez, pa ne vem no, men se ne zdi, da bi bilo kaj novega?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #13 : četrtek, 19.08.2010 : 19:56:44 »

Lahko prosim še za link na predlog direkcije?
Jst nč ne podpišem kar tako Wink.
Ne da ne bi razmišljala na drugačen način kot napisano v vseh predhodnih postih, ampak linki ne vežejo na predlog direktive ampak zgolj na povzetke iz tretjih virov.
Če ima kdo link do uradnega predloga direktive, bi prosila tudi jaz, iz enakega razloga kot FŽ.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #14 : četrtek, 19.08.2010 : 20:02:27 »

Se opravičujem, sem spregledala, da je Mel že objavila link do uradne strani sram
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Peticije  |  Tema: Nova direkcija o vivasekciji - sramota za EU!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines