mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:41:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: breja psica
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: breja psica  (Prebrano 11351 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vessk
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : sreda, 25.08.2010 : 17:43:57 »

zanima me kako naj ugotovim ali je moja psica breja, namreč zadnji čas ugotavljam da se je njeno vedenje spremenilo. ponavadi je zelo živahna zdaj pa ima veliko manj energije, pije veliko več vode kot jo je pred dvema tednoma (ampak to ni zaradi vročine,ker pred dvema tednoma je bilo tudi vroče, pa imela je več energije in se je ves čas igrala). v glavnem opažam da se je v zadnjih dnevih močno spremenila, bruha sicer ne. ampak ko jo peljem na sprehod, me ne vleče več (prej me je vedno vlekla in je komaj čakala da jo spusim in ji mečem igračo) zdaj pa hodim jaz hitreje kot ona. ne vem če so to znaki da je breja, ker zdrava je, zato me zanima ali je možno da s je spremenila zato ker ji dojenčki poberejo energijo ki jo je imala celo njeno življenje. namreč enkrat mi je ušla ko je bila v stanju da se lahko pari, zato me zanima, če spremeni tudi svoje obnašanje. če mi lahko kdo odgovori ki se na to spozna mu bom zelo hvaležna. lep pozdrav! vesna
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 25.08.2010 : 17:48:09 »

Najbolje ti bo znal odgovoriti veterinar Smiley
Drugače pa psi res nimajo dojenčkov, sej nočem težit samo če gledaš na pasje mladiče kot dojenčke je lahko storjena dost velika škoda.
Srečno Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 25.08.2010 : 17:48:58 »

Kako pa veste, da je zdrava?
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #3 : sreda, 25.08.2010 : 17:50:45 »

Ja, če ste tako neodgovorni, da vam goneča psica pobegne, je seveda lahko tudi breja. To, da "je zdrava", je pa tudi samo tvoje mnenje; več popite vode lahko pomeni težave z urinarnim traktom (tudi utrujenost in ostali znaki (lahko) spadajo v to bolezensko sliko).

Torej - ne sprašujte več naokrog, TAKOJ s psico k veterinarju. Če je breja, jo sterilizirajte, če ni, pozdravite karkoli je že narobe in se potem zmenite za sterilizacijo.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4 : sreda, 25.08.2010 : 18:14:56 »

Pod pregled pri veterinarju vsekakor sodi tudi ultrazvok, da bo sum o brejosti nedvoumen! Cimprej, dokler ne bo prepozno!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : sreda, 25.08.2010 : 19:56:35 »

 To niso znaki brejosti. Breja psica se vede povsem normalni, ni lena in ne pije več kot običajno. Lene so lahko navidezno breje psice, vendar ne ppijejo pretirano. Če je od gonitve že minilo nekaj tednov, je najverjetbneje piometra, če ne pa kaj čisto tretjega nepovezanega z gonitvijo.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #6 : sreda, 25.08.2010 : 20:18:10 »

Super, Lanabela, glas poznavalke! Smiley
Ce je torej sum na piometro, je pa veterinar pod nujno sploh na mestu!!!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : četrtek, 26.08.2010 : 09:59:13 »

Če pes postane len in več pije kot ponavadi, ni kaj dosti za spraševati po forumih ampak je treba k veterinarju.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #8 : četrtek, 26.08.2010 : 10:17:31 »

meni tudi diši ta opis na piometro
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #9 : četrtek, 26.08.2010 : 10:39:55 »

A se piometra pojavi le po gonitvi ali se lahko kar tako vmes enkrat tudi? Obstaja kaka preventiva, ki jo lahko prepreči?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #10 : četrtek, 26.08.2010 : 11:00:31 »

Ja, sterilizacija.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #11 : četrtek, 26.08.2010 : 11:19:19 »

Poleg tega
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #12 : četrtek, 26.08.2010 : 11:20:59 »

The best way to prevent pyometra is to spay all female dogs and cats at a young age or at the end of their breeding career.

Vir: http://petsmd.com/Health/Dogs/Pyometra
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : četrtek, 26.08.2010 : 11:23:28 »

Piometra se najpogosteje pojavi nekje 4 - 6 tednov po gonitvi, a se jo včasih odkrije šele veliko kasneje. Da bi samo zaradi možnosti piometre dali sterilizirat psice ni potrebno, je pa treba biti pazljiv.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #14 : četrtek, 26.08.2010 : 11:28:20 »

Torej, če je sterilizacija the best way, očitno obstajajo tudi slabše, a še vseeno učinkovite možnosti preprečevanja, ki pa na linku žal niso opisane.

Lanabela, pazljiv v smislu, da opazuješ psico in spremljaš, če se drugače obnaša?

Pokazatelj piometre je tudi to, da psico, ki se ne goni, drugi psi ovohavajo kot da se.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : četrtek, 26.08.2010 : 11:41:11 »

Ni nobene preventive, še sterilizacija ni 100% če ne gre ven tudi maternica.
Nič posebnega, a če psica po gonitvi postane lena, več pije, se zanimajo zanjo samci (pa se drugače izven sezone ne, imaš psice, ki psom diše vedno) greš nardit Uz za vsak slučaj. Če ima izcedek pa sploh. Itak vsak pameten veterinar, ki na prvi pogled ne ve, kaj je narobe s psico najprej vpraša, kdaj se je nazadnje gonila, da ob nejasnih znakih najprej izključi piometro.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #16 : četrtek, 26.08.2010 : 17:02:51 »

NUJNO k veterinarju!!! In to takoj! Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: breja psica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines