mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:42:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Priboljški za alergika
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Priboljški za alergika  (Prebrano 7458 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« : petek, 27.08.2010 : 11:47:50 »

Ker se gre naša baraba septembra učit lepega vedenja, hkrati pa je na dieti za alergijo (je lahko purana, ribe, konjsko meso in kunca) me zanima če je imel kdo podobne izkušnje ter kaj je svojemu kužku takrat dajal za priboljšek. Veterinarka je sicer predlagala konjske hrenovke, a smo ugotovili, da je v vseh, ki smo jih uspeli najti, zraven tudi vsaj en del svinjine.

Na forumu sem zasledila, da nekateri pri učenju uporabljate suhe ribice (kar bi blo za našo šnoflo, ki ji zunaj ne diši niti sirček odlično). Po intenzivnem guglanju sem jih zalsedila samo v spetni trgovini, vendar se mi zdi malo prehuda poštnina za to, da bi naročila samo en paketek za probo. A se jih da dobit tudi v klasičnih trgovinah?

Hvala za odgovor!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1 : petek, 27.08.2010 : 11:49:05 »

Ma seveda. To je tudi priboljšek za mačke, tako da poglej še na "mačje" police.
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #2 : petek, 27.08.2010 : 11:58:23 »

a zato mi je blo čudno, da jih nikjer ni... Smiley sej naša je karakterno bolj mačja, tako da ji bodo ziher všeč!  Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : petek, 27.08.2010 : 12:12:05 »

Kako je pa s sirom, je alergičen nanj? Nam namreč krasno služi Wink

Drugače pa ja, mačji priboljški. Jih je precej v 100% riba izvedbi, ampak če imaš večjo barabo, kar se velikosti psa tiče ali pa zelo delovno barabo, v smislu, da bosta veliko delala, potem so to kar stroški.
Kakšni ful ribji briketi bi tudi znali biti zanimivi s svojim vonjem  Grin Fish4dogs na primer.

Mogoče najdeš kakšne 100% puranje hrenovke kje, 100% konjske bi tudi morale biti za dobit nekje, ziher.
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #4 : petek, 27.08.2010 : 12:23:14 »

Naravno sušeno polenkovko od Forza 10,narezano na majhne kvadratke, dobiš direktno pri uvozniku (Sonital - pogooglaj Wink). Pakirane so po 300g.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #5 : petek, 27.08.2010 : 12:31:27 »

Pojdi za konjske hrenovke vprašat h Krušiču. Pomoje jih skoraj ziher morajo imet. Ali pa kaj podobnega hrenovkam.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #6 : petek, 27.08.2010 : 12:37:24 »

Lahko pa uporabljaš surovo meso tistih proteinov, ki jih prenaša.
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #7 : petek, 27.08.2010 : 13:32:11 »

Hvala za res koristne odgovore!

Sirček obužuje, ampak ga ima za zdaj izključenega iz jedilnika, surovo meso trenutno uporabljamo ko vadimo v stanovanju, za ven pa ni najbolj priročno, sploh pa cvikam tudi zato ker ima natančno odmerjeno količino mesa in razmerje z prilogo - sicer ji pa zunaj tako ali tako skoraj nič ne diši, zato vse upe polagamo na smrdljive ribice! Smiley
v nasprotnem primeru razmišljamo o tem da bi s sabo imeli kar kako poljsko miško ker je to, kje so rovarile ponoči, res edino kar jo zanima. Roll Eyes  no, pa mačke seveda! Grin Grin

šalo na stran, gremo na lov za suhimi ribicami!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #8 : petek, 27.08.2010 : 13:47:54 »

AG biškoti z lososom in rižem (če je pes majhen, jih zdrobiš na manjše koščke).
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #9 : petek, 27.08.2010 : 22:18:22 »

Posušena tunina ala priboljški za muce so pri nas prava poslastica, pa tudi Krušiča smo prakticirali svoj čas.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #10 : petek, 27.08.2010 : 22:21:34 »

Posušene ribice dobiš v vsaki malo boljše založeni trgovini za živali, ampak na mačjih policah. Wink  50-gramska škatlica stane manj kot en evro.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #11 : petek, 27.08.2010 : 22:30:10 »

Fish4dogs ima nekaj ribjih priboljškov (ena varianta so take palčke) - se jih da potem na manjše kose zrezat in super "smrdijo", pa u btc u hali A imajo malo večje pakunge suhih ribic kot so običajno za mačke pakirane... ribic kolikor jih hočeš Smiley
Mi mamo trenutno od Gourmet  cat mačje tunine priboljške - gredo za med
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 28.08.2010 : 00:16:18 »

smo se založili z ribjimi izdelki - madonca, se pa niste hecali, ko ste pisali o "smrdljivih" ribicah!  Shocked Wink je celo že ugotovila, da je to ena taka fajn zadeva, ki fino hrusta, upam da se s časom razvije še ta pravo "naredim-vse-za-to-kar-maš-v-rokah" navdušenje!

pa še take konkretne kose suhe ribje kože smo uspeli vjagat, tako da bo mela čez dan kaj počet zdaj ko so kostke prepovedane... no, bomo pa večkrat luftali!  Grin
Logiran
masyka
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #13 : sobota, 28.08.2010 : 00:49:38 »

AG biškoti z lososom in rižem (če je pes majhen, jih zdrobiš na manjše koščke).

A-a, vsebujejo piščanca! (sestava: Riž v zrnu 33,7%, Sveži losos 20%, Piščančja moka*, Zrna koruze 6,6%, Pesni rezanci, Piščančja maščoba*, Posušeni pivski kvas, Jajce v prahu, Ribja moka*, Ribje olje*, Laneno seme, Krompir, Probiotični FOS, Probiotični MOS. * Ohranjeno z mešanico tokoferolov in izvlečkom rožmarina. )

Največ izbire je res med mačjimi priboljški, npr. Quality Snack tuna (Pegasus Gourmet?) so majhni mehki priboljški iz čiste tunine, odlično se obnesejo. Čistega kunca ima pa Rinti Chicko - malo bolj suh je, ampak se ga da s škarjicami lepo narezati na primerno velike koščke, cel filejček je pa kot vmesni obrok/mini žvakica Smiley. Za resnejše ribje žvečenje pa recimo še StockFish polenovka.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #14 : sobota, 28.08.2010 : 08:57:42 »

Aja, če lahko je raco so super canyon creek ranch- duck tenders - sušena račja prsa Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Priboljški za alergika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines