mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:16:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Diabetes
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Diabetes  (Prebrano 3981 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« : sobota, 28.08.2010 : 07:47:40 »

Sladkorna bolezen pri mačku. Povečano pitje in povečan apetit obenem pa hiranje, pogosto uriniranje .Oslabljenost zadnjih tačk. Je mogoče diagnozo postaviti samo na podlagi testa urina, ali je obvezen tudi test krvi? Ima maček tudi pri diabetesu rumenkasto sluznico?
Morje vprašanj, ker bolj ko iščem podatke, bolj sumim, da je imel moj Levček poleg bolezni jeter tudi diabetes ali pa se je le ta pojavil naknadno.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : sobota, 28.08.2010 : 10:02:53 »

Obvezno tudi krvi. Diagnoze se ne postavlja ne na podlagi enkratnega odvzema (govorim za oboje, tako urina, kot krvi), ampak se testira nekajkrat. Vzork je lahko tudi v odpovedi/infekciji ledvic, lahko pa se pojavi tudi stresna hiperglikemija/glikosuria (npr. zaradi prevoza, samega odvzema,  ceprav je takrat obicajno povisana glukoza v krvi, v urinu pa ni prisotna...). Odpoved jeter je lahko poseldica nezdravljenega diabetesa, ravno tako gredo zaradi tega lahko k vragu ledvice, je pa vrstni red tega lahko tudi drugacen.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #2 : sobota, 28.08.2010 : 18:43:00 »

Končno logično pojasnilo, najlepša hvala maja01. Smiley  Sem razlago upravičeno pričakovala od lečeče veterinarke, pa je žal nisem dobila.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Diabetes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines