mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:53:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Neodgovornost pada že na otroke
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Neodgovornost pada že na otroke  (Prebrano 20161 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #30 : sobota, 28.08.2010 : 18:06:44 »

Super Wink
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #31 : sobota, 28.08.2010 : 18:19:10 »

Samoyed lover, ponudila ti bom nekaj, za kar upam, da te bo ohranilo na pravi poti. Izključno zaradi tega, ker si tako srčen človek kot le malokdo - in ne želim da se ta gorečnost zaduši v najstniških strahovih. Če te le matematika in fizika odvračata od srčne želje priti tja, kjer si tudi sama želim videti prav take ljudi kot si ti... prosim, prosim, naj te nikar... Zakaj?
Četudi sem sklenila, da najstnikov nikoli več ne bom inštruirala  Roll Eyes  bom z največjim veseljem prelomila to zaobljubo- in ti ponujam brezplačne inštrukcije omenjenih predmetov, torej matematike in fizike. Ako bom tako dolgo stanovala v Mariboru, te bom inštruirala vse tja do mature (v kolikor boš ostala vsaj tako dober človek kot si- in še naprej goreče pomagala živalim. Malo bo pa treba seveda tudi vaditi, drugače bom zaobljubo obnovila  Tongue).
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #32 : sobota, 28.08.2010 : 18:20:16 »

SL, če misliš kaj spodbuditi na šoli, nikar ne začni z veliko skupino. Nikakor ne z vsemi 9. razredi hkrati, sploh ne pri takih kočljivih temah, kjer boš/si že naletela sprva na velik upor. Začni v majhnem krogu, z nujno podporo vsaj enega odraslega, nato izbiraj med tistimi, ki so ti vsaj približno podobni v mišljenju, nato počasi širi kroge. Ne izpostavljaj se množici, čredi. Nikar na začetku in nikar pred najstniki. Bi se slabo končalo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #33 : sobota, 28.08.2010 : 18:24:21 »

ksantipa  bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #34 : sobota, 28.08.2010 : 18:53:20 »

Do sedaj nisem bila sposobna odpisati, ne vem kaj naj rečem. Od sreče se jočem. Zelo sem vesela, da se še najdejo takšni ljudje kot ste vi, res sem pozitivno presenečena, kar jočem se. Sem pokazala staršema vaš post.

Odločili smo se nasljednje. Meni ogromno pomaga mama pri fiziki in matematiki in je rekla, da če nama v srednji šoli ne bo šlo, bova vas prosili za pomoč. Res najlepša hvala za ponudbo, res sem vam hvaležna. Če nama ne bo šlo, bova vas lepo prosili za pomoč. Res ne vem kako se vam naj zahvalim? Se je sploh možno kako zahvaliti na takšno ponudbo?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #35 : sobota, 28.08.2010 : 19:03:38 »

Najlepša zahvala bo, če uresničiš svoje cilje in nadaljuješ tako, kot si začela  Smiley
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #36 : sobota, 28.08.2010 : 19:40:53 »

Sploh se ti ni treba zahvaliti, ker si si sama prislužila priložnosti. Verjemi.  Afro
Yo je brezhibno povzela vso moje pametovanje, ki bi utegnilo slediti, zato se enostavno podpišem pod njene besede.   Cheesy
Za pomoč me pa nič ne oklevaj povprašati. Še celo lažje nama bo, če boš to storila čim prej, da nadoknadiva obstoječe luknje... No, glede ostalega se mi oglasi na ksantipa na 'hotmejlu'. Bova še malo podebatirali o tem, prav?

Anja, zdaj pa pojdi malo uživat, da se spočiješ od preteklih izkušenj. Pa raje popij kakav. Tablete so namreč za zelo bolne ljudi. S tem ko jih ješ, žališ tako prave bolnike- kot tudi dobroto v sebi. Ta je namreč presneto zdrava in je ni dobro na silo evtanazirati.  Wink Tista solza, ki zaradi nje priteče, se pa tudi prav vedno sama od sebe posuši, kajne?  pevka

(Oprosti, brskalnik mi je malce zaspal, zato odgovarjam z zamudo  ...)
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : sobota, 28.08.2010 : 19:46:01 »

Nič kakava, pol zaradi cukra spet ne bo spala.
Kozarec toplega mleka al pa kamilice, pa Nalo v naročje  Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #38 : sobota, 28.08.2010 : 19:52:18 »

Pa Nalo v posteljo pa bo Wink
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #39 : sobota, 28.08.2010 : 20:45:50 »

Samoyed lover, nič nisi naredila narobe. Ko boš naslednjič šla v mb zavetišče sprehajati pse, lahko rečeš na recepciji, da bi imela nekaj tistih modrih knjižic z naslovom O odgovornem lastništvu psa (izdal jih je Vurs). Pa jih malo razdeli, da si bodo lahko prebrali, iz uradnega vira, kaj je to mučenje živali. Wink

Zelo dobra ideja. Ni potrebe po tem, da bi se branila, ker imaš argumente jasno zapisane, pa naj si preberejo, če tebi ne verjamejo.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #40 : sobota, 28.08.2010 : 22:44:44 »

Res Anja prosim te ne jemli kašnih uspavalnih tablet, če že jemleš jemli Persen-e, ker so čist iz naravnih snovi narjeni pa so bolj zato da te pomirijo.
Se opravičujem ker sem te malo pomlajšala :-$
Kar se srednje šole tiče pa prosim prosim izberi tisto ki ti najbolj leži, jaz se še danes mlatim po buči ker sem šla na gimnazijo ki je en kurji drekec če se mene praša Smiley
Keep your head up!
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #41 : nedelja, 29.08.2010 : 18:15:06 »

Berem tole temo in od začetka mi je šlo na jok zaradi tega, ker je bila naša zlata "Samoyedka" tako porta - zdaj pa sem solzna od veselja! Kako lepo je bilo prebrati ponudbo od Ksantipe in čutiti spet sonček v Anjinih postih  Cheesy

Anja, ponavljam za vsemi ostalimi: kar pogumno korakaj po svoji poti, ne oziraj se preveč, na otročje ihtave pripombe po "mladostniških" forumih. Sledi svojim sanjam in si izberi srednjo šolo, ki te veseli.
 V šoli pa bi mogoče lahko poskušala z debatami o zaščiti in odgovornem lastništvu živali pri etiki (če vaš učitelj take zadeve vsaj malo spodbuja). Tam se mi zdi, da je kar dosti "maneverskega prostora" za take teme, ko se pogovarjate o morali, odnosu do sveta okoli sebe itd. Mogoče bi ti uspelo!

PS: Za lepe sanje pa ... saj veš, kdo ti pričara najslajši spanec, torej, tvojo krasno belo "kepo" pod kovter, pa bo!  Kiss Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #42 : nedelja, 29.08.2010 : 18:50:02 »

Ojoj res se ne sekiraj zaradi takih puhoglavih tepk. Kaj ti pa more frocad neumna?
Glede gimnazije pa - jaz ti svetujem, da greš točno tja kot si želiš. Če zmorejo drugi, boš zmogla tudi ti in
če te veseli poklic veterinarski tehnik, sledi svojim željam in ne boj se zaradi matematike. Itak bo, kamorkoli boš šla, vsa učna snov spredavana od začetka in boš lahko tudi matematiko bolj sistematično preštudirala. Ponavadi je tako, da so za strah pred nekim predmetom zelo krivi predvsem učitelji, ki ne znajo snovi podat na pravilen način. Zato obstaja na internetu veliko skript in učnih pripomočkov za matematiko, tudi v angleščini so razne video razlage ipd. Stokrat bolje se boš počutila in bolje ti bo šlo na tisti šoli, ki te veseli kot pa nekje kjer se ne vidiš. Če bi jaz izbirala še enkrat, sigurno ne bi šla na gimnazijo, ampak na kakšno poklicno. Če jaz kaj vem, itak potem še vedno lahko narediš maturo in greš naprej na fakulteto, če te bo to veselilo.  Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #43 : nedelja, 29.08.2010 : 18:56:40 »

ksantipa,  Kiss...
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 29.08.2010 : 19:22:20 »

Draga zlata punca, že velikokrat sem bila ob branju tvojih zapisov presenečena in navdušena nad tvojimi razmišljanji in zrelostjo. Žal je takih otrok tvoje starosti premalo, a nikakor ne smeš dovoliti, da te nerazumevanje odvrne od tega kar te veseli in osrečuje. Je že tako v življenju, nekateri te ne bodo nikoli razumeli, sigurno se pa bodo našli kateri, ki bodo čez čas razumeli, kaj si hotela povedati in jim bo žal, da so imeli slabo mnenje o tebi. Le želim si lahko, da bi jaz v tvojih letih imela takšno prijateljico kot si ti. Tisti, ki grdo ravnajo s tabo, vsekakor niso vredni tvojega prijateljstva. Kar pogumno naprej, dosežeš lahko karkoli samo če si to dovolj želiš!  Kiss
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Neodgovornost pada že na otroke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines