mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 20:48:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Strani: 1 ... 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 ... 366   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.  (Prebrano 771090 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1425 : petek, 04.05.2012 : 20:06:30 »

vi pa res uživate  ljubezen
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1426 : ponedeljek, 07.05.2012 : 19:49:45 »

Konec uživancije!  Sad Spet smo v beli Ljubljani.  Smiley Med potjo smo se malo ustavili, da bi enega poškodovanega muca peljali na Hribček in mimogrede, ko je bil Samo ravno v avtu, še Smetki pokazali zobke, pa smo žal lahko le še poklicali higienike.  Sad Cena mačje svobode ali kaj?  Angry

Pa še eno vprašanje za potencialne biologe med vami - je tole osje ali sršenje gnezdo? Meni se sicer zdi, da je osje, ampak tale osa je nekam zelo velika, se mi zdi in eno noč me je v sobi presenetil sršen, tako, da me je zdaj malo strah. 

Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1427 : ponedeljek, 07.05.2012 : 20:29:10 »

Krasno gnezdo.
Sicer nisem biolog, je pa sršen res bistveno večji, vsaj tisti, ki sem jih imela priliko 'srečati'. (Meni je že pogled na tako veliki insekt zastrašujoč, ko pa nepredvidljivo preletava, je pa še toliko huje....)
Primerjava, v nemškem jeziku (dejansko se po veliksoti loči le sršen, osa in čebela sta v enakem velikostnem razredu):
http://www.bienen-wespen-und-hornissen.de/
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1428 : ponedeljek, 07.05.2012 : 20:31:41 »

Meni gospodična v črno - rumeni oblekici sicer deluje osa, sicer na sliki ni ničesar za primerjavo velikosti, ma sršeni so kar konkretne beštije. Tudi oblika gnezda je osja (res pa je, da sem veliko sršenje videla samo enkrat in je bilo že delno uničeno).
Bo še kdo, ki se na Vespe bolj spozna povedal kaj več Smiley

 Cry za mucka ...
pa  Kiss Kiss za Samota in G. Psa Wink In seveda hvala za dobre misli včeraj, žal sem SMS videla šele danes med "čiščenjem" prepolnega SMS predala Smiley Ampak smo se pa dobro držali! Pa enega novega flatovskega "telička" v našo šolo vpisali Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1429 : ponedeljek, 07.05.2012 : 20:38:39 »

Saj jaz tudi mislim, da je tole osa (tisti sršen v moji spalnici je bil konjretna sršenja beštija  ), tisto kar me bega je, da so pri teh žuželkah tisti, ki branijo gnezdo ponavadi samci in ti so ponavadi bolj nikakvi, tole je bila pa konkretna osa. Ampak saj veste, jaz sem filozof, kaj pa jaz vem o sršenih in osah takemu.  Roll Eyes

@Ksantipa, hvala, si bom prebrala link, me zares zanima.  Kiss

@mamaF - berem po forumu, da je bilo res vse super in mi je res žal, da sem bila z vami samo v mislih in ne tudi fizično tam.  Sad Pa ful sem vesela za novega flatkota, faco teličkasto, sem prepričana!  Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1430 : ponedeljek, 07.05.2012 : 20:49:01 »


@mamaF - berem po forumu, da je bilo res vse super in mi je res žal, da sem bila z vami samo v mislih in ne tudi fizično tam.  Sad Pa ful sem vesela za novega flatkota, faco teličkasto, sem prepričana!  Cheesy
Veš, kako je leeeep in brihten tudi, ob dišečem žepu s priboljški je sedel pridno kot angelček Kiss Sam kaj, ko ima precej telečjo gospo za lastnico Huh Vprašaj SD ob priliki, ti bo povedala, kako je gospa mislila, da je Bit takooo lepoooo vzgojen samo zato, ker ima že 6 let Shocked SD je kar para skozi ušesa pihala, jo je kar do mene pošibala, naj jo v šolo vpišemo Grin Pa smo jo Wink
Kar domov bi ga peljala, pa piflarijo zganjala Cool
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1431 : ponedeljek, 07.05.2012 : 22:29:14 »

MamaF, ponavljaj za mano: "Ne smem ukrasti teličkastega flata, ne smem ukrasti teličkastega flata, ne smem ukrasti teličkastega flata ...  trmoglavka
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #1432 : ponedeljek, 07.05.2012 : 22:30:21 »

Sam kaj, ko ima precej telečjo gospo za lastnico Huh Vprašaj SD ob priliki, ti bo povedala, kako je gospa mislila, da je Bit takooo lepoooo vzgojen samo zato, ker ima že 6 let Shocked SD je kar para skozi ušesa pihala, jo je kar do mene pošibala, naj jo v šolo vpišemo Grin Pa smo jo Wink


   ja, super, Pia ma tud že 6 let torej bo zdaj, zdaj tak pridna kot Bit  
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1433 : ponedeljek, 07.05.2012 : 22:39:39 »

Pa Mila in Meli tudi, vsak po 6
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1434 : ponedeljek, 07.05.2012 : 23:02:20 »



No Jinx, samo zate :"Ne bom ukradla teličkastega flata, ne bom ukradla ... bom pustila No Jinx, da ga ukrade Tongue ... ne bom ukradla, ne bom ... bom ukradla rajši enga hrta, saj so imeli kar dva Tongue"

@Rossy, ja itak, to pride z leti

@Cats, a ni v tej temi že zdavnaj zmenjeno, da se mačje pameti in pridnosti in vzgojenosti NE meri Azn  Cool
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1435 : torek, 08.05.2012 : 07:41:29 »

Oooo, NoJinx, sršenje-dva dni nazaj smo ga tudi mi vrgli s strehe našega balkona....  Cool prav takega...pol so pa hodili še nekaj časa gledat tja, če prav vidijo, da ga ni več. Zrasel pa je v enem dnevu!  Shocked Jst sem se pa delala, da jih ne vidim. In tisto zraven je sršen.  Cool Jih opazujem na blakonu-dokler so tam po streho in hodijo samo ven in noter, me ne motijo. Je pa hudič, ko pridejo na hodnik bloka in jst ne morem potem mimo...jasno, ker se jih bolj kot ne boljim... Lips Sealed
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1436 : torek, 08.05.2012 : 08:58:14 »

Hehe, jaz sem zadnjič delala, pa mi not uleti en ogromen sršen. Še dobro, da je bila una teta na stolu čist skulirana, ker sem rabila ene par minut, da sem ga prepričala, da naj gre ven, da nč ne nuca bioresonance Tongue
Si ne predstavljam, da bi mi en paničar sedel na stolu - pomoje bi ga kap Roll Eyes
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1437 : torek, 08.05.2012 : 09:04:24 »

Bodi vesela, da imaš šipo na vratih, da ga lahko kontrolirano gledaš, ko odide!  Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1438 : torek, 08.05.2012 : 09:06:04 »

Kako to misliš - jaz sem ga lastnoročno sterala skozi okno - nimam cajta čakat, da se sam ven spoka...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1439 : torek, 08.05.2012 : 09:15:53 »

Veš, kako je leeeep in brihten tudi, ob dišečem žepu s priboljški je sedel pridno kot angelček Kiss Sam kaj, ko ima precej telečjo gospo za lastnico Huh
Ja, tuki res ni dvoma, kdo je teličkast, no (poleg vzrediteljice, o kateri imam tudi svoje mnenje Lips Sealed). Roll Eyes Ampak po pravici povedano ga še "ocenit" nisem mogla, ker je bil videt samo totalno zmeden in prav nič flatovsko razpoložen Huh  Undecided.

Vprašaj SD ob priliki, ti bo povedala, kako je gospa mislila, da je Bit takooo lepoooo vzgojen samo zato, ker ima že 6 let Shocked SD je kar para skozi ušesa pihala, jo je kar do mene pošibala, naj jo v šolo vpišemo Grin Pa smo jo Wink
Meni? Ah, kje. Saj sem bla čisto pridna Tongue, sem hitro pokazala, kdo je inštruktor in kdo je mamaF, ki bosta vedela, kam s telički Wink. Sploh potem, ko mi je bilo razloženo še, da bo tale teličkast flat čisto pokvaril dvomesečnega howija, ki je pravkar postal njegov cimer. Ne moreš da verjameš, kako so eni pogumni. Lips Sealed Upam, da bo nemška šola zalegla, pa da bo tamali tudi prišel ... pa ne samo prišel, ampak da bodo pridno delali "domače naloge". Drugače me razplet te zgodbe "malo" skrbi. Sad

Gnezdo je pa res fascinantno, ampak ... sršeni upravičeno niso med najbolj priljubljenimi žvercami. Undecided Ampak kako to odstraniš, če ne veš, kaj je notri, pa kako jih boš razkuril, ko boš drezal v gnezdo? Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 ... 366   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines