mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 23:17:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Strani: 1 ... 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 ... 366   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.  (Prebrano 771157 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2850 : nedelja, 20.01.2013 : 00:16:11 »

A ja, Pasjim se pa privošči eno uro nirvane v mačjaku...prou, prou  Cry

sej  Angry
samo je pa tud za zastopit. ti prideš gor, rečeš "dej mačka" in veš, da bo tanajboljši pod soncem.
take, ki morajo pa poštet, če ima izbranec/ka ustrezno število kocin v ušesih, moraš pa v mačjak zapret.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #2851 : nedelja, 20.01.2013 : 00:26:32 »

Ja, ves presran prosiš, če lahko dobiš engasejnivažnkakšnega sam da je maček in si cel srečen, ko ti dajo neki z ušesi, brki in kremplji (ni važno kere barve!), eni se pa najprej zmišljujejo, pol pa še posmehujejo, ko bi se maca kopala z njimi!
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2852 : nedelja, 20.01.2013 : 01:00:59 »

 

itak.
ampak tamala Ščurk pa takole na daleč res deluje super mucica  ljubezen
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2853 : nedelja, 20.01.2013 : 02:14:57 »

Mislm, no, sej mi je bilo čisto vseeno kakšne barve je, pa če ji kaka okončina manjka!  Angry Kremplji so bili pa zaželjeni svetli samo in izključno v mačkino dobro, ker sem se bala, da bi kakšno s temnimi kremplji poškodovala, ko bi jih strigla! Rava, menda imajo res vse mačke svetle kremplje, ampak to sem šele naknadno izvedela.  Roll Eyes Je pa čisto res, da sem bolj mahnjena na samce. Pri psu si ne predstavljam, da bi kdaj delala s samico. Saj nič ne rečem, verjetno, če bi bil koj prvi delovni pes samica, si pa ne bi s samci predstavljala delat. Ampak po štirih delovnih samcih kar naenkrat vzet samico? Ni šans! Ampak to je že druga tema.  Roll Eyes

Za preživet čas v mačjaku ste mi pa definitivno lahko fouš!  Evil Ful je fajn filing, ko je cel kup mačkov na in okoli tebe, se igrajo, spijo en na drugem v tvojem naročju, ... Bom z veseljem še kdaj prišla, če bom dobrodošla. 

Je bilo pa tako, da je imela Smetka eno drugo, bistveno bolj pasjo mačko izbrano zame, ampak je zame imela en deficit, zaradi katerega si nisem mogla privoščit, da bi jo vzela - namreč krempeljcev se ji ne sme striči in moji bi me izselili tako iz vikenda kot iz Murske Sobote, če bi bile kake sledi krempljev na njihovem pohištvu in njihovem psu. Tako, da je ljubica mala ostala v Horjulu. Sem jo pa izdatno preljubčkala in kar malo mi je šlo na jok, ko sem jo pustila tam.  Sad

Sem se pa zelo hitro zaljubila v Mucija in Ščurko. Z Mucijem sva pa takoj udarila eno globoko filozofsko debato in kot veste je zame kot filozofu, dober sogovornik zelo pomemben za filozofske debate. 

Ščurka je bila takoj na in pri meni, predla je kot zmešana in delala mačkarije. Kar videla sem jo, kako se bo ujela s Samotom in ga bo drezala ven iz hiške na praskalniku. In res sta se zelo hitro ujela, zdaj se  ne samo lovita ampak tudi igrata.  plesalec Me prav zanima, če bosta tudi spati začela stisnjena in umivati drug drugega.  ljubezen Res ne vem, zakaj vsi tako praznujejo, da je šla.  Huh Zlata mucica je, aktivna je takrat, ko sem hotela, zaenkrat nimamo težav in ima tudi ne prav ješči Samo dovolj hrane, čeprav je Ščurk vedno prva pri skledi in smrklja je celo tako predrzna, da se postavi zraven g. Psa, ko on dobi hrano, in mu kakšen briket pljune.  jezen Prav tako je res flegma muca, ki se nič ne sekira, če so takšni in drugačni psi okoli nje, kar je, glede na to, da pride mini flat konec leta zelo pomembno. Konec februarja bomo sprobali kako se razume z NVMP-jem, hkrati pa upam, da bosta s Samotom do srede februarja že tako velika prijatelja, da ju bom lahko v enem samem boksu peljala v Mursko Soboto.  Smiley Danes je bila mala spet zvezda gejming večera - spravila se je na kupček z življenji od Nanook in ji ga je stalno spretno podirala s taco, da so letela po celi igralni plošči in po tleh (kaj je pa imela toliko življenj, sama si je kriva  Tongue ). Saj sem jo poskusila posneti s telefonom, ampak mi ni ravno ratalo (kroničnonesposobnapress), mogoče naslednjič, če bo Ščurk spet tako razpoložena.  Smiley

Skratka in zdolga, ne glede na vse želje in zahteve, sem, ko sem enkrat bila v mačjaku raje zaupala svojemu instinktu in zaenkrat kaže, da je bilo prav tako. Ščurka je čisto ta prava mačka za člana Samove bande in tudi zame.  Kiss ljubezen
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2854 : nedelja, 20.01.2013 : 02:49:28 »

Amen !!!   Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2855 : nedelja, 20.01.2013 : 10:16:06 »

Pa to je vsem bilo jasno že prej, da je taprava  Evil.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2856 : nedelja, 20.01.2013 : 10:48:58 »

Aaaa, kako ti ni ratal posnet? Sej je K. rekel, da neki pa je, kako zdej kar ni?!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2857 : nedelja, 20.01.2013 : 12:36:15 »

s človeki se imaš lahko fajn pa če majo luleke ali ne. z mački je isto  Tongue Wink

super, da se s Samotom že igrajčkata  ljubezen.
pri nas poleg vseh mačkov lahko spi samo Piki. ostali nočejo spat skupaj, tudi če se sicer štekajo.

z aktivnostjo je pri nas tako, da mački žurajo zjutraj, zvečer, po hrani in po tem, ko se pokakajo.  Grin
večinoma je pa njihova aktivnost vezana na mojo - da pomagajo seveda  Cheesy.

vožnja dveh mačkov v enem boxu se pri nas ni obnesla, ker so se hoteli igrat, tepst, pa to. skoz je bil nek kraval in vreščanje, čeprav je šlo za frendlifajt, ker sem skupaj vtikala samo prjatučke.
vozim tako, da rešetke obrnem drugega proti drugemu, da se gledajo, lahko pošlatajo s taco ali pa zadremljejo - po želji pač.

in normalno, da je tanajbolj taprava, saj je mucica  Cheesy
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2858 : nedelja, 20.01.2013 : 15:25:23 »

A je to razstavni ali delovni maček, pardon, mucka, glede na to, da ti je bilo pomembno, ali naj bo z lulekom ali brez Tongue Tongue?
Jaz ti samo prišepnem, da pri psih po dveh ne grem več na samca, Muški Ego ljubezen objem je pač premočen zame.
Sicer se pa meni take prismojene Opice zdijo edine res zanimive in zame zaželjene živali, preveč pridnih nekako ne maram. So čisto brezveze. Pa pri otrocih so mi malo navihane barabe tudi bolj simpatične. Psa ne bi nikoli glede poslušnosti natrenirala v nulo. Ščurka mi je simpatična za crknit.  Kiss Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2859 : nedelja, 20.01.2013 : 15:36:36 »

No Jinx, sicer pa sem ti v zvezi z mačkami še nekaj dolžna sram sram, a ti lahko enkrat prinesem in malo premečkam Ščurko?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2860 : nedelja, 20.01.2013 : 15:39:34 »

Po moji skromni oceni je to izrazito delovna linija.
Sem pa No Jinx že v ponedeljek pokazala, kako se dela razstavno pozo, upam, da kaj trenirata s Ščurk  Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2861 : nedelja, 20.01.2013 : 19:26:33 »

Pa to je vsem bilo jasno že prej, da je taprava  Evil.
Se mi je zdel čudno, da je bla ta prva na meni. Zihr ste ji mojo sliko pokazal in jo, od kr sem ti pisala za mačko, treniral, kako nej me očara.  Tongue

Aaaa, kako ti ni ratal posnet? Sej je K. rekel, da neki pa je, kako zdej kar ni?!
Sej en filmčk je posnet, samo niti v teoriji ne pokaže bistva, kako je ona to z užitkom podirala.  Sad

vožnja dveh mačkov v enem boxu se pri nas ni obnesla, ker so se hoteli igrat, tepst, pa to. skoz je bil nek kraval in vreščanje, čeprav je šlo za frendlifajt, ker sem skupaj vtikala samo prjatučke.
vozim tako, da rešetke obrnem drugega proti drugemu, da se gledajo, lahko pošlatajo s taco ali pa zadremljejo - po želji pač.
Pri vsej moji prtljagi, ki jo vlačim sabo, bosta kvečjemu en boks na drugemu, tako da bolš za njiju, da se mata rada v enem boku.  objem

A je to razstavni ali delovni maček, pardon, mucka, glede na to, da ti je bilo pomembno, ali naj bo z lulekom ali brez Tongue Tongue?
Jaz ti samo prišepnem, da pri psih po dveh ne grem več na samca, Muški Ego ljubezen objem je pač premočen zame.
Sicer se pa meni take prismojene Opice zdijo edine res zanimive in zame zaželjene živali, preveč pridnih nekako ne maram. So čisto brezveze. Pa pri otrocih so mi malo navihane barabe tudi bolj simpatične. Psa ne bi nikoli glede poslušnosti natrenirala v nulo. Ščurka mi je simpatična za crknit.  Kiss Kiss
Ego samca jaz prav rabim, ga imam prav rada. No, saj obstajajo tudi "trde" samice in "mehki" samci, ampak vseeno. Pri nas je kar običajen pojav, da grejo, zaradi pritiska kako so samice boljše in lažje za delat, pri naslednjem psu s samca na samico. In 99% je potem žal, ker si tako navajen na samca in njegove fore, da imaš potem zaradi sebe s samico stokrat več dela.  sram Pa meni je važno, da lahko odraslega psa komot primem za ovratnico, ne da bi se morala še tako malo sklonit ali nagnit, in pri flatih so samice malo premajhne za to zahtevo, imam več šans pri samcu, da bo dovolj velik. Pa če vzamem psa ali psico iz takšne vzreje, ga/je ne bi S/K, z gonitvijo se mi pa ne da ukvarjat. Samca pa brez večjih težav navadim, da nima veze, če se psica goni, ko se dela, se dela. G. Psa sem tudi že z goneče psice odpoklicala (na enem obisku), ker se je lastnik psice prepozno spomnil, da ups, njegova psica je pa godna.  Angry Psice znajo tudi nihat v kvaliteti dela, ko se gonijo, dobro utrjen in naučen samec, pa ne bo nihal zaradi gonečih psic. Ok, mogoče se da tudi psico naučit, da ne niha med gonitvijo, ampak pri samcu lahko to utrjuješ vsak dan, ker se itak stalno goni, pri samici imaš pa parkrat na leto par tednov, da jo utrjuješ, da ne niha. Je pa res, da se samice načeloma hitreje nauči, ampak tudi če malo dlje rabiš s samcem, se, kar se mene tiče, splača vložiti vanj in imaš res dobrega delovnega psa. Seveda, če si bolj za samce. Če si bolj za samice, je pa boljše vzet samico in boš iz nje naredil dobro delovno psico. V končni fazi sta oba spola enakovredna, gre bolj zato, kaj ti bolj leži in na kaj si navajen. Uf, tole pa je spis.  huh

No Jinx, sicer pa sem ti v zvezi z mačkami še nekaj dolžna sram sram, a ti lahko enkrat prinesem in malo premečkam Ščurko?
U, u, u, tole bo pa fajn spet preštudirat, zdaj, ko mam Ščurko. Dobrodošla na obisku, če ne ta, pa naslednji teden.  Smiley

Po moji skromni oceni je to izrazito delovna linija.
Sem pa No Jinx že v ponedeljek pokazala, kako se dela razstavno pozo, upam, da kaj trenirata s Ščurk  Wink
Treniramo, trenirmo.  Grin

Pa tudi treniramo, kako se vampirje s šestimi čekani straši. 

Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2862 : nedelja, 20.01.2013 : 19:38:53 »

Aha, s to dudarko boš pa lahko afne guncala Roll Eyes kot jaz z Jacotom, me zanima, če bi ti Samo tole pustil.
Bi se raje naslednji teden en popoldan zmenila, če lahko.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2863 : nedelja, 20.01.2013 : 19:42:56 »

Seveda bi Samo pusti, Samo je najbolj zlat muc na temu svetu sveta!  Kiss Ampak njega je brezveze takole slikat, ker nima po dveh zobov iz ene luknje.  Grin

Ok, potem se vidiva po 27. 1. V Ljubljani sem do 10. 2.  Smiley

Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2864 : nedelja, 20.01.2013 : 19:50:43 »

Jp, ok.  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 ... 366   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines