mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 21:04:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Strani: 1 ... 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 ... 366   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.  (Prebrano 771094 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4935 : sreda, 05.11.2014 : 17:59:53 »

MamaF, se, kot veste, občasno uči nemško, ane Tongue

In tako sem v avstrijskih medijih našla nekaj primernega materiala za študij, v prispevkih nastopajo sami pogumni kuŠki in Človeki, s katerimi je No Jinx preživela ta teden Smiley
http://www.krone.at/Videos/Hier_treten_Rettungshunde_aus_der_ganzen_Welt_an-IRO-Einsatztest-Video-425517?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter&utm_campaign=Nachrichten

http://tvthek.orf.at/program/Niederoesterreich-heute/70017/Niederoesterreich-heute/8681125/EggendorfRettungshunde-im-Einsatz/8683385
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4936 : sreda, 05.11.2014 : 18:19:57 »

Hvala mamaF!  Kiss Kiss Sem vedela, da se lahko zanesem nate!  ljubezen

Sicer sem pa spet malo dihala ...

Zlati Mamici sem ob predaji kuŠka na čuvanje dala cel 15 kilski žakelj hrane. Danes sem preostalo vsebino presula v hobuk in doživela manjši šok in živčni zlom! Hobuk, ki bi moral biti malo čez tričetrt poln, po enotedenskem hranjenju psa iz novega žaklja, je polen samo do slabih dveh tretjin!  butnglavc butnglavc jezen jezen

Kličem Zlato Mamico:

Jaz: "Mami, koliko si pa ti dala Regratu za jesti na dan?"
Zlata Mamica: "Ja toliko kot si naročila."
J: "Mami koliko pa je to?"
ZM:"Ja dve skodelici na dan, a ne!"
Jaz diham: "Mami, eno skodelico na dan dobi in ti to veš!"
ZM: "Ja, saj mu nič ne škodi, če dobi malo več."
J:"Dajala si mu še enkrat toliko kolikor rabi. In če ne škoduje njemu, škodi mojemu žepu, v ene tednu si mu sfutrala dvajset evrov hrane."
Zlata Mamica poskuša preusmeriti tok pogovora drugam:"Samo ta tvoja hrana ni najboljša, a ti veš koliko kaka po njej?"
Napaka, Zlata Mamica, napaka, tole je slab primer preusmeritve pogovora ...
J: "Ja itak, da ogromno kaka, če mu pa daješ toliko hrane, da je doga ne bi uspela prebavit, kaj šele flet!!!"
ZM: "A zdaj se bomo pa o tem, da sem dala psu preveč hrane pogovarjali pol ure."
J: Ne, mami, lahko takoj zaključimo, samo daj mi prosim vedeti, da tega več ne boš počela."
ZM: "Ja, koliko časa se bomo še o tem pogovarjali?"
J:"A potem ne boš upoštevala, koliko mora dobiti za jesti in ga boš še naprej pretirano futrala in mene finančno izčrpavala?"
ZM: "Saj ga lahko daš komu drugemu, če midva tako slabo skrbiva zanj."
J: "Ok, res bi bilo pametno, da ne speljuješ debate v te vode. Ne pozabi, da imam jaz NVMP-ja več kot vidva in da se ti zmeraj strašno smili, ker mora revež biti pri grozni strašni meni."
ZM:"Midva bova zdaj še spila čaj in se potem odpraviva v Ljublajno."
J:"Prav, javita se, ko bosta doma."

In potem pokličem mamoF, da se skričim!  Angry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4937 : sreda, 05.11.2014 : 18:22:10 »

 Angry Angry Angry Sad
Kako znano. Slišijo te in te gladko ignorirajo.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #4938 : sreda, 05.11.2014 : 18:50:41 »

Angry Angry Angry Sad
Kako znano. Slišijo te in te gladko ignorirajo.

En moj faks sošolc, ki je bil poln bosanskih poslovic, je v takih primerih rekel "prije bi išlo u dupe nego u glavu".
Absolutno velja za diskurz s starši  Wink Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4939 : sreda, 05.11.2014 : 18:54:26 »

Midve z No Jinx sva  druga drugi vedno v oporo, ko rabiš na hitro sogovornika, da se spihaš po telefonu objem

Ampak veste, kaj je najbolj hecno? Tongue Kličem jaz njo, da bentim čez lastna otroka, ona pa mene, da benti čez mamo Evil

V bistvu sva optimalen mati:hči par Grin Eden redkih, ki funkcionira dobro, v bistvu Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4940 : sreda, 05.11.2014 : 19:23:09 »

Khm. Roll Eyes Angry Nekak nimam pametnega komentarja oz. ga nimam sploh. Še dobro, da nisi manjkala en mesec ... Moji si to ne bi upali. Tongue Evil Je pa tudi res, da nikoli ne dobijo cele vreče, pač pa vedno skoraj do grama (lončka) natančno odmerjene količine (pa za kak dan rezerve). Morda je pa to rešitev tudi zate? ;-)  Kiss Mogoče bo pa drugič lahko pri nas na dopustu Wink.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4941 : sreda, 05.11.2014 : 19:28:36 »

Ja, midve z mamoF sva definitivno najboljši par!  Kiss ljubezen

SunnyDay, saj običajno jima naštimam točno toliko kot rabita (raje kak lonček manj, ker itak vem, da mu bosta še kej zraven dala), tokrat pa se je izteklo žal tako, da sta dobila celo vrečo ---  butnglavc Pazi se, da ti ga naslednjič res ne podtaknem na čuvanje, ne se preveč javljat.  Tongue

Res je kot da bi govoril steni je, kocka. Je imel ravin sošolec kar prav s svojim pregovorom.  Roll Eyes
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4942 : sreda, 05.11.2014 : 19:55:53 »

Uh, zlata mami se je najbrž bala, da revež ne bo lačen  Evil, on je pa vse pojedel.  Cool. Ker itak ve, da je zdaj zabave konec.  Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4943 : sreda, 05.11.2014 : 20:49:35 »

Oh, kako poznano!  Grin Grin Grin Grin Grin Strašna jaz....  Lips Sealed Grin Grin Grin
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #4944 : sreda, 05.11.2014 : 20:59:20 »

Če pa uboge žvalce stradamo  predaja pevka Moja vsaj razume, da Fredi NE sme nič zaradi alergije. Ampak bolj kot to jo skrbi da ne bi bilo kakšnega driskanja po bajti in zato me zaenkrat pridno uboga  Roll Eyes Roll Eyes Pridna mami ...
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #4945 : sreda, 05.11.2014 : 22:17:07 »

Khm, a nista enkrat brikete za mačke in pse zamenjala cookie?
Saj bi rekla, da sočustvujem, pa sem zelo na istem. Enkrat se je zarekla zlata mami, da Fred po belem kruhu dobi drisko. A res Shocked? A bejž Huh? Ja, le kako pa to veš Evil?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4946 : sreda, 05.11.2014 : 22:28:17 »

Haha, spomnila sem se, ko sva z Milo šla k moji mami na počitnice. Povem ji, naj Mili ne daje NIČ, ker ima občutljiv želodec in bruha in driska. Sploh pa ne rib, ker dobi prhljaj. Mama se čudi, kaj mačke tudi to dobijo. Vse fajn. Gremo spat.

Drugo jutro ustanem, nje ni. Pride cela vesela. Šla je za Milico kupit malo rib  Roll Eyes  Grin
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4947 : sreda, 05.11.2014 : 23:02:59 »

Cats  Grin
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4948 : četrtek, 06.11.2014 : 00:01:09 »

Ja, ja, g. Psa so enkrat z mačjo hrano futrali, ker me niso poslušali, kaj je mačja in kaj pasja hrana ...  Roll Eyes

Takile so tile naši starši. le kaj bi brez njih.  Kiss ljubezen
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #4949 : četrtek, 06.11.2014 : 01:53:05 »

Takile so tile naši starši. le kaj bi brez njih.  Kiss ljubezen

Itak. Amen.
Moji sploh ne vejo, zakaj si kompliciram življenje še z "žvalmi".
Blagor vsem, ki imate možnost, da jih lahko pustite nekomu, ki mu zaupate, ker je znal vzgojiti vas pevka
Logiran
Strani: 1 ... 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 ... 366   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines