mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:45:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Metanje psa na tla
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Metanje psa na tla  (Prebrano 7402 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« : petek, 03.09.2010 : 19:55:37 »

Doma imamo manjšo težavico: psica se nam vedno, ko zbeži, kamor ni povabljena (v hišo, izven ograje), vrže na tla. Da samo vidi roko, ki se steguje proti ovratnici, flik - na tla. Na hrbet, da ja potem nimam šanse jo niti cuknit proti izhodu! Ven se jo potem ponavadi dobi s povodcem - prikleneš in gremo. Druga opcija je, da se jo natera ven z malo glasnejšim glasom in prstom, ki kaže proti izhodu Smiley

Ne vem, če je povezano, ampak metanje na tla se je pojavilo kasneje še v dveh oblikah:
1. iz ograje je stekla za mačkom (skoraj po tleh zbila človeka, ki je ravno odhajal), ko pa sem zakričala in šla proti njej, se je vrgla na hrbet, začela z nogami opletat (itak sem bila cela popraskana), pa še z glavo migat, da me je z zobom potegnila. (to je blo enkrat, ni navada)
2.na sprehodu, na (vsaj meni) nepovezanih točkah, se uleže na cesto, in se ne zmakne, dokler je a) lepo ne prosim ( Sad)   b) ne povlečem.

What's the problem? Kaj delamo narobe?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1 : petek, 03.09.2010 : 20:14:10 »

Metanje na tla je načeloma znak podrejanja. Psi tako priznajo "premoč" tistega, pred katerim se "vržejo" na tla.

Lahko pa pes verjetno tudi ugotovi, da ko se je enkrat res zato na tla vrgel in se mu potem ni nič zgodilo, pa potem to malo izkoristi. Kaj pa ostalo? Zraven spušča "vesele" zvoke, žalostne zvoke, je tiho, položaj  rep, ušesa...?
Zakaj pa ne sme v hišo?


Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #2 : petek, 03.09.2010 : 20:24:19 »

V bistvu ima psica "svojo sobo", spi v predsobi. V hišo ne sme sama , ker je prva stvar, ki jo naredi, da teče mačku pojest brikete. Pa tudi z našim mačkom se ne razumeta (je bolj zajc kot maček), tako da je treba malo pazit. Pač kontroliramo, da je naenkrat v hiši samo eden od njiju. To ni problem Smiley

Pri situaciji "puci mačka" sem težko določila položaj telesnih okončin, ker so nonstop migale Smiley
Mislim, da se pri prvotni situaciji (hiša) smeji - ono pihanje... Občutek imam, da se ji zdi vse skupaj zabavno.
Na sprehodu se pa samo uleže in je čisto zrelaksirana. Boo.

Ma po moje so to vse tri čisto druge situacije, so se pa začele bolj ali manj hkrati, zato mi malo "smrdi".
Logiran
BeLePu
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 05.09.2010 : 17:05:09 »

Naša tudi krade briketke mačkam, pa se ne sekiram kaj dosti, ker takoj ko vidi da jo gledam, se umakne.. In mačka sta tudi bolj tako da skoz pihata v njo, že samo da gre mimo njiju.. Pa jih imam vseeno v istem prostoru, kjer sem jaz, so vsi...

Glede tvoje težave pa naša tudi to dela... se vrže na hrbet.. to se dogaja le takrat ko sem huda.. Jaz sicer nisem dosti huda, ker je pač moja pikica, edino mama ima z njo probleme.. Če jo krega, se vedno vleže na hrbet ali pa tudi če jo želi samo pobožat.. Psička že ima v sebi nekakšen strah pred njo in tako mama nima šanse, da bi jo pocartala, ker se zmeraj boji in se vrže na hrbet..
Samo ne razumem pa zakaj tvoja na sprehodu to dela? V bistvu je tako, da niso vsi psi istega karakterja in mislim, da ti svojo psico bolj poznaš, torej povezuj malo, kdaj se je to začelo, kako, kje, ... mogoče je pri njej tudi to da se boji ali pa kaj drugega..
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 05.09.2010 : 18:10:02 »

Yin tudi bi jedel mačje brikete Smiley zato mački jedo na okenskih policah  Wink
Logiran
BeLePu
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 05.09.2010 : 18:16:43 »

Dobra ideja, ampak moja še na okensko polico zna prit, heheh..
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 06.09.2010 : 10:02:54 »

Sploh ni problem, se pa kaj takšnega naštima (btw, tele se prav kupi namenjene mačkam, lahko greš pa u eno od naredi sam trgovin, kupiš polico, gor nalepiš en kos tapisona, da je boljši oprijem in voila, rešeno Smiley )

     

Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #7 : ponedeljek, 06.09.2010 : 21:40:51 »

Ah, naš maček ima načeloma cel zgornji štuk, kamor Kala res nikoli ne hodi (taka je pač ureditev doma), ampak je treba prit nekako do gor. Se je pa  odlično naučil kako se izogniti psici (vedno hodi v hišo skozi zadnja okna, kjer nimamo ograjenega vrta, torej tam ni psice). Za sobivanje se jaz v hiši staršev pač ne bom kregala, ker je to konec koncev njihova odločitev. Kali tako kot je tudi nič ne manjka Smiley

Moram pa priznati Houdini, da so mi tel mačje poličke noro dobre Smiley to je pri tebi doma ali je z neta? Problem je, da bi naš maček rabil celo mizo površine, glede na to kako spi Cheesy

Malo nazaj na topic, jaz ne živim doma, psa vidim vsak/vsak drugi vikend, vmes se z njo ubadajo starši. Na sprehodu se ne ustavlja nobenemu od njih, se pa meni in bratu. Razumem, da se njemu ker je "softič", se da vse od njega izsilit, z mano smo si pa nekako bolj na čistem kaj kdo komu. Starši se ne spomnijo nobenega dogodka, ki bi povzročil to kolesarjenje na hrbtu...
Sem mislila, če je kdo imel podoben primer, da bi pomagal.

Še malo offtopic, ko sem se ravno spomnila... opazila sem, da psica včasi lula z nogo v zrak  Huh ... errr, je to normalno?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #8 : torek, 07.09.2010 : 08:44:00 »

Ta zakrivljene poličke niso od doma, ker še nisem odkrila, kjer bi jih na tej strani luže lahko dobila. Imamo pa (trenutno ni namontirana) eno tako naredi sam  poličko z etisonom. Je bila velik hit, tako velik, da moram sedaj nekako etison zamenjat gor Smiley


Glede dvignjene noge pa - tule naša soseda ima tudi psičko, ki vsakič, ko pride iz obiska pri bratcu še en teden dviguje nogo Smiley
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #9 : ponedeljek, 27.09.2010 : 11:54:41 »

Ah, naši psi so itak vsi pomešani. Psica lula kot pes, prejšnji pes je (če me spomin ne vara) kar nekaj let lulal čepe Cheesy

Nazaj na temo (sem vmes pozabila, da sem dala sem vprašanje ...).

Samo ne razumem pa zakaj tvoja na sprehodu to dela? V bistvu je tako, da niso vsi psi istega karakterja in mislim, da ti svojo psico bolj poznaš, torej povezuj malo, kdaj se je to začelo, kako, kje, ... mogoče je pri njej tudi to da se boji ali pa kaj drugega..

Se totalno strinjam. Vem, da ko sem huda, se zaradi podredljivosti vrže na tla, je pa drugače zelo dominantna (vsaj nad bratom ji to zelo uspeva). Res pa ne štekam sprehodov. Sem pogruntala, da je nekaj točk vedno istih (ena od njih je pri hiši, od koder nas je 2x skoraj napadla druga psica). Ampak - zakaj bi potem ležala tam in čakala nanjo?!

Razumela bi tudi, da noče več naprej, ker se ji ne ljubi na sprehod. Ampak ona zelo rada gre kamorkoli, tudi ko je ravnokar prehodila 2 hriba.

Težava res ni nekaj groznega, tako da jo bom pač cuknila, ko bo ležala. Me je samo zanimalo, če ima kdo mogoče podobne izkušnje Smiley
Logiran
zhivc
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 01.08.2011 : 11:29:02 »

Tudi moja psička je to začela delati na sprehodu. Na srečo je majhna tako da sem jo samo zagrabila za oprsnico dvignila in potegnila naprej, vse brez besed-da daješ čim manj pozornosti obnašanju ki ga ne toleriraš. Potem ko normalno gre naprej pa jo vedno pohvalim. Na ta način je hitro nehala s takim obnašanjem. Če sedaj slučajno še kdaj to stori (ponavadi ker vidi kakšnega psa in noče stran), se samo obrnem, grem naprej, jo pomaham in rečem : adijo, jaz grem, in čez sekundo že priteče za mano. Samo moraš imeti fleksi za to-da jo pustiš za sabo Smiley.
Upam da ti je moja izkušnja dala kakšno idejo...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Metanje psa na tla
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines