mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:12:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zasuk želodca  (Prebrano 79847 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #15 : ponedeljek, 02.02.2004 : 21:12:37 »

Noli, imela sem gripo in sem šele danes videla, da se je to resnično zgodilo tebi Cry.
DRŽIM PESTI!!!

Če bi se to zgodilo moji psici, bi po vsej verjetnosti opustila resne treninge. Da bi jo pa umirila, bi bil pa verejtno tak problem kot pri tvoji.
Vsaj na začetku bi jo vozila na povodcu, da bi jo kontrolirala. Hranila bi jo 2x na dan ali pa celo 3x, da ji čim manj obremenjujem želodec.

Res držim pesti za vaju. Kiss
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #16 : torek, 03.02.2004 : 09:17:56 »

Hvala vsem za dobre želje (očitno pomagajo  Grin).

Torej hranim jo 4x na dan (ne več kot 40dag razmočenih briketov na enkrat). V nedeljo sva začele tudi že s približno polurnimi sprehodi (na fleksiju  Grin Grin, Tara v življenju ni bila na fleksiju in ji ni nič jasno Grin Wink), ker je drugače nemogoče jo prisiliti da počiva ostalih 20 ur na dan (neki gre za lulat vmes, pa mal časa zapravimo za hranjenje...). Pa še vseeno je kak dan tako sitna, da doma še kake lažje vaje s klikerjem delava. Skratka kr bo  Wink.

Zmedli sta me je nasprotujoči izjavi veterinark: ena (tm k so jo operirali) je rekla, da strogo mirovanje in kaj če bi malo (al pa kr velik) umirile najine dejavnosti. "Moja" veterinarka pa je rekla, da ni panike in da postopoma lahko zopet stopnjujeva formo  Huh. Kaj naj si potem mislim ne vem, lahko povem le to da moj pes že  Roll Eyes pogreša fizično in psihično aktivnost (uničuje še ne ker je cel dan z mano  Cool), mirno družinsko življenje ji je tuje in če bi jo spustila bi naredila takoj ene tri kroge na čast gibanju  Grin Grin.

LP Noli
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #17 : torek, 03.02.2004 : 21:07:54 »

Joj, Noli, to glede želje po norenju po operaciji; to mi je pa znano  Roll Eyes
Upam, da bo ''mala'' lahko kmalu spet norela kot ponavadi, preživita nekako to obdobje negibanja- naj ''mala'' gleda kakšne risanke Grin  Grin, pa hvala za nasvet v mailu  Wink

LP!
Teja
Logiran
kajchi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #18 : nedelja, 15.02.2004 : 11:43:48 »

pozdravljeni!
mojemu psu se je vceraj zgodilo nekaj podobnega, vendar sem danes prvic prebrala o zasuku zelodca in bi prosila vse z izkusnjami, da mi pomagate, ker nevem ce je bilo to to....pes je namrec majhne pasme...in ima male obroke 40 gramov en obrok..pa 3 krat na dan..problem je v tem da je zelo pozresen in vceraj, ko je jedel vecerjo je naenkrat zacel hropeti kot da se dusi ali kot da ga sili bruhati, nisem vedela kaj naj naredim pa sem v usta potisnila prst da bi se zbruhal cela obrnila sem ga na glavo in rahlo stisnila za trebuh pa nic ni pomagalo potem mu je po 15 minutah nekje bilo boljse, cela iz sebe sem klicala veterinarja vendar se mi noben ni javil, potem ko mu je bilo boljse pa sem ga samo pustila pri miru in je zdaj taksen kot da se mu nic ni zgodilo...vseeno me je strah pa mu zato zdaj dajem hrano po 5 briketekov ( sreca da dobiva male porcije).
ze vnaprej se zahvaljujem tistim, ki bodo si vzeli cas in mi odgovorili..
L.P.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #19 : nedelja, 15.02.2004 : 16:06:34 »

Ce bi slo za zasuk bi to gotovo vedela. Ce ne zaradi tipicnih znakov (napenjanje, poskusi bruhanja, sopenje) pa zato, ker bi ti pes sigurno poginil, ce ga ne bi peljala k veterinarju. Zadeva se namrec v nobenem primeru ne "pozdravi" sama. Verjetno je tvojemu kuzku briket prisel v sapnik ali kaj podobnega.
Pa naj te ne zavede dejstvo, ki ga povecini zagovarjajo veterinarji pri nas, da majhnih psov to ne more doleteti. Zadnjic sem na animal planetu ujela oddajo, kjer so veterinarji zdravili pritlikavo kodrico, ki pa zal zasuka ni prezivela. lp
Logiran

Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #20 : ponedeljek, 16.02.2004 : 13:47:21 »

No znaki so (kot je bilo že napisano  Wink):
- pes se sam sili k bruhaju vendar nič ne izbruha ali pa zanemarljivo malo (mogoče toliko kot en konkretnejši pljunek)
- se vidno (!!!) napihuje (v 1uri imaš skoraj še enkrat širšega psa)
-je zelo nemiren, hodi naokoli vendar mu nikjer ni prav, se vlega in vstaja, pogleduje proti trebuhu, skratka daje zelo klavrn vtis

Pa še nekaj: - ni potrebno da pes nori!!, ne vem zakaj pride do zasuka vendar se je moji zgodilo dvakrat (!) v 16 dneh in drugič ni norela niti malo komaj, da je kaj sploh hodila (!!!!) pa je vseeno prišlo da zasuka. Nisem še ugotovila (verjetno nikoli ne bom) ali je drugemu zasuku botrovala malomarnost veterinarja Angry, ki jo je prvič operiral ali le splet neugodnih zvezd  Angry.
Kot sem že napisala ne moreš zgrešiti ker se v pol ure stanje konstantno slabša in zagotovo ti je je+asno da je nekaj hudo narobe.

LP Noli
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #21 : ponedeljek, 16.02.2004 : 14:37:59 »

Noli, kako ste resevali drugi zasuk? Cry lp
Logiran

Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #22 : ponedeljek, 16.02.2004 : 15:20:10 »

Še enkrat operacija Cry Sad Angry. Veterinarka kamor vozim svojo Taro je zbobnala ekipo, čeprav niso bili dežurni in so jo še enkrat operirali. Sedaj je želodec zagotovo prišit  Cool. Za kar sem jim neskončno hvaležna  Kiss Kiss Kiss
Je pa res da je Tara sedaj res izčrpana in precej brez volje  Undecided. Upam da bo  Roll Eyes

LP Noli
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #23 : ponedeljek, 16.02.2004 : 19:45:11 »

Boga revčka. Držim pesti, da kmali pride k sebi.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #24 : sreda, 18.02.2004 : 08:47:23 »

Hvala vama simi in Urška.
Počasi se nam vrača volja do življenja  Cheesy. Scrkljani smo pa tko da je kar hudo  Grin Grin. V službi jo še sodelavec, ki se je ful pritoževal nad mojo idejo, da jo imam v službi, pocrklja in ogovarja  Wink.

LP Noli
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #25 : sreda, 18.02.2004 : 11:54:24 »

V službi jo še sodelavec, ki se je ful pritoževal nad mojo idejo, da jo imam v službi, pocrklja in ogovarja  Wink.

LP Noli

Ziher je ljubosumen, ker si se do sedaj samo z njim ukvarjala  Grin.
Držimo pesti in 4 tačke, pa še tamali držijo pesti Wink
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #26 : sreda, 18.02.2004 : 13:20:12 »

Noli,

lepo se zrihtajte, da svet dobi nazaj pridno reševalko.

Držimo pesti.

Lp
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #27 : sreda, 18.02.2004 : 16:25:16 »

Ker je bil predvcerajsnjim tudi moj na operacijski mizi vem kako ti je, zato zelim tvoji psicki cimhitrejse okrevanje, ulezi se k njej jo potolazi in bodi ji v oporo.
Logiran
Cenca
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #28 : sreda, 19.05.2004 : 08:59:23 »

Oglašam se tudi tu. Saj veste, prvi kuža in milijon vprašanj. Kako pa je potem z zasukom želodca pri mladičkih? Moja je živo srebro, takoj po jedi morava ven, tam pa trapa, dela prevale,...In ni pogojev, da bi šla po obroku najprej počivat Roll Eyes

Pozdravček!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #29 : sreda, 19.05.2004 : 09:06:58 »

Oglašam se tudi tu. Saj veste, prvi kuža in milijon vprašanj. Kako pa je potem z zasukom želodca pri mladičkih?

Meni je veterinar razložil, da nekje do 8-mih mesecev ni velike nevarnosti za zasuk. Kasneje pa je (sploh pri velikih pasmah).

Ali kdo ve, če lahko že mladičku preventivno zašijejo želodec? ali to delajo samo pri odraslih psih?

LP Jana
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines