mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:28:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Neubogljiv mladič
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Neubogljiv mladič  (Prebrano 24123 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #45 : ponedeljek, 20.09.2010 : 11:47:55 »

ker je ravno pri vzgoji psa bistveno (sploh če si bolj začetnik), da VIDIŠ, kako se zadeve delajo, da ti nekdo POKAŽE, kako se dela.
 
katarina

S tem se pa zelo strinjam. Marsikdo od skrbnikov piše in misli, da dela prav, v bistvu pa ni niti blizu temu, kar bi moral počet. Ko poskušaš obvladati psa, šteje vse, od mimike, kretenj, glasu, ukazov, odločnosti, vztrajnosti, avtoritete in tega ti čez ekran ne more nihče pokazati, kako naj delaš, sploh, ko se gre za težje primere. 

Pa kakršen koli problem se pojavi, je fajn vedeti, da se ne reši čez noč. Včasih je potrebno vztrajati mesece in mesece, da se pokažejo rezultati.

Majal. , upam, da boš poiskala stik s kakšnim strokovnjakom, da ti pomaga in ko bo tebi pomagal, lahko mogoče ti pomagaš staršem in jih podučiš, kako naj delajo s psom.
Logiran
Majal.
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #46 : ponedeljek, 20.09.2010 : 14:56:14 »

Ljuba Fižolova župca. Hvala! Res hvala za vse vzpodbudne besede napisane v tej temi, ki sem jo načela jaz. Vsi nasveti, ki ste mi jih posredovali, so se še kako zabeležili v mojo bučo in strašno sem vam hvaležna za vse izmenjane besede.

Ostali, ki pa menite, da kljub neštetim nasvetom vse skupaj postaja tako brezpredmetno in postaja že rahlo brezveze, se močno motite. Meni, nevednici, vsaka beseda - tako tolažilna, da je moj kuža vseeno čisto ok ali pa koristni nasveti - močno veliko pomeni in pomaga k moji vzgoji, ki se je v tem tednu ali dveh konkretno spremenila pa tudi pes je postal drugačen, ima pa vsekakor še vedno ogromno vedenjskih napak, ki jih je potrebno odpraviti in me od časa do časa razočara, da je kaj.

Naj pa vam povem, da sem se naročila na osebni sestanek s pasjo vzgojiteljico in resnično upam, da se bo vsaka minuta obrestovala in seveda tudi vsak tolar.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #47 : ponedeljek, 20.09.2010 : 15:02:49 »

To se dobro bere Afro
Nihče ni menil, da postaja brezveze, zato smo ti prav vsi svetovali strokovnjaka, ker včasih brez njega ne gre Wink
Želim ti veliko potrpežljivosti in vztrajnosti in lepih trenutkov ob pesjanu.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #48 : sreda, 22.09.2010 : 13:48:42 »

Lepo za prebrat.  Smiley Srečno!

Hehe, "vsak tolar"... Wink sem že skoraj pozabila na to valuto  Wink
Logiran
Majal.
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #49 : petek, 24.09.2010 : 11:16:50 »

Hvala za lepe želje Smiley.

Menda imam težave z avtoriteto, ostalo naj bi bilo ok. Lump pasji, me izkorišča Smiley. Oktobra pa sva se vpisala v pasjo šolo ! Se že veselim !
Logiran
ZalaB
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #50 : ponedeljek, 27.09.2010 : 23:20:39 »

Mogoče malo off the topic ampak za moj problem nisem videla določene teme. Mi imamo doma 4 mesečno prikupno mešanko, ki se ji pa 1x ali 2x na dan malo zmeša. To pomeni, da brez razloga grize, teče po stanovanju, laja, skače na kavč in kamor doseže,... Na sprehode hodimo tam cca. 4-6x na dan, tako da porabi večino energije za to in ne vem iz kje ji ta energija. Ko sem jo dobila tega ni počela! Ko ni v tem stanju je najbolj scartan in prikupen ter poslušen psiček. Doma nismo nikoli imeli psa in me zanima, če je to nekaj običajnega pri mladičih velikih pasem? Večina časa ko se to dogaja mene ni, vendar se ji je tudi pred mano takole že malo zmešano, tako da mislim, da ni povezano z mojim odhodom? Hvala za odgovore in lahko noč
Logiran
Majal.
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #51 : torek, 28.09.2010 : 10:34:10 »

Oh ja, to se dogaja mojemu psu, ne vem pa zakaj vedno ob koncu sprehoda. Menda ga moraš takrat umirit. Ujameš ga, jaz mu vedno ukažem sedi, če se ne usede ga pa kar sama porinem na tla in če me grize za roke, ga primem za ovratnico, da ne doseže rok. Potem pa mu v prijaznem tonu prigovarjam, da se umiri. To lahko traja kar dolgo časa. Zraven ga skušam božat po hrbtu in trebuščku. Potem ko se umiri, ga vsaj še nekaj časa čoham in mu prigovarjam kako je priden ... Potem ga počasi spustim, če spet zdivja, ponovim vajo. Do sedaj je užgalo Smiley To je samo en nasvetek, kako ga umirit, da pa ne bi več divjal pa ne vem nasveta, mislim, da se zna s časoma umirit, ker mladi psi imajo neskončne zaloge energije, kljub sprehodom.
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #52 : torek, 28.09.2010 : 15:53:41 »

To pri nas pomeni gremo se igrat, še vedno imava polno energije
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #53 : torek, 28.09.2010 : 19:11:52 »

Mladi psi imajo veliiiiiiiiiiiiiko energije in 4 mesece je še res mlado. Naš je blizu 2 letom pa še sedaj z mački take zganja včasih po stanovanju, da verjet ne moreš Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Neubogljiv mladič
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines